Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā pieteikušies daži «ABLV Bank» klienti

No 3. marta banka «Citadele» izmaksā valsts garantēto atlīdzību «ABLV Bank» klientiem. Šos darījumus noformē arī «Citadeles» filiālē Bauskā.

A/s «Citadele banka» korporatīvās komunikācijas virziena vadītāja Ieva Prauliņa «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka pirmajās trijās dienās valsts garantētā atlīdzība izmaksāta 1087 «ABLV Bank» klientiem par kopējo summu 17,3 miljoni eiro. Problēmu ar dokumentu reģistrāciju un pārskaitījuma veikšanu neesot bijis.

Kā noskaidroja «Bauskas Dzīve», daži darījumi veikti arī Bauskā. Klienti atvēruši kontu «Citadelē» un ieskaitījuši tajā valsts garantēto atlīdzību. Nekādu problēmu ar darījuma kārtošanu nav bijis. Summas un personas netiek izpaustas.

Kā paskaidroja I. Prauliņa, jebkurš «ABLV Banka» klients izmaksas noformēšanu var veikt jebkurā «Citadeles» filiālē. Daži Bauskā reģistrētie gadījumi nenorāda, ka klienti ir no Bauskas.

«Kopumā valsts garantētās atlīdzības izmaksa rit mierīgi. Taču aicinām ņemt vērā, ka, nākot uz banku bez iepriekšēja pieteikuma, iespējams, būs jāuzgaida. Vislielākā klientu aktivitāte ir ap pusdienlaiku, tādēļ aicinām bankas apmeklējumam izvēlēties pēcpusdienu, kad klientu aktivitāte ir mazāka,» skaidro I. Prauliņa.

Viņa atgādina, ka tie klienti, kuriem ir «Citadeles» internetbanka, valsts garantēto atlīdzību var pieteikt tajā, tad uz filiāli nav jādodas. Valsts garantēto atlīdzību būs iespējams saņemt piecus gadus – līdz 2023. gada 3. martam. Atbilstīgi Noguldījumu garantiju likumam, valsts garantēto atlīdzību var saņemt «ABLV Bank» Latvijas un starptautiskie klienti, kam šajā bankā ir noguldījumi. Katrs noguldītājs var saņemt atlīdzību atbilstoši tam, cik liela summa klientam ir «ABLV Bank» kontos. Taču valsts garantētā atlīdzība nevar pārsniegt 100 000 eiro.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas