Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā Līgo svētkos pieticīgs noformējums 49

Vasaras saulgriežus Bauskā sagaida ar pieticīgu svētku noformējumu. Četri vārda «Līgo» burti, kas ietonēti kā degošas uguns liesmas, izvietoti starp bērzu meijām.

Šādas kompozīcijas skatāmas četrās vietās pilsētā. Uzraksts «Līgo» ir pie novada domes ēkas, Kalna ielā, zālājā pretim lielveikalam «Rimi» un Korfa dārzā.

Bauskas novada Būvvaldē paskaidroja, ka šis noformējums ir arhitektes Sandras Smolijas ideja. Burtu un bērzu meiju izvietošanu pilsētā veica pašvaldības uzņēmuma «Vides serviss» strādnieki.


Pievieno komentāru

Komentāri 49

jurka

Vienīgais novads Latvijā,kurā nav novada centrā zaļlumbales nav tautas sadziedāšanās un sadancošanās. Jautājums deputātiem-kāpēc mūsu labi apmaksātie kutūras darbinieki neatpelna savas algas? Cik ilgi var to paciest? Bauskas novads izdod lielas naudas summas koru,tautas deju kolektīvu.teātra kolektīvu uzturēšanai,tautas tērpu iegādei,direģentu algām,tautas deju vadītāju algām,kur mēs varam redzēt rezultātus? Rīgā,dziesmu svētkos? Varbūt deputāti sāks rīkoties un sodīs vainīgos!!! ES kā Bauskas nodokļu maksātājs un vēlētājs vēlos redzēt no manas naudas apmasāto mākslinieku uzstāšanos tepatā uz vietas-Bauskas estrādē Līgo vakarā,kad visai tautai jābūt kopā saliedētiem,tautiskiem.

pirms gada, 2018.06.23 14:48

Atbilde Jurkam

Jā, jā, tā nu Līgo vakarā cilvēki ies uz estrādi skatīties, kā pašdarbnieki dzied un dejo. Nez kāpēc, kad tiek rīkoti pašdarbnieku koncerti, tie ir diezgan vāji apmeklēti, bet, kad nekas nenotiek, tad tik rej.

pirms gada, 2018.06.25 14:25

pira

loti pieticiigs rotaajums- kaa jau Bauskai iederaas!)))mm,., kaa parasti-

pirms gada, 2018.06.22 22:32

Līga

Ne tikai pieticīgs noformējums, bet augsti godātajā 100gadē pat balles nav estrādē.

pirms gada, 2018.06.23 10:09

zinātājs

Kad būs īstā 100. gade, tad būs arī balle un viss pārējais. Vēl tikai pāris gadiņi jāpaciešas.

pirms gada, 2018.06.23 15:25

Visiem pieticīgus svētkus !

Pieticīgo noformējumu var kompensēt ar pārmērīgo alutiņa un citu grādīgo dziru brūķēšanu. Tā arī darīsim!

pirms gada, 2018.06.23 10:52

Tev ar

Tikai iemet savu kompi jāņu ugunskurā lai deg zilās liesmās ar tavu tizlo komentāru !

pirms gada, 2018.06.23 10:57

> Tev ar

Es, latvju ļurba, sliecos domāt,ka tu pats esi tizls. Visi īsti latvji tak dzirtin dziras dzert uz nebēdu. Senču aicinājums !

pirms gada, 2018.06.23 13:14

>

Žūpam župas domāšana

pirms gada, 2018.06.23 19:22

svētki

Tie ie vienai daļai katru dienu.Pudeles mētājas visur.Tagad sagribējās pļegurot parkā.Neizdevās.Jālej asaras.

pirms gada, 2018.06.26 07:17

tātad

arī BDZ žurnālistiem- komjauniešiem bez Jāņiem ir vēl līgo svētki, bet tieši žurnālistam būtu jāveido sabiedriskā doma un būtu jāatšķir ko tad īsti svinam

pirms gada, 2018.06.23 11:46

doma

Ja godīgi man žēl to nocirsto jauno bērziņu daudzumu....

pirms gada, 2018.06.23 12:33

Albertiņam

Vajag nākt ar savu ideju.Kritizēt nav māksla.Man patika.Bezgaumīgumu te nu gan neredzu.

