Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā sapratuši – ar dabu cīnīties ir bezjēdzīgi 21

Marta sākumā mūspusē atgriezušies pavasara pirmie vēstneši – krauķi. Līdz ar putniem aktualizējušās arī problēmas, kas saistītas ar šīs spārnaiņu sugas izplatību.

Līdz šim lielākās raizes krauķi sagādāja Bauskas pilskalnā. Lai novērstu putnu mēslu krāšanos uz gājēju ietvēm pie ieejas pilskalna parkā, pirms pāris gadiem Brīvības bulvāra malā apzāģēja lielo koku galotnes. Putniem ir iespēja vīt ligzdas upes malas kokos un parka teritorijā, ko tie jau izdarījuši.

Bauskas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs paskaidroja, ka īpaša cīņa ar šiem putniem pilsētā nav plānota: «Esam sapratuši – ar dabu cīnīties ir bezjēdzīgi. Protams, mēģināsim ierobežot krauķu ligzdošanu pilsētas centrā. 2013. gadā Bauskas pašvaldība lūdza padomu Latvijas Ornitoloģijas biedrībai krauķu populācijas ierobežošanai pilsētā un saņēma atbildi, ka arī pašai biedrībai nav informācijas, kā apstādināt šo lidoņu izplatīšanos.»

Lai mazinātu konfliktus starp krauķiem un cilvēkiem, Latvijas Ornitoloģijas biedrība iesaka nodrošināt mierīgu putnu ligzdošanu tajās vietās, kur tie rada vismazāko traucējumu.

Savukārt latviešu tautas ticējums vēsta – ja  ligzdās atgriezušies krauķi, pēc trim nedēļām varēs sēt.

Pievieno komentāru

Komentāri 21

nezinitis

kā pielikt sev lielākas algas risinājums ir ātri atrodams,krauķu izdzīšanai no bauskas pasaules mēroga problēma,jo ir jāsāk domāt un strādāt, bet risinājums ir.

pirms gada, 2018.03.17 09:49

fui

Šī skaudība tiešām sāk besīt. Nu, ja jau tur domē tik viegli strādāt un labas algas, tad kapēc pats neesi PCENTIES tur tikt. Atbildēšu tavā vietā: 1.vājš un nekam nederīgs darbinieks, kurš tikai to vien spēj kā ap*** citus. 2.Labākajā gadijuma vidusskolu pabeidzis antiņš, kuram liekas, ka valstij nu visa pasaule pie kājām jānoliek, jo prētēji notiks šantāža, ka būs hābrauc prom uz ārzemēm podus berzt.

pirms gada, 2018.03.18 12:17

krauķe- nezinītim

Neskaud! Ķļūsti pats par deputātu un samazini algas vai vispār strādā par brīvu. Kalpošana tautai - goda lieta. Bet liec krauķus mierā! Ne Tev viņiem alga jāmaksā, ne zem ligzdām jāstāv.

pirms gada, 2018.03.17 10:32

No pieredzes

Es no koka pie savas mājas aizdzinu putnus gluži nejauši. Ziemassvētkos uzliku mirgojošās gaismiņas ''Starnight LASER''. Sacēlās brēka ne pa jokam un putni dažās dienās pazuda. Nu jau otro gadu ir miers, nav atgriezušies.

pirms gada, 2018.03.17 13:12

Čačam

Tad jau slaucīt ielas arī ir bezjēdzīgi,jo viņas tak katru dienu pielūžņājas. Dzīvosim labāk haosā? Nacionāļu cienīga atbilde?

pirms gada, 2018.03.17 13:13

šoreiz,

tomēr būs jāpiekrīt arī Čačam, jo no viena koka uz otru aizdzītie putni atradīs veidu kā turpināt savu dzimtu, bet ir jau vēl dažas "nozares" kur novads šķiež naudu bezjēdzīgi

pirms gada, 2018.03.17 14:39

atklāti

tapēc jau apliek nacionāļus, jo sajūt konkurenci, kā savādāk, lai pagānās,un izliek savu asprātību, ja ne forumā, vai facebook, citādi jau netiek klāt!

pirms gada, 2018.03.17 15:13

Ieva

Te jāblēj ko var

pirms gada, 2018.03.18 09:17

tiešām atklāti?

tad jau "nacionāļi" nebūtu ap sevi nostādījuši pašvaldības policiju, pie tam vēl vairākās rindās, ja manta uzrodas, tai arī sargi vajadzīgi

pirms gada, 2018.03.18 10:10

Bauskas pašvaldībai

Visiem Bauskas darbspējīgajiem iedzīvotājiem izsniegt garas kārtis ar piesietu lupatu galā.
Noteiktā datumā un stundā visiem dot komandu dzenāt kraukļus.
Tāds putns bez nosēšanās var noturēties gaisā pus stundu.
Pēc pus stundas bezspēkā nokritušos putnus savākt maisos un nobeigt.

pirms gada, 2018.03.17 14:27

tiktāl esam izskoloti,

bet aizmirstam, ka jebkurai dzīvai radībai ir sava vieta ekoloģijā, ja atceramies kādreiz krauķu "uzrakto" satiksmes apli pilsētas centrā, diez kā būtu augušas tur Inta &Co stādītās puķes, ja tieši krauķi nebūtu pastrādājuši, izlasot trīsuļodu kāpurus?

pirms gada, 2018.03.17 14:44

biezpiena trūkums

garkājodu kāpurus, tādus lielus un zaļus...

pirms gada, 2018.03.17 17:03

Nu nu

Izkošļátas košlenes vajag pa zemi samêtât nebūs neviena krauķa

pirms gada, 2018.03.17 20:05

Tam-atklāti

Lūdzu piebremzē ar secinājumiem, ja neesi pats redzējis tās LASER mirgojošās gaismiņas. Pirmkārt, spektrs ir visai plašs. Otrkārt- neskopojies un izliec tādus vairākus, pa visu parku. Treškārt- uztaisi tematisku nakts tusiņu kopā ar putniem, lai garnadži neaiznes lāzerīšus.

pirms gada, 2018.03.17 20:35

Krauķis

Nu ko mēs jums sliktu darām? Lieciet tak mierā mani un manu famīliju. Mierīgi dzīvojam, paķērcam, miskastes parevidējam un kādam neuzmanīgam pilsonim uz pakauša laimīti uzliekam. Bet te lasu - tāda brēka, tāda brēka!!!

pirms gada, 2018.03.17 21:01

!

Stulbi komentāri arī kaitina - atšaut!!!

pirms gada, 2018.03.19 17:19

Vietējās ziņas