Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā strādās «Iespējamās misijas» skolotāja 11

No septembra Bauskas Valsts ģimnāzijā jaunā skolotāja Anete Ēberliņa mācīs bioloģiju un ķīmiju 7. un 10. klašu audzēkņiem. Jauniete ir programmas «Iespējamā misija» dalībniece.

Ģimnāzijas direktora vietniece Malda Ignatjeva «Bauskas Dzīvei» pauda prieku, ka beidzot kāds misijas jaunietis izvēlējies strādāt Bauskā. Piedāvājumi «Iespējamās misijas» jauniešiem sūtīti vairākkārt, aicināti galvenokārt dažādu eksakto priekšmetu skolotāji. «Meitene ir ļoti jauka. Bija atbraukusi iepazīties ar skolu, piedalījās 9. klases izlaidumā. Atstāja iespaidu kā skolas darbā ļoti ieinteresēts cilvēks. Anete ir rīdziniece, absolvējusi Āgenskalna Valsts ģimnāziju. Skolai ir dienesta dzīvoklis, ko viņai piedāvājām. Skolotāja Aija Vanaga-Puriņa būs mentore, kas jauno kolēģi ievadīs darbā,» stāsta M. Ignatjeva.

A. Ēberliņai ir maģistra grāds bioloģijā, kas iegūts Latvijas Universitātē. Līdz lēmumam kļūt par skolotāju Anete strādājusi par laboranti mežzinātnes institūtā, piedalījusies zinātniskos pētījumos, nodarbojusies ar mikoloģiju. Anete strādājusi arī par baristi kafejnīcā, kur apguvusi prasmi komunicēt ar visdažādākajiem cilvēkiem. Tas viņai padevies tik labi, ka jau drīz mācījusi jaunos kolēģus. Anete aktīvi darbojusies Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes pašpārvaldē, bijusi medicīnas māsu palīdze Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Kļūstot par skolotāju, Anete vēlas iedvesmot audzēkņus izmantot priekšrocības, ko ikdienā sniedz zinātniska pieeja. Viņa attīstīs kritisko domāšanu, radošumu, vērošanas prasmes un likumsakarību saskatīšanu – instrumentus, kas nepieciešami katram, kas vēlas īstenot savus sapņus. Skolēniem Anete centīsies iemācīt metodi, kas vairo optimismu un zinātkāri, novēlot: «Nebaidieties no nesaprotamā un rodiet sevī vēlmi to izprast!»

Pievieno komentāru

Komentāri 11

jurists

protams, jau ir jauki, tikai skolas vadībai gan nevajdzētu būt tik liekulīgai, kad es piedāvājos bez maksas novadīt 2 mēnešus ievadu tiesības zinātnēs, neko pretī neprasot, jo bija jāgūst prakse auditorijas priekšā, man Ignatjevas kudze atbildēja - ka es šādā veidā atņemšot darbu jau esošajiem skolotājiem, tā kā mīļās dāmas nesūdzieties, ka esat noslogotas un jaunie nevēlas nākt uz laukiem!

pirms 2 gadiem, 2016.06.20 13:42

Tā jau ir

Ignatjevai jau sen laiks tīties prom no ģimnāzijas. Arī skolas vadībā jābūt jauniem un progresīvi domājošiem cilvēkiem, ne tikai skolotāju ierindās, to arī novēlu ģimnāzijai.

pirms 2 gadiem, 2016.06.20 14:11

i

Visu cieņu superīgajai skolotājai un manai bijušajai audzinātājai Maldai!

pirms 2 gadiem, 2016.06.22 23:20

mamma

Lai Dievs sarga no bada, mēra un šitiem misionārēm! Pietiek jau zīmētāju! Dieva zīmes, visām klasēm māca vienu un to pašu. Par priekšmeta standartu vispār nav dzirdējis. Vārdu sakot, kā māku, tā mauju.

pirms 2 gadiem, 2016.06.20 17:51

Tā lūk!

Viņa būtu misionāre, ja strādātu par velti. A tagad haltūriste, jo saņems tieši 2X vairāk kā normāli pedagogi ar stāžu. Nekādas atbildības jau viņai nebūs, 2 gadus pamērkaķosies un tad pārējie izstrēbs, ko misionāre savārījusi.

pirms 2 gadiem, 2016.06.21 06:11

to Tā lūka

Domāju, ka viņa nebūs haltūriste, jo droši vien ļoti centīsies izdarīt visu kā nākas. Lielākie haltūristi reizēm ir pedagogi ar stāžu, kuriem jau iestājusies rutīna un neko jaunu vairs negribas apgūt!

pirms 2 gadiem, 2016.06.21 09:59

zinātājs

Lai jau dara ko grib un kā grib, jo vairāk tāpat izglītības sistēmu sa*** nav iespējams. Jau šodien itin visās tautsaimniecības nozarēs čakli spieto totālu analfabētu bari ar neskaitāmu diplomu un sertifikātu skaitu, kuriem pietrūkst tikai tāds nieks kā zināšanas un veselais saprāts.

pirms 2 gadiem, 2016.06.21 19:48

Vanda

Nu, komentētāji! Jums nedot ēst, bet ļaut pariet uz citiem... Būsiet pārlaimīgi ar to vien. I standartu pārzināt, i naudu citu makos mākat pārskaitīt.

pirms 2 gadiem, 2016.06.21 16:48

Paskaidrojiet

Ar ko iespêjamàs misijas skolotājs ir savādāks kā skolotājs,teiksim, parastais.

pirms 2 gadiem, 2016.06.27 19:37

Atbilde "Paskaidrojiet"

1. Iespējamās misijas skolotājs tic, ka katrs bērns var sasniegt augstvērtīgus rezultātus un ir pelnījis labāko iespējamo izglītību.
2. Katru otro nedēļu divas dienas (piektdien un sestdien) mācās un pilnveido savu profesionālo kompetenci mācībās, kurās piedalās augstskolu pasniedzēji, cilvēki no biznesa pasaules un dažādi citi savas jomas līderi-nozares profesionāļi.
3. Katru nedēļu izvirza noteiktus mērķus un konsekventi seko to izpildei. Katras nedēļas beigās tiek rakstiski izvērtēts, kā veicies šo mērķu sasniegšanas procesā.
4. Savas stundas aicina vērot kolēģus un nebaidās no konstruktīviem ieteikumiem, kritikas, kas palīdz uzlabot darbu nākotnē.
5. IM skolotāji, kas vada stundas, visbiežāk pirms ieiešanas skolā, ir ar bagātu citu profesionālo pieredzi – vadījuši uzņēmumus, piedalījušies sabiedriskajā darbā, bijuši inovatīvu projektu vadītāji ārzemēs utt.
6. Skolotāji iztur krietnu atlases konkursu, kurā 4 kārtās uz vienu skolotāja vietu katru gadu kandidē vismaz 8 cilvēki. Konkursā tiek vērtētas sadarbības, komunikācijas, līderības prasmes, prasmes vadīt un prasme mācīties patstāvīgi.
7. Skolotāji labprāt dalās pieredzē, labās prakses piemēros dažādos semināros un palīdz iedvesmot ieviest pārmaiņas arī citu skolotāju stundās.
8. Nekad neizmanto anonīmos komentārus, lai spriestu un nonievātu citus skolotājus.

pirms 2 gadiem, 2016.07.02 12:28

Vietējās ziņas