Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā startē iniciatīva «100 kilometri Latvijai»

Bauskas stadionā noticis pirmais skrējiens, kurš ievadīja iniciatīvu «100 kilometri Latvijai». Tās autore ir codiete Solvita Rotberga, un jau tagad ierosme vieno vairāk nekā 20 cilvēku.


Iniciatīvas ideja ir samērā vienkārša – līdz 18. novembrim noskriet, nobraukt ar riteni, nopeldēt vai kādā citā veidā veikt 100 kilometrus, tā godinot Latvijas valsts neatkarības simtgadi un reizē popularizēt veselīgu dzīves veidu. Idejas autore ir Solvita Rotberga.


Pirmā tikšanās dalībniekiem notika 8. augustā Bauskas stadionā. Bija ieradušies dažāda vecuma interesenti – no pirmsskolas vecuma bērniem līdz sirmiem kungiem un dāmām, vairāk nekā 20 cilvēku. Īpašu gaisotni pasākumam piešķīra arī fakts, ka blakus trenējās Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas jaunie vieglatlēti.


Pasākumu pagodināja reģionālā televīzija un Bauskas novada domes deputāti. Starta šāvienu deva domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs. Pirmajā reizē vairākums dalībnieku veica divu kilometru distanci skriešus. Daži nosoļoja piecus stadiona apļus un bija apmierināti.


«Šogad Rīgā piedalījos maratona skrējienā, kur veicu piecus kilometrus. Ir vēl ideja šogad noskriet desmit kilometru distanci,» stāsta Jolanta Dicmane, kas piedalījās 8. augusta skrējienā. Gan viņa, gan daži citi dalībnieki atzina, ka iniciatīvu izmanto arī kā iespēju trenēties citiem sporta pasākumiem.


Pasākuma organizatorisko pusi uzņēmusies Liene Rotberga – viņa izveidojusi sociālajā tīklā facebook.com lapu «100 kilometri Latvijai», kur var uzzināt par iniciatīvas jaunumiem. Viņa arī informēja dalībniekus par e-pastiem, kur var sūtīt informāciju par veiktajām distancēm. Izaicinājumā iespējams piedalīties arī ar mobilās programmas «Endomondo» palīdzību.


S. Rotberga un citi iesaistītie atzina, ka ir vērts padomāt arī par fizisko aktivitāšu dažādošanu, kā varētu veikt 100 kilometru distanci līdz 18. novembrim. Viena no idejām – laivu brauciens, jauniešiem piedāvāja 100 kilometrus paveikt ar skrituļdēli vai skrituļslidām. Bija priekšlikums iniciatīvu turpināt ziemā, piemēram, nobraukt 100 kilometrus ar slēpēm.


Gan Solvita, gan Liene sola pašas būt aktīvas un vakaros regulāri skriet Bauskas stadionā, aicina arī citus piedalīties. Atliek vien sekot informācijai facebook.com lapā. Aktivitātē var iesaistīties ikviens – gluži vienkārši nepieciešams iespējamā veidā publiski informēt par veiktajām distancēm.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas