Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā norisināsies senās mūzikas festivāls "Vivat Curlandia!"

Šodien un rīta Bauskas pilī, Bauskas kultūras centrā un Bauskas Sv.Gara baznīcā notiks Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls "Vivat Curlandia!", informēja festivāla producente Laura Šarova.
Festivāla laikā izskanēs viduslaiku, renesanses un agrīnā baroka mūzika, ko atskaņos mūziķi no Latvijas, Austrijas, Vācijas, Itālijas, Apvienotās Karalistes un Krievijas. Festivāla epicentrā būs Klaudio Monteverdi "Il Combattimento di Tancredi e Clorinda" (1638) un Džakomo Karisimi "Jephte" (ap 1648) uzvedumi vēsturiskajā sveču apgaismojumā.

Pasākums norisināsies tās muzikālajam saturam vēsturiski atbilstošā vidē - seno mūziku atskaņos ar vēsturiskiem instrumentiem, tērpiem, koncertu norises vietām un gaisotni tajās. Divu dienu laikā notiks deviņi dažādi muzikāli pasākumi, kas priecēs ikvienu, kam ir interese par viduslaiku, renesanses un agrīnā baroka laika mūziku, mākslu un tērpiem.

Šī gada festivālu šodien Bauskas pilī atklās pašmāju soprāns Elīna Šimkus, kopā ar itāļu flautistu Mauro Pinciaroli no Itālijas un renesanses traversflautas virtuozi Kristīni Stumburi, atskaņojot romantisku angļu renesanses un agrīnā baroka mūzikas programmu "Come again, sweet love". Festivāla turpinājumā piedalīsies īpašie viesi, viens no Eiropas vadošajiem viduslaiku mūzikas ansambļiem - "Ensemble UNICORN" no Austrijas.

Pēc Šarovas paustā, festivāla gaidītākais notikums būs Klaudio Monteverdi "Il Combattimento di Tancredi e Clorinda" un Džakomo Karisimi "Jephte" uzvedumi vēsturiskajā sveču apgaismojumā, kas ikvienam klausītājam ļaus izjust 17.gadsimta operu, mūzikas, režijas, tērpu un to laiku cilvēku estētiskos principus. Uzvedumos piedalīsies izcilākie pašmāju senās mūzikas profesionāļi - soprāns Monta Martinsone, tenori Rinalds Kandalincevs un Ansis Bētiņš, baroka koris "Collegium Choro Musici Riga", baroka orķestra "Collegium Musicum Riga" solisti, diriģents Māris Kupčs, kā arī vēsturisko žestu un retorikas speciāliste, arfiste Katerina Kinga no Apvienotās Karalistes un Krievijas.

Festivāla pirmo dienu noslēgs Bauskas pils rīkotais koncertuzvedums "Ignis" ("Uguns") jeb stāsts par Bauskas pils vēsturi un personībām caur uguns prizmu.

Savukārt rīt, 22.jūlijā. ikviens tiek aicināts izbaudīt muzikālu jauno senās mūzikas talantu parādi Bauskas Sv.Gara baznīcā. Festivāla laikā notiks arī V Paukošanās turnīrs "Ius Gladii". Turpretī senās mūzikas ansamblis "Neymann Ensemble", kuru pārstāv mūziķi no Latvijas, Austrijas un Itālijas, ar baroka vijoļu, dulčianas, viola da gambas, lautas, klavesīna un balss skaņām programmā "Viaggio Bertali e Cavalli" izstāstīt stāstu par divu slavenu 17.gadsimta komponistu ceļojumu apkārt Eiropai.

Turpinājumā būs iespēja dzirdēt savdabīgu solo klavesīna programmu "Pavana Lachryme", kuru atskaņos Zita Mikijanska no Vācijas, bet festivāla devīto pasākumu maratonu ar programmu "The Spirit of Gambo" noslēgs viola da gamba virtuozs Anatolija Grindenko no Krievijas, Latvijas vadošā baroka vijolniece Agnese Kanniņa un senās mūzikas pētnieks, festivāla mākslinieciskais vadītājs - Māris Kupčs.

Biļetes uz festivāla "Vivat Curlandia!" pirmās dienas pasākumiem pieejamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās visā Latvijā, kā arī Bauskas pils muzeja kasē.

Savukārt visos otrās dienas koncertos un pasākumos ieeja būs bez maksas.

Festivālu organizē senās mūzikas pētnieks un diriģents Māris Kupčs sadarbībā ar Bauskas pils muzeju un Bauskas kultūras centru.

Par festivāla norises vietu ir izvēlēta Bauska, jo Kurzemes hercogu Ketleru Zemgalē celtās pilis bija pirmās, kas Latvijas teritorijā reprezentēja ziemeļu renesanses laicīgās arhitektūras un profesionālās mākslas izpausmes, kuras līdzi atnesa renesanses laikmeta Eiropas domāšanu, kultūru un mākslas dīgļus, kas neapšaubāmi ietekmēja kultūras procesu attīstību ne tikai Zemgalē.

Mūsdienās Bauskas pils ir vienīgais renesanses un manierisma perioda laicīgās arhitektūras mantojums, ko 17.gadsimta un 18.gadsimta kari nespēja iznīcināt pilnībā un kas materiāli pārstāv minēto periodu Latvijas kultūras vēsturē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas