Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā paplašināts brīvpusdienu saņēmēju loks 3

No 2018. gada Bauskas novadā paplašināts brīvpusdienu saņēmēju loks izglītības iestādēs.

Līdz šim pašvaldība bezmaksas ēdināšanu nodrošināja piecu un sešu gadu veciem audzēkņiem pirmsskolas izglītības grupās, kā arī 5. – 9. klašu skolēniem. Savukārt valsts nodrošina brīvpusdienas 1. – 4. klases audzēkņiem.

Bauskas novada dome pēc ilgām diskusijām lēmusi, ka no 2018.gada visiem pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem būs iespēja saņemt brīvpusdienas. Tāpat bez maksas varēs pusdienot skolu audzēkņi no 1. līdz 10. klasei. No neizlietotās brīvpusdienām paredzētās naudas skolas varēs samaksāt par pusdienām arī 11. un 12. klašu audzēkņiem.

Rēķinot pēc izglītības iestāžu audzēkņu uz 1. septembri, brīvpusdienu nodrošināšana 2018.gadā pašvaldība izmaksās ap 597 512 eiro, skaidroja Gorškova. No tiem 17 000 eiro paredzētu desmitklasnieku ēdināšanai, bet 194 090 eiro – brīvpusdienām bērniem no diviem līdz četriem gadiem.

Lai paēdinātu 11. un 12. klašu skolēnus, būtu nepieciešami vēl 52 692 eiro. Taču šie skolēni varēs saņemt brīvpusdienas, ja kādā apmaksātajā mērķgrupā radīsies finanšu pārpalikums.

Tāpat domes deputāti mainījuši brīvpusdienu piešķiršanas kārtību. Līdz šim pašvaldības noteikumi paredzēja, ka vecāki var rakstīt iesniegumu, lai atteiktu brīvpusdienas savam bērnam. Tagad noteikumi mainīti – turpmāk brīvpusdienas 5. – 10. klašu skolēniem tiks piešķirtas tikai pēc vecāku iesnieguma saņemšanas.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Prieks

Ļoti jauka ziņa. Paldies Bauskas novada domes deputātiem.

pirms gada, 2018.01.02 14:21

hmm

ja visi otkati tiktu investeti bernu attistiba un ediena domajams ta bilde butu vel labaka

pirms gada, 2018.01.02 17:06

patriots

Deputātiem taču arī vajag augt un attīstīties, tāpēc bez atkatiem nekādi neiztikt. Turklāt vislabāk attīstība notiek eksotiskās zemēs ar brūnu draiskuli pie sāniem.

pirms gada, 2018.01.02 19:42

Vietējās ziņas