Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā piemin cīnītājus pret fašismu 6

Bauskas Brāļu kapos 9. maija rītā valdīja rosība. Cilvēki ieradās pa vienam, pa diviem, atstāja ziedus pie kapu plāksnēm. Rīta pusē pie visām plāksnēm bija vismaz pa kādam ziedam – Otrā pasaules kara upuru piemiņai, jo šajās dienās tiek atzīmēti 70 gadu kopš kara beigām.

Par ziediem svētkos rūpējās baušķenieks Jānis Kārkliņš. Viņš tā darot katru gadu. Savulaik bijis viens no tiem, kas pagājušā gadsimta 60. gadu sākumā kritušos vedis uz kopējiem kapiem. «Vedām no Panemunes, Grenctāles, Misas un citām vietām,» atceras sirmais vīrs. Darbs bijis nepatīkams, bet nepieciešams. «Tie ir mūsu varoņi, kas atbrīvoja Bausku no fašisma. Tas ir mans pienākums – godināt viņus 9. maijā,» tā J. Kārkliņš.

«Nāku katru gadu pieminēt uzvaras dienu. Arī man brālis guļ Brāļu kapos, tikai Polijā. Viņi krita, lai aizstāvētu mūs,» teic sirma kundze, kura savu vārdu nenosauc.

Katram kritušajam ir savs stāsts. Daudzviet lasāms, ka dus «ierindnieks», «leitnants», bet uz ukraiņa Vladimira Bulajenko plāksnes rakstīts «dzejnieks». «Esmu sameklējis viņa dzejas grāmatas. Dņepropetrovskas universitātē pie ieejas ir memoriāla plāksne ar viņa portretu, katru gadu Ukrainas Rakstnieku savienība pasniedz V. Bulajenko literāro prēmiju,» stāsta Bauskas 2. vidusskolas pedagogs Sergejs Žuravļovs. Pēdējos dzejoļus jaunais talants, kurš augstskolu tā arī nepabeidza, radīja frontē tepat pie Bauskas 1944. gadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

secinājums

Prieks, ka manā dzimtajā pilsētā dzīvo īsti cilvēki, kuri godina 2. PK varoņu piemiņu.

pirms 4 gadiem, 2015.05.11 19:59

Героям слава

Par Ukraiņu dzejnieku interesanti, pat nezināju

pirms 4 gadiem, 2015.05.12 11:22

tēvs

Героям слава

pirms 4 gadiem, 2015.05.12 22:11

Vietējās ziņas