Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā siltina divus bērnudārzus 2

Ja ziema būs barga, Bauskas bērnudārzos «Pasaulīte» un «Zīlīte» audzēkņiem nevajadzētu drebināties. SIA «Modus būve» pašlaik abās iestādēs siltina fasādi. Pagājušā gada nogalē Bauskas novada dome un Vides ministrija noslēdza līgumu par finansējumu projektam «Bauskas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu «Pasaulīte» un «Zīlīte» energoefektivitātes paaugstināšana». Projekts paredz abu bērnudārzu ārsienu siltināšanu. Papildus tam «Pasaulītē» vēl jāremontē sešu grupu un vairākas citas telpas, jāieliek jauna grīda. «Zīlītē» veicama ēkas apkures sistēmas hidrauliskā balansēšana un siltumizolācijas atjaunošana apkures caurulēm pagrabā. Lielākais darbu apjoms ir bērnudārzā «Pasaulīte», atzīst pilsētas pārvaldes vadītājs Jānis Mičulis, kurš ik pirmdienu piedalās būvsapulcē objektos. Siltināšanu varētu turpināt septembrī un oktobrī. Galvenais, lai līdz 1. septembrim celtnieki pagūtu izremontēt grupu telpas un audzēkņi varētu apmeklēt bērnudārzu. Par to raizējas arī bērnudārza «Pasaulīte» vadītāja Daina Kadiševska. Iestādes ēkai Dārza ielā pagaidām nav mēbeļu, tāpēc nav iespējams tur sākt mācību gadu. Līgums ar celtniekiem paredz, ka darbi jābeidz līdz 15. novembrim, projekta īstenošanas gala termiņš ir 2010. gada 1. decembris, skaidro Ainārs Butkus, projekta vadītājs no SIA «Modus būve». Siltināšana un remonts notiek vienlaikus. Jāņem vērā, ka objektos parādījušies neparedzēti darbi.«Bērnudārzā «Zīlīte» noņemot veco izolāciju apkures caurulēm, atklājās, ka tās ir bojātas, vietām sadrupušas. Kanalizācijas sistēma neuztver lietusūdeņus, tie tek pagrabā. Bērnudārzā «Pasaulīte» veicamais nav tikai telpu kosmētiskais remonts. Grupu telpās grīdas dēļi sapuvuši, paketlogi 2001. gadā gluži vienkārši iestutēti ailēs, tagad jāizveido siltumizolācija. Ēkā bija slikta ūdens cirkulācija, arī to vajadzēja sakārtot. Uz šī fona ēkas ārsienu siltināšana ir vienkāršāk veicama,» stāsta Ainārs Butkus. Viņš atzīst, ka vieglāk ir uzbūvēt jaunu bērnudārzu, kā tas bija Rundāles novada Saulainē, kur 20. augustā atklās SIA «Modus būve» celto «Mārpuķīti».Darbam objektos Bauskā pieņemti arī vietējie ļaudis, SIA «Modus būve» savus strādājošos izmitina pilsētā īrētos dzīvokļos, stāsta Ainārs Butkus. Celtniecības darbus abos pilsētas bērnudārzos no SIA «Modus būve» vada Roberts Korņejevs, būvuzraugs ir Andrejs Karpičs. Šogad realizētajos objektos paveicies pasūtītājam, jo būvniecības izmaksas vēl bija zemas, tagad tās un materiālu cenas jau krietni cēlušās, turpmāk tik lēti būvēt, remontēt un siltināt vairs nevarēs, secina Ainārs Butkus.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

hmm

apnicis šis puišelis ar savām gudrībām!!!!!!!!!!!!!

pirms 8 gadiem, 2010.08.11 22:06

IvarsJakovels

Lieliski būtu pēc nākamās ziemas iepazīstināt iedzīvotājus ar datiem par to, cik siltināšanas rezultātā ietaupīti līdzekļi par siltumapgādi, cik nomaksāts kredīta maksājumos un kāds ir kopējais ieguvums. Ja šie dati būs pozitīvi, arī iedzīvotāji būs atvērtāki siltināšanas programmai pašu mājai.

pirms 8 gadiem, 2010.08.11 19:03

Vietējās ziņas