Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā kāpj nekustamā īpašuma cenas 14

Samazinoties bezdarbam un uzlabojoties ekonomiskajai aktivitātei, Bauskas pilsētā 2018. gadā ir novērota paaugstināta aktivitāte dzīvokļu darījumu skaita ziņā, kas ir veicinājis arī vidējo cenu pieaugumu, ziņo biznesa portāls db.lv.

Reģistrēti arī daži spekulatīvie darījumi ar lielām savrupmāju zemes teritorijām, pircēju vidū ir arī ārvalstnieki, portālam atklāja Vineta Vigupe VAS «Valsts nekustamie īpašumi», Nekustamā īpašuma portfeļa vadības pārvaldes direktore.

V. Vigupe stāsta, ka Bauskas pilsēta ir bijusi pievilcīga arī naudas plūsmu nesošai komercēku iegādei un īpašumu darījumu cenas liecina par interesi pieteikties uz termiņuzturēšanās atļauju (TUA) Latvijā, kas sniedz iespēju brīvi pārvietoties Šengenas zonā.

Zemes gabalu darījumi privātmāju būvei ir maz vai praktiski nenotiek. Bauskas novada pašvaldība pēdējā gada laikā ir iegādājusies ievērojamas zemes teritorijas dzīvojamā fonda apbūvei. Arī komercbanku meitu uzņēmumi ir aktīvi turpinājuši izpārdot savu nekustamo īpašumu portfeli Bauskas pilsētā un novadā.

www.google.lv%2F&cb=821d43378d" style="width:0px;height:0px;" width="0" height="0" alt="lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=18" />

Viktors Svirkovskis, SIA «Latio» Zemgales reģiona Jelgavas nodaļas nekustamo īpašumu aģents informē, ka Bauskas nekustamo īpašumu tirgu var raksturot kā mēreni aktīvu. Vienistabas dzīvokļu cenas ir robežās no 7 000 līdz 15 000 eiro, bet divistabu līdz 25 000 eiro. Darījumi ar trīs un četru istabu dzīvokļiem notiek samērā reti, ko daļēji ietekmē arī tāds faktors kā augstie maksājumi par siltumpatēriņu. Paneļu konstrukcijas piecstāvu mājās trīsistabu un četristabu dzīvokļu cenu diapazons ir līdz 28 000 eiro. Dārgāk tiek piedāvāti dzīvokļi pilsētas centrā, specprojektu mājās un ar ļoti labu vai pat ar ekskluzīvu remontu, kā arī dzīvokļi jaunos projektos un renovētajās mājās. Dzīvokļu cenas renovētajās mājās ir robežās no 370 līdz 480 eiro par kvadrātmetru, atkarībā no telpu platības un tehniskā stāvokļa.

Izvēloties dzīvokli, pircēji lielu uzmanību pievērš mājokļa uzturēšanas izmaksām, mājas tehniskajam stāvoklim, paveiktajiem vai plānotajiem ēkas uzlabošanas pasākumiem, svarīgs faktors ir arī apsaimniekošanas izdevumi un kvalitāte.

Savrupmāju segmentā pieprasītas ir nelielas līdz 120 kvadrātmeru lielas mājas ar cenu līdz 50 000 eiro.

V. Vigupe stāsta, ka iedzīvotāju skaits Bauskas novadā pēdējo piecu gadu laikā ir samazinājies par aptuveni 8%, tas turpina sarukt un prognozes nav iepriecinošas, vairāk nekā puse Bauskas iedzīvotāju (2017. gada sākumā reģistrēti 8700 pastāvīgie iedzīvotāju) katru dienu dodas uz darbavietu, kas atrodas Rīgā vai Jelgavā. Arī jaunu dzīvokļu būvniecības izmaksas ir lielākas nekā iedzīvotāju pirktspēja, kas neveicina jaunu dzīvokļu būvniecību. Bauskas novada pašvaldības plānos ietilpst īres dzīvojamā fonda attīstīšana nākamajos gados - tas potenciāli veicinātu jaunu iedzīvotāju piesaisti no tuvākās apkārtnes. Mazākām pilsētām arvien vairāk nāksies konkurēt ar lielākiem reģionālajiem centriem, kuros ieplūdīs darbaspēks, kas savukārt piesaistīs investīcijas gan jaunu darbavietu radīšanā, gan nekustamo īpašumu projektu attīstīšanai.

Bauskas novada pašvaldībai ir bijuši plāni attīstīt Bauskas industriālo un loģistikas parku bijušajā lidlauka teritorijā, tomēr šis projekts joprojām gaida investorus, kas būtu gatavi atvērt savu ražošanas vai loģistikas centru. Šāda veida parku izbūvē nepieciešamas lielas investīcijas. Interese no potenciālajiem investoriem gan ir zema, jo galvenā uzmanība šobrīd pievērsta Rīgai un teritorijām ap Rīgas apvedceļa apli, kur tiek veidoti jauni loģistikas centri lielās teritorijās. Lai ilgtermiņā piesaistītu investorus šai vietai, lēmumam jānāk no Latvijas valdības puses, piedāvājot lielas nodokļu atlaides un plānu darbaspēka piesaistei.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

upsss bez tabu

MAn šķiet, ka Bauskas pašvaldība ir ļoti bagāta, jo veicina izsoles un sadarbībā ar kredīiestādi atņem nekustamos īpašumus sava novada ļaudīm. Īpašumus pēc tam nopērk pati pašvaldība. Tātad, ir pietiekami bagāta. Kā Jums liekas, tas nebūtu kārtīga sižeta vērts?

pirms 9 mēnešiem, 2018.07.25 12:10

Gatiņš

Cenas jau kāpj tāpēc, ka pērk. Pērk kā negudri arī par nepiemērotām cenām.. Grūti saprast, kas notiek.
Īres cenas arī brīžiem kā Rīgas centrā, bet cilvēki īrē tik un tā. Laikam visiem lielais piķis.

pirms 9 mēnešiem, 2018.07.26 07:52

Gatiņam

kurš tad pērk kā negudrs, paskaties reklāmās, gadiem viens un tas pats, laikam jau nemaz nav tas lielais piķis, tikai tās neadekvātās cenas, tāpēc jau īrē, jo nevar atļauties pirkt un ņemt kredītus.

pirms 9 mēnešiem, 2018.07.26 10:10

Gatiņš

Kādas muļķības. Tas, kas gadiem stāv, tas arī stāv, jo vai nu briesmīgs, vai cena neadekvāta.
Viss normālais aiziet DIENU laikā. Pirms neilga brīža meklēju dzīvokli, kā ss parādījās, tā pēc pāris dienām vairs nebija. Divas vai trīs reizes ar 1 dienas nokavēšanos pazvanīju. Par īri nemaz nerunājot, tur tajā pat dienā normālos variantus izķer.

pirms 9 mēnešiem, 2018.07.26 14:59

pareizi Gati!

Gatiņ, laikam pats pārdod, nekādi nevari pārdot, ceri, ka kāds vientiesis uzķersies? Protams, dzīvokļi, par zemām cenām, neremontēti, iespējams, ātrāk tirgojas, bet par normālām cenām un atremontēti, labās mājās netirgojas, vai ļoti lēni un ilgi, es taču sekoju līdzi un zinu.

pirms 9 mēnešiem, 2018.07.26 17:25

uzpūtenis

celties jau ceļās, bet, vai kāds pērk par tik uzpūstām cenām! Mājām vispār cenas zemas, bet gadiem stāv pārdošanā, ģimenēm Bauskā, kur nav darba vietu darīt nav ko, ja pērk īpašumus tad tuvāk Rīgai! Var jau tirgot un cerēt, bet pēc tam tāpat cena jānolaiž, ja grib pārdot, tad jau izdevīgāk nopirkt zemi un uzbliezt māju pašam, tādu kādu vajag , galvenais ekanomisku, kas šodien ir ļoti svarīgs faktors. Kādreiz cēla pilis, tagad netiek vaļā, un kuram tādas vajag?

pirms 9 mēnešiem, 2018.07.25 15:18

Gatiņš

Neredzu nevienu māju (pašlaik ss), kam cena būtu zema... Ja domā tās nepabeigtās vai ar pelēko apdari - nu sorry, tās nav zemas cenas. Tad tiešām lētāk nopirkt zemi un pašam no 0 visu darīt. Es pats noteikti darītu tā.
Cilvēkiem jāsaprot, ka tas, ka kādreiz ielikts baigais piķis, ka pašam patīk utt utt, tas jau neietekmē tirgus vērtību. Visādi paveci brīnumi skatos tirgojas par ārprātīgu kosmosu, tur gan jau sentiments pie vainas.

pirms 9 mēnešiem, 2018.07.26 15:03

Gati!

Ir mājas par konkrēti pareizām cenām, bet tās arī tur stāvēs, kamēr sapūs, bet labas mājas par 50-80 000 tavu prāt tās nav zemes cenas? Mēslus var par padsmit tūkstošiem nopirkt tas gan tiesa un pēc tam, piedodiet, ***ies.. Tad nopirkt zemi un uzcelt māju būs mazliet dārgāk, bet būs tāda kādu sirds vēlas un vēl tādā vietā, kas ir tālu no ceļa, bet tuvu civilizācijai.

pirms 9 mēnešiem, 2018.07.26 17:33

Māris

Ar zemes pirkšanu ir jābūt uzmanīgiem, jāpērk pavasarī, lai nav kā man nopirku zemi mājai it kā labā vietā netālu no Bauskas, pavasarī laivot varēja, izrādās drenas pārrautas, tagad jāiegūlda nauda to savest kārtībā, tas nav nekāds lētais pasākums, negodīgi cilvēki pilna pasaule.

pirms 9 mēnešiem, 2018.07.26 17:45

tas labi

tā kā NĪN ir piesaistīts nekustamo īpašumu vērtībai, un šis nodoklis pilnībā tiek pašvaldībai kurā atrodas šis īpašums, tad Bauskas novadā, izvērtējot līdzšinējo praksi, var cerēt uz jaunu amatvietu izveidošanu novada pārvaldē un vēl daudziem projektiņiem, kuru vienīgā vērtība ir nauda projekta īstenotāju kontos

pirms 9 mēnešiem, 2018.07.25 20:08

Jānis

Jā tiek tirgoti pāris grausti ar tekstu `Jauka remontējama maija`

pirms 8 mēnešiem, 2018.08.16 19:13

Vietējās ziņas