Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā sadeg bezpajumtniece 8

Postošs ugunsgrēks 6. jūnija naktī izcēlies daudzdzīvokļu mājā Bauskā, kur 88 kvadrātmetru platībā izdedzis ēkas jumts. Ugunsnelaimē bojā gājusi kāda bezpajumtniece, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Bauskas daļas komandieris Aigars Sietiņš. Izsaukumu uz ugunsgrēku glābšanas dienests saņēma 6. jūnijā plkst. 23.17. Rīgas ielas 40. mājā dega bēniņu telpa. Liesmas drīz vien pārsviedās uz ēkas jumtu. Nopostīti 88 kvadrātmetri jumta seguma. Liesmās gājusi bojā sieviete.«Bauskas Dzīve» notikuma vietā ieradās 7. jūnija rītā. Lai arī ugunsdzēsēji bija aizbraukuši, ap pulksten deviņiem rītā bēniņos dažviet kūpēja sijas. Glābēji tika izsaukti atkārtoti, lai pilnībā novērstu jebkādu turpmāko ēkas aizdegšanos. Izdegušajos bēniņos lupatās ievīstījies gulēja kāds vīrietis. Tas izrādījās 49 gadus vecais Viktors Cālītis.  Viņš pastāstīja, ka aizvadītāja naktī te bijis ar kādu 44 gadus vecu sievieti. Viņa neesot vietējā, bet gan no Jēkabpils. Bija dzēruši, sieviete smēķējusi. Tas acīmredzot arī bija aizdegšanās iemesls. «Kad sāka degt, mēs nonācām lejā, bet vēlāk viņa atkal uzvilkās augšā. Es teicu, lai neiet. Bet viņa uzvilkās. Tā arī laikam sadega,» stāsta Viktors. Naktī, kad ieradās ugunsdzēsēji, viņi liesmas apslāpēja, Viktoru aizveda policija. Taču pēc kāda laika vīrietis tika palaists. Viņš atkal atnāca uz Rīgas ielu, uzgāja nu jau izdegušajos bēniņos, ievīstījās lupatās un aizmiga. Tādu viņu tur arī atrada «Bauskas Dzīve». Policija ieradās atkārtoti, lai aizvestu sev līdzi V. Cālīti. Bija redzams, ka viņam apdegusi roka, seja, vīrietim nepieciešama mediķu palīdzība. Mājas iemītnieki «Bauskas Dzīvei» stāstīja, ka bezpajumtnieki mājas bēniņos dzīvojot jau ilgāku laiku. Par to informēts pilsētas kārtībnieks, taču nekāda reakcija nav sekojusi. Ārdurvis, kas liegtu pieeju bēniņiem, pilnībā nav noslēdzamas, jo pa tām iet cilvēki uz citiem dzīvokļiem.Bauskas novada sociālā dienesta vadītāja Iveta Kubliņa «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ja policija vai medicīnas darbinieki aicinās, tad kāds dienesta speciālists V. Cālīti uzmeklēs: «Mēs viņam un viņam līdzīgiem varam piedāvāt iespēju. Bet, ja viņi to neizmanto, piespiest mēs nevaram.» I. Kubliņa stāsta, ka Bauskā ir apmēram desmit personas bez noteiktas dzīvesvietas. Vasarā viņi uzturas dārziņos, dabā, pilsētnieku redzeslokā ir mazāk. Ziemā viens otrs ierodas sociālajā dienestā pēc palīdzības. Bauskas pilsētas kārtībnieks Aldonis Buls pastāstīja, ka pagājušajā nedēļā ir būts mājā Rīgas ielā 40. Mēģināts norobežot piekļuvi bēniņiem, taču, kā redzams, nesekmīgi. Bauskas pilsētas pārvaldē 7. jūnija sanāksmē nolemts norīkot strādniekus, kas iztīrītu mājas bēniņus no vecām mantām, sakoptu tos. Tāpat solīts atjaunot liesmu postītās koka konstrukcijas, arī ēkas jumtu. A. Buls atzīst, bezpajumtnieki pilsētā rada ne mazums problēmu. Patversme Bauskā būtu ļoti nepieciešama, taču šis jautājums jālemj citiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

kas bomzis nav cilvēks, tas ka nemak dzivot ir kas cits!

pirms 8 gadiem, 2010.06.08 20:58

fīrers

Visus bomžaras vienā lielā maisā un deportēt uz Roņu salu! Nav ko smirdināt un svilināt te Latvijā..

pirms 8 gadiem, 2010.06.08 18:20

Kalns

Ne jau patversme, bet atskurbtuve vajadzīga. Kas tad pat versmē ar viņiem plēsīsies???

pirms 8 gadiem, 2010.06.08 17:54

Ivars

Visā pasaulē ir bezpajumtnieku patversmes,un kāpēc lai tāda nebūtu Bauskā?

pirms 8 gadiem, 2010.06.08 13:09

nja

cik mēs nespēcīgi, bet, ja vajag sabārt kādu nepareizi apstājušos šoferīti, tad gan kārtībnieks klātu. Šitādas bomzīšu ēkas Bauskā pa pilnam - gan Rīgas ielā, gan Pasta (arī ik pa laikam nodegušajā ēkā kāds siro), bet nevienu jau tas nesatrauc, ka vecpilsēta līdzinās graustu rajonam

pirms 8 gadiem, 2010.06.08 10:20

KIKA

Nu ne jau nu kāds tai patversmē dzīvos - tur taču jābūt skaidrā, kas šai ļaužu šķirai ir neizpildāms nosacījums.

pirms 8 gadiem, 2010.06.07 21:00

Kirils

Nu vēl tik celsim māju bomžiem, kaut kāds sviests! Paši tādu dzīvi ir izvēlējušies - kaut kad jau viņiem arī dzīvesvieta ir bijusi, tikai viss ir nodzerts un notrallināts.Nu tik tagad pirksim drēbes, dosim naudu un gādāsim dzīvokļus, ko nolaist un nosvilināt. ir simtiem normālu ģimeņu, kurām vajag palīdzēt, bet te par bomžiem galvu lauza!

pirms 8 gadiem, 2010.06.07 17:43

Vietējās ziņas