pirms gada, 2018.06.24 20:29

Bauskas Kultūras centrs

Bauskas pilsētā Līgo vakarā pasākumi netika plānoti, jo iepriekšējo gadu Līgo vakara norises vai zaļumballes Bauskas Pilskalna parka estrādē tika ārkārtīgi maz apmeklētas, kas neatsver pasākuma norisē ieguldītos resursus. Šis ir Latvijas valsts simtgades gads, un kultūras dzīve šogad ir bagāta ar daudzveidīgiem notikumiem visā Latvijā. Arī Bauskas novadā šogad noris daudz un dažādu pasākumu, kur pulcēties novadniekiem, tāpēc šos vasaras saulgriežus aicinām pavadīt ģimenes lokā, latviskā noskaņā, ievērojot tautas tradīcijas. Bauskas novada iedzīvotāji varēs bez maksas atpūsties Latvijas valsts simtgades zaļumballē, kas 11. augustā norisināsies Bauskas Pilskalna parka estrādē. Zaļumballē par mūziku gādās Ivo Grīsniņš Grīslis un «MC Orķestris».

pirms gada, 2018.06.23 14:51

Kultūras centram

Vienīgais novads Latvijā,kurā nav novada centrā zaļlumbales nav tautas sadziedāšanās un sadancošanās. Jautājums deputātiem-kāpēc mūsu labi apmaksātie kutūras darbinieki neatpelna savas algas? Cik ilgi var to paciest? Bauskas novads izdod lielas naudas summas koru,tautas deju kolektīvu.teātra kolektīvu uzturēšanai,tautas tērpu iegādei,direģentu algām,tautas deju vadītāju algām,kur mēs varam redzēt rezultātus? Rīgā,dziesmu svētkos? Varbūt deputāti sāks rīkoties un sodīs vainīgos!!! ES kā Bauskas nodokļu maksātājs un vēlētājs vēlos redzēt no manas naudas apmaksāto mākslinieku uzstāšanos tepatā uz vietas-Bauskas estrādē Līgo vakarā,kad visai tautai jābūt kopā saliedētiem,tautiskiem

pirms gada, 2018.06.24 04:36

kultūras centram

Šoreiz jūs pilnībā atbalstu.

pirms gada, 2018.06.24 15:29

Brauc uz Dobeles novadu

Var šaut uz Dobeles novadu, kur pat pagastos daudzas norises. Piemēram, Auros - pasākums visu paaudžu esošiem un bijušiem aureniekiem - kopīga svinību vietas pušķošana un rotāšanas meistarklase, greznotu braucamrīku parāde, siera un alus uzkodu konkursi un degustācijas, Jāņu un Līgu godināšana, apdziedāšanās, rotaļas un stafetes mazākajiem. Kaķeniekos, parkā no plkst. 18 āņu ugunskurs, zāļu vainagi, amatiermākslas kolektīvu koncerts, alus un siera izgaršošana. Jāņu un Līgu sumināšana. Krimūnu pagastā ielīgošana kopā ar amatiermakslas kolektīviem, Penkulē Jāņu nakts balle deju starplaikos - sievu nešana kalnā, vīru turēšana un alus dzeršanas sacensības, Naudītē Līgo balle ar grupu "Tandēms trijatā" utt.

pirms gada, 2018.06.23 14:58

nevajag

Kāpēc vajag Dobeles novadam svētkos uzsūtīt baušķeniekus.Par ko viņiem tāds sods.Izķengās pēc tam pa visu valsti.

pirms gada, 2018.06.24 21:50

Uz Valku

23. jūnijā Valkas brīvdabas estrādē pirmo reizi Latvijas un Igaunijas valstu vēsturē tik vērienīgi svinēs Līgo - no plkst. 09:00 - 15:00 pie estrādes būs “Vislatvijas Jāņu gadatirgus”, savukārt plkst.22.00 skanēs Latvijas un Igaunijas Līgo dižkoncerts “Līgojam Valkā kopā ar igauņiem!”. Koncertā uzstāsies mākslinieki no Latvijas un Igaunijas - Ginta Krievkalna, Ivars Cinkuss, Lorija Vuda Cinkusa, Samanta Tīna, Jānis Buķelis, Žoržs Siksna, Viktors Lapčenoks, BIRGIT, Getera Jāni, jaunais talantīgais solists Artūrs Biķernieks, kā arī Valkas novada pašdarbības kolektīvi - Valkas pagasta Saieta nama "Lugažu muiža" vidējās paaudzes deju kolektīvs "Spriņģi", (vadītāja Maira Šaka), Valkas folkloras ansamblis "Nāburgi" (vadītāja Mārīte Magone), Valkas kultūras nama modes deju grupa "Aija" (vadītāja Māra Zariņa). Novada kolektīvi būs dzirdami un redzami Valkas estrādē no plkst. 21.00- 22.00. Dižkoncertā kopkora sastāvā piedalīsies arī novada sieviešu kora "Ziemeļstīga" dziedātājas. Pasākumu vadīs Vita Baļčunaite un Margus Abels. Organizatori sola, ka uz skatuves būs vairāki pārsteigumi. Ieeja estrādē - no 20.00.“Mūsu vēsturē ir daudz kopīga ar igauņiem, un viņu loma Latvijas neatkarības izcīnīšanā ir ļoti liela. Tāpēc pavisam loģiski, ka Latvijas un Igaunijas simtgades gadā gribam sarīkot vērienīgus svētkus, kur latvieši un igauņi kopā svinētu vasaras saulgriežus”, stāsta Valkas novada domes mērs Vents Armands Krauklis.Šajā dienā Igaunijā svin arī Uzvaras dienu jeb Cēsu kaujas gadadienu, un tie ir tādi paši svētki kā Lāčplēša diena Latvijā.

“Valgas pagasta vadībai ideja par kopīgu līgošanu ļoti patika, tāpēc brīvdabas estrādē būs vērienīgs koncerts ar Latvijas un Igaunijas mākslinieku piedalīšanos, balle un, protams, “Vislatvijas Jāņu gadatirgus”. Pateicoties uzņēmēju atbalstam, šoreiz svētki būs bez maksas. Ļoti ceram, ka sabrauks latvieši un igauņi no vistālākajiem Latvijas un Igaunijas nostūriem”, atklāj V.A.Krauklis.Pēc dižkoncerta un nakts balles, kas sāksies pusnaktī, visi aicināti piedalīties pliko skrējienā. Starta sākums - saullēktā, un skrējiena uzvarētājam organizatori sola īpašu balvu.Ieeja – brīva.

24.jūnijā Līgo dižkoncertu varēs vērot LNT televīzijā.

Estrādē aizliegts ienest alkoholiskos dzērienus un stikla taru.

Pasākumu organizē SIA “PRODUCENTS” sadarbībā ar Valkas novada domi un Valgas pagasta pašvaldību. Pasākuma ģenerālsponsors – “Alko 1000”. Atbalsta – SIA “Woltec”, Latvijas radio 2, LNT, SIA “McĀbols”, SIA “29one”, SIA "Valkas būvnieks", SIA "PRO DEV", SIA "PEPI RER", SIA "Bazalts", SIA "Vārpas 1" un SIA “Mego”.

pirms gada, 2018.06.23 14:59

valcēnietis

tilai ne to.

pirms gada, 2018.06.24 21:52

Lauķe

Mums gan patīk Līgo noformējums! Priecīgus svētkus!!!

pirms gada, 2018.06.23 16:30

Aģis

Atkal nav labi! Pat svētku dienā neproti mitēties ķengāt citu darbu. Ko tad gribējās? Salmu lelles,līgas vai jāņa izskatā gribējās? Un salmu ķīpu ugunskurus? Nupat jau vienā pagastā uztaisīja un atkal dzirdēja tikai ķengas! Vienreiz aizveraties, neko nedarītāji un baudiet to, kas tiek radīts! Nepatīk, neskaties! Vai ej pie Sandras ar savām krutām idejām, tiksi uzklausīts!
Priecīgus svētkus un lustīgu līgošanu normālajiem cilvēkiem!

pirms gada, 2018.06.23 17:46

Ha

Domes bada dzeguze pamodās. Ai, kā nepatīk kritika. Visi tik pārstrādājušies, visi tik pārpūlējušies tautas labā. Kā nav kauna!

pirms gada, 2018.06.23 20:32

Un

Sandriņa jau uztaisītu skaisti un ar vērienu, tik tas budžets ir, cik ir...

pirms gada, 2018.06.23 20:34

Radošums

Nepieciešams kaut kas vairāk, ne tikai budžets......!!!

pirms gada, 2018.06.24 09:19

Radošumam

Vai Sandrai par savu algu jāapmaksā noformējums? Ja naudas pietiek tikai mega būvēm upmalā, tad atbildi kas bez līdzekļiem ir tas....Nepieciešams kaut kas vairāk....

pirms gada, 2018.06.24 13:16

atkal aptrūkās

savelkam jostiņas, nav naudiņas jau vairāku miljonu vērtajam mega projektam
šogad sausums,siena arī nav.
Vajadzēja noformējumu uzticēt jaunajai arhitektei,būtu iespējas izpausties jaunajiem ar degsmi.

pirms gada, 2018.06.24 16:10

Rota

Kam nepatīk pilsētas rotājums, var izpušķot savu sētu vai pagalmu un padižoties ar to!

