Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā noris potenciālo Pašvaldības policijas darbinieku izvērtēšana 19

Bauskas novada pašvaldība pašlaik izvērtē topošās struktūrvienības - Pašvaldības policijas - potenciālos darbiniekus, informēja pašvaldības izpilddirektors Jānis Kalinka.

Sākotnēji policijā strādās astoņi darbinieki, un pašvaldība izsludinājusi pieteikšanos priekšnieka, kārtībnieku, vecākā inspektora un inspektoru vakancēm. Atsaucība vakancēm esot pietiekama un pašlaik pretendenti tiek izvērtēti.

Kalinka skaidroja, ka Pašvaldības policija strādās telpās, kas pašlaik atvēlētas Sabiedriskās kārtības nodaļai. Telpas ir pietiekami lielas, lai tajās varētu nodrošināt darbavietu visiem policistiem arī pēc tam, kad štata vietu kļūs vairāk.

Savukārt nepieciešamā aprīkojuma sagāde likumsargiem tiks sākta, tiklīdz darba pienākumus sāks pildīt policijas priekšnieks un vecākais inspektors.

Kalinka izteica cerību, ka Pašvaldības policija tiks izveidota ar 1.martu, kā tas ieplānots iepriekš.

Jau vēstīts, ka Bauskas novada Pašvaldības policija darbu sāks 2018.gada 1.martā.

Jaunās struktūrvienības nolikumā norādīts, ka Pašvaldības policijas pamatpienākums ir aizsargāt personu dzīvību, veselību, tiesības un brīvības, īpašumu, sabiedrības, pašvaldības un valsts intereses no noziedzīgiem un citiem prettiesiskiem apdraudējumiem. Tāpat policija kontrolēs pašvaldības saistošo noteikumu izpildi, par kuru pārkāpšanu paredzēta administratīvā atbildība.

Policija būs pakļauta pašvaldības izpilddirektoram.

Tāpat ziņots, ka Bauskas novadā, kur pašlaik darbojas Sabiedriskās kārtības nodaļa, plānots izveidot pašvaldības policiju.

Lai arī ir apspriesta iespēja veidot jaunu struktūrvienību ar tuvējiem - Vecumnieku, Iecavas un Rundāles - novadiem, jauna struktūra taps atsevišķi no citiem novadiem.

Plānots, ka Pašvaldības policijā būs 15 darbinieki, un sākotnējās izmaksas lēšamas ap 400 000 eiro. Tā kā izmaksas ir lielas, jaunā iestāde taps pakāpeniski. Nākotnē plānots nodrošināt inspektorus arī pagastos.

Galvenais iemesls, kāpēc nolemts par jaunas struktūras veidošanu, ir policijas darbinieku pilnvaras, jo esošās nodaļas kārtībniekiem nav iespējas aizturēt personas, un jāsauc Valsts policija, savukārt Pašvaldības policijas darbiniekiem šādas pilnvaras būs.

Pievieno komentāru

Komentāri 19

baušķenieks

"Tā kā izmaksas ir lielas, jaunā iestāde" sāks darbu sodot, sodot un sodot par visu ko, lai varētu iekasēt pēc iespējas vairāk soda naudu! Tādam bija jābūt patiesam teikumam!

pirms gada, 2018.02.13 10:04

nevar saprast

vai tautai rodas tieksmes arvien vairāk pārkāpt likumu, vai varai rodas arvien lielākas bailes no tautas?Ja parēķina represīvajos orgānos strādājošo attiecību pret novadā dzīvojošo skaitu, tad diez vai mēs netuvojamies pašai policejiskākajai valstij pasulē. Vienīgais labums, ka atdeve no šiem radiniekiem ir maza/

pirms gada, 2018.02.13 10:11

Words

Diemžel mūsu šaurās saprot tikai represivas metodes -uz intelektu variet necerēt! Lidzigi,ka ceļu satiksmē iedarbojas vieniģi radari un netrafarētie auto! Kaut vai sīkums -paskaitiet cik suņu īpašnieku savāc aiz sava audzekņna atstātos mēslus?

pirms gada, 2018.02.13 10:28

tiešām

paskaties, cik kārtības nodaļas vīru noskatījās kā "Mežavairogi" ķer izbēgušos suņus, rakstu- noskatījās, kas arī tika fiksēts attiecīgajos dokumentos, kā līdzdzlība suņu ķeršanā

pirms gada, 2018.02.13 12:20

sīkums, kam?

ja par tādu sīkumu kā suņa kaku no budžeta gadā jāatvēl pusmiljons eiro, tad tas vairs nav sīkums

pirms gada, 2018.02.14 10:19

Esiet modri

Tikai lauciniekus nevajag pieņemt darbā, viņi pilsētās degradējas 3 mēnešos.

pirms gada, 2018.02.13 12:18

ko līdz modrība?

ja deputāts degradējas līdz ar iesēšanos deputāta krēslā

pirms gada, 2018.02.13 12:36

sidrochila pedro police

STOP STOP STOP
Es esmu bauskas reindžers , esmu vīlies un vieglā šokā šobrīd atrodos .

pirms gada, 2018.02.13 13:25

pidrilla

cerams, kad tev pienāks laiks atgūt zaidēto autovadītāja apliecību, tad psihiatrs būs uzdevuma augstumos.

pirms gada, 2018.02.13 16:22

hmm

nez kāpēc šķiet, ka uzsvars tiks likts tieši uz šo: kontrolēs pašvaldības saistošo noteikumu izpildi, par kuru pārkāpšanu paredzēta administratīvā atbildība. Īsta naudas ādere! Vai varbūt kļūdos, un Bauskā beidzot varēs justies droši, un nebūs vairs auto un dzīvokļu apzadzēju, un visādu citādu nedraugu, jo tos naski tvers mūsu brašie vietējie tautas sargi.

pirms gada, 2018.02.13 14:25

Gaišais

Sākumā viņu ir 15, tad sāks pieņemt darbā paziņas un radiniekus.
Jelgavā viņu jau ir 200, JPP dibināta 1990. gadā.

pirms gada, 2018.02.13 16:33

U ''''''''''''ūuuuuu

Vēl viena liekēžu banda uz mūsu pleciem!!!!!!!!!

pirms gada, 2018.02.13 19:52

papildinu par modrību

Ja burkā lielos gurķus mainām vietām saturs nemainās.

pirms gada, 2018.02.13 21:07

Neticu,

ka šie Bauskas zuriki apkaros savus korišus, kas čurās apstādījumos vai pumpēs aliņu uz soliņa.
Nu, neticu! Bet to, ka ka rūpīgi sodīs katru, kas mašīnu pārpildītā pagalmā ar vienu riteni būs uzbraucis pienenei, zinu droši.

pirms gada, 2018.02.13 21:09

Pilsonis bailulis

Jau šonakt gulēšu daudz saldākā miegā. Mana mi..., pardon, policija mani sargā

pirms gada, 2018.02.13 21:12

kur saraksts

varējāt nopublicēt sarakstu ... palīdzētu izvērtēt :-D

pirms gada, 2018.02.14 11:09

lolo

GAIŠAIS Jelgavā pašvaldības policija dara savu darbu , jo visos pasākumos kārtību sargā un uz izsaukumiem brauc tieši viņi nevis Valsts policija, kuriem mūždien nav transporta vai cilvēku

pirms gada, 2018.02.18 12:31

Vietējās ziņas