Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā uzdarbojas krāpnieki 5

Bauskā šomēnes kā sēnes pēc lietus saradušies dažādi krāpnieki. Par vairākiem brīdina pilsētas pārvaldes vadītājs Jānis Mičulis. Viņš aicina iedzīvotājus ļoti rūpīgi izvērtēt jebkuru piedāvājumu, ko viņiem izsaka dažādi pakalpojumu sniedzēji. Īpaši, ja viņi pie iedzīvotājiem vēršas it kā pašvaldības vai to iestāžu vārdā. Noteikti katram šāda pakalpojuma sniedzējam ir jāpaprasa viņa dokuments. Jebkurā gadījumā ielaisties naudas darījumos drīkstētu tikai tad, kad gūta pilnīga pārliecība par piedāvātāja nodomu godīgumu.Pilsētas