pirms gada, 2018.06.24 14:24

Par to ilgo paciešanu

Šogad Līgo svētus svinēju radu un draugu lokā.Daudz dziedājām,bija jauki.Bet pirms tam bijām uz vietējā kultūras centra sarīkoto,ļoti pārdomāto pasākumu pl.19.oo pievakarē.Cilvēku ļoti maz.Traucēja divi pārdzērušies jāņa bērni,kuri bāzās cilvēkiem virsū ar savām sņabja pudelēm,un jutās kā galvenās personas.Pēc līgošanas piebraucām pie estrādes,kur bija zaļumballe.Tur streipuļoja pāris desmit jaunieši.Tā lūk ar to līgo rīkošanu.Palika žēl cilvēku un viņu ieguldītā darba.Tā kā nevajag gausties par Bausku.Te būtu gluži tas pats.Nemāk vairs bez pārdzeršanās priecāties.

pirms gada, 2018.06.24 15:52

Zaļumballe jau nav galvenais elements Līgo vakarā,bet galvenajam jābūt,ka Bauskas novada daudzie bērnu,pieaugušo,senioru kori,tautas deju,teātru kolektīvi uzstātos vietējo iedzīvotāju priekšā ar Līgo priekšnesumiem un ticiet man būtu ļoti liels atbalsts,bet pagaidām Mums uz Līgo tikai kaut kāda mūzika zaļumballē un tad Kultūras centrs var muldēt,ka maza iedzīvotāju atsaucība.. Organizējiet pasākumu iesaisto visus pašdarbības kolektīvus un būs apmeklētība. :))

pirms gada, 2018.06.24 16:23

par paciešanu

tiešām jau ilgi esat cietuši par līgo svētkiem pārdēvēto Jāņu svinēšanu, nu nevar vairs aizliegt kā Pelšes laikā, tad vismaz jāpārdēvē

pirms gada, 2018.06.24 21:40

Kur

tad abas policijas?

pirms gada, 2018.06.25 12:18

Šoferis

Teātra kolektīvs maksā biedru naudas lai varētu pastāvēt . No domes tikai piga ar blīvpapiru .

pirms gada, 2018.06.24 18:29

Bet

Kā tā? Kāpēc? Sportā visiem sportistiem dod naudu. :))

pirms gada, 2018.06.24 19:40

Līga

Vienkārši jau apnicis tas infantilisms! Nu nevar visi būt tik pārapgaroti, kā Jūs, dārgais Kultūras centrs! Gribas tautai ar kaut ko priekš sirds! Varbūt vajag atklāt, kurā gadsimtā dzīvojam? Varbūt vajag saprast, ka nepietiek ar ārpakalpojumiem vien? Ja kultūras dzīvi Bauskā gadiem organizē tikai pēc sava priekštata un saprašanas, tad nu rezultāts ir tāds, kā ir. Varbūt vajag ieklausīties arī plebeju vēlmēs!?

pirms gada, 2018.06.25 11:25

Līgai

Teksts jau pārgudrs.Bet cik reizes pati to kultūras centru esi apmeklējusi.Ja ir pasākumi,kuros ļoti skaisti dzied un dejo bērni,tad vienīgie skatītāji ir šo mazo pašdarbnieku ģimenes locekļi.Pārējiem vienalga.Neinteresē jums vietējā pašdarbība,nav ko izlikties.Kas tie tādi plebeji Bauskā nezinu,bet zinu pilsētas demolētājus un tukšu salmu kūlējus.Apņirdza par 14.jūnija pasākumu.Tiesa tas gan nebija izklaides pasākums,bet baušķenieku līmeni tas spilgti noraksturoja.Nebija kauns smieties par veciem cilvēkiem.Tāpēc vien nebijāt pelnījuši nekādus svētkus.Tas varbūt ir skarbi teikts,bet varbūt vajadzēja vēl skarbāk.Kauna sajūtu ir pazaudējuši.Bet varbūt nemaz nezin,kas ir kauns.

pirms gada, 2018.06.26 07:28

Noformejums

Alūksnē palūkojiet noformējumu, ja tādu gabalu triekties nav vēlmes, kauč uz Jelgavu aizlaidiet. Tur šogad it īpaši gan simtgades dobes krāšņas, gan arī Līgo noformējums atšķirīgs. Pat mākslinieks piesaistīts un tapuši stilizēti dekori pieci milzi vainagu veidolā. Pie kam karkass apļiem, kuru diametrs sasniedz trīs metrus, ir izveidots no metāla, tātad ne vienai reizei lietojams. To paredzēts izmantot, pielāgojot dažādām tematikām un svētkiem, piemēram, veidojot rotājumus Latvijas simtgades svinībām.

pirms gada, 2018.06.25 11:31

Alūksnietei

Kāpēc dzīvo tai nesmukajā Bauskā.Prom uz Alūksni.Bet nekā,te vismaz ir ko rieties.Rietu arī Alūksnes cilvēkus,tāpat atrastu kur piesieties.

pirms gada, 2018.06.26 07:32

Vietējās ziņas