Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā norit starptautisks un valsts mēroga turnīrs dambretē 1

Brīvdienās Bauska bija Latvijas dambretes «galvaspilsēta» – uz Lieldienu kausa izcīņu te pulcējās valsts spēcīgākie spēlētāji.

Pilsētā noritēja arī Latvijas Skolu dambretes spartakiādes fināls.

Uz tradicionālo Lieldienu dambretes turnīru, kuru 14. aprīlī Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolā ar a/s «Balticovo» atbalstu rīkoja Arnolds Šimkuss un Māris Bergs, ieradās 24 sportisti. Bija vairāki dalībnieki no Igaunijas. Cīņā par medaļām gan viņi šoreiz nepiedalījās – Timo Tambets bija astotais tempo turnīrā, Algo Laidve – astotais ātrspēlē.

Tempo turnīrā godalgu liktenis izšķīrās pēdējā kārtā, kur pie pirmā galdiņa tikās baušķenieks Mārtiņš Junkurēns un rīdzinieks Vsevolods Teterins. M. Junkurēns nonāca laika trūkumā, atstāja kauliņu uz b2 lauciņa un ātrā spēlē palaida garām viesa kombināciju, kas ziedoja vairākus kauliņus, izvilka balto uz b4 un ieguva dāmu uz garā ceļa.

Rezultātā V. Teterins uzvarēja turnīrā, otrais – Guntars Purviņš, trešais – M. Junkurēns. Sešniekā iekļuva Zigmārs Rumbenieks, Vitālijs Kravcovs un baušķenieks Jānis Fārnests, informē galvenais tiesnesis M. Bergs.

Ātrspēlē triumfēja pieredze – uzvarēja Z. Rumbenieks, otrajā vietā Nikolajs Boļšakovs, trešais – G. Purviņš. Sešniekā arī Jānis Āriņš, Regīna Pironena un M. Junkurēns.

Uz Latvijas Skolu sporta federācijas dambretes turnīra finālu Valsts ģimnāzijā 15. aprīlī bija ieradušās 32 komandas, kas startēja četrās vecuma grupās. U16 grupā bija trīs vienības, U19 grupā – piecas komandas. Sacīkšu galvenais tiesnesis M. Bergs atzina, ka nākamgad diez vai rīkos sacensības šajās grupās, jo ļoti maza atsaucība.

U16 grupā uzvarēja Vecsaules pamatskola – Toms Brigmanis, Ardis Māskis, Evelīna Gedroviča un Oksana Paegle. Trešajā vietā Bauskas 2. vidusskolas vienība – Aleksandrs Nerazniks, Emīls Upenieks, Amālija Panovska un Lāsma Šepetovska.

U19 grupā otrā vieta Bauskas Valsts ģimnāzijas vienībai. Tajā bija Gatis Adakovskis, Dāvis Kursišs, Evelīna Žilinska un Valda Ņekrasova. Trešie šoreiz Pilsrundāles vidusskolas jaunieši – Jānis Lekavičs, Nauris Opočkins, Linda Krūmiņa un Samanta Strautniece.

Jaunākajās grupās cīņa bija daudz sīvāka. U14 vecuma grupā startēja desmit vienības. Uzvarētāju godā šoreiz Valmieras Pārgaujas sākumskola. Otrajā vietā Bauskas 2. vidusskolas jaunie dambretisti – Denijs Vilhelms Krauklis, Niks Naidžels Zeltiņš, Evelīna Gateža un Evelīna Pēkale. Trešie – Valmieras Viestura vidusskola. Nākamā labākā no mūsu novada komandām bija Pilsrundāles vidusskola – Vladimirs Sujetins, Kristers Odziņš, Juta Bičevska un Liliāna Rozenberga izcīnīja piekto vietu.

Jaunākajā U11 grupā ar spēcīgu un titulētu sastāvu ieradās ventspilnieki. Jāatzīst gan, ka arī mūsu novadu audzēkņi rādīja labu spēli, tomēr pagaidām trūkst pārliecības, ka var cīnīties par pirmajām vietām.

Uzvarēja Ventspils Pārventas pamatskola, otrajā vietā Ventspils 4. vidusskola. Puspunktu no otrās vietas atpalika Pilsrundāles vidusskolas vienība, iegūstot trešo vietu. Komandā spēlēja Lāsma Rozenberga, Ņikita Žuravļovs, Maruta Opočkina un Amanda Opočkina. Pilsrundālieši vienīgie bija gatavi cīnīties par uzvaru, bet pietrūka vēl viena spēcīga spēlētāja.

Valsts ģimnāzijas dambretistus trenē Ivars Prīsis, Bauskas 2. vidusskolas sportistus – Jeļena Vederņikova. Pilsrundāles vidusskolā
ar dambretistiem strādā treneris Ilgvars Ūdris, Vecsaules pamatskolā – trenere Inga Bernāte.

Aprīļa sporta notikumi turpinās. Sestdien, 22. aprīlī, Bauskā notiks Latvijas Sporta veterānu un senioru savienības sporta spēles, kur būs dambretes mači, sacīkstes florbolā, šautriņu mešanā, svaru stieņa spiešanā guļus, pavasara krosā un brīvajā cīņā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Māris Bergs

Ar Ķeguma novada komandas uzvaru 22.aprīlī noslēdzās Latvijas sporta veterānu 54.sporta spēles dambretē. Uzvarētāju komandā veiksmīgākie bija pazīstamie augstākās klases dambretisti Guntis un Antra Valneri, kuri uzvarēja 50 gadīgo dalībnieku grupā. 70 gadīgo kungu grupā uzvarēja rīdzinieks sporta meistars Jānis Lelis,dāmām šajā grupā labākā bija Rīgas pilsētas komandu pārstāvošā sporta meistare Zoja Uvačana. Rīgas pilsētas komanda aiz Bauskas novada dambretistiem ierindojās trešajā vietā. Otro vietu 14 komandu konkurencē Bauskas novada pārstāvošai pirmai komandai nodrošināja grupu otro vietu ieguvēji Regīna Pironena un Zigmārs Rumbenieks, un trešie labākie savās vecuma grupās -Guntars Purviņš un Laimonis Zālītis. Bauskas novada otrā komanda ierindojās piektajā vietā. Aizvadīto cīņu momentus fotoattēlos un rezultātu tabulas skatāmas mājaslapā dambrete.wordpress.com. Paldies sacensību tiesnešiem Arnoldam Šimkusam, Aijai Elksnītei, Ilgvaram Ūdrim, Ilgai Kļaviņai, Mārtiņam Junkurēnam, Denijam Vilhelmam Krauklim par veiksmīgu darbu un Bauskas 2.vidusskolas kolektīvam par spēļu vietas nodrošināšanu.

pirms gada, 2017.04.24 13:11

Vietējās ziņas