Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā skolēni piedalās skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkursā

Dzejas un prozas uzvedumi, kā arī dažādu autoru dzejoļi – tas viss izskanēs Bauskas un Rundāles novadu skolēnu skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkursā. Šodien, 1. martā, konkurss risināsies Bauskas bērnu un jauniešu centrā (BJC), kā arī Bauskas kultūras centrā.

BJC metodiķe Veronika Puķe informē, ka skatuves uzvedumus konkursam sagatavojuši skolēni no Pilsrundāles vidusskolas, Bauskas 2. vidusskolas un Bauskas Valsts ģimnāzijas, kā arī audzēkņi no Vecsaules, Mežotnes pamatskolas, Bauskas sākumskolas un Bauskas pilsētas pamatskolas. Skolēnu sagatavotajos uzvedumos skanēs latviešu tautasdziesmas, latviešu autoru dzeja, kā arī dramaturģijas darbu fragmenti.

Vairāk nekā trīsdesmit skolēnu šajā dienā piedalīsies skatuves runas konkursā. Līdzās visām pilsētas skolām konkursā savu dzejas runāšanas prasmi demonstrēs audzēkņi no Uzvaras, Īslīces, Pilsrundāles vidusskolas, Mežotnes, Codes, Vecsaules un Jaunsaules pamatskolas. Izvēlēto autoru loks ir ļoti plašs. Skolēni runās Imanta Ziedoņa, Ojāra Vācieša, Aspazijas dzejoļus, prozas darbus, ko sarakstījušas Māra Svīre, Anna Sakse, Nora Ikstena un daudzi citi literāti.

Skolēnus vērtēs žūrija, kurā strādās Valsts izglītības satura centra vecākā referente un režisore Dace Jurka, režisore Zigrīda Ezeriņa un aktrise Anna Klēvere. Žūrijas uzdevums būs izraudzīties labākos, kuri pēc nedēļas, 9. martā, Bauskā piedalīsies Zemgales reģiona konkursā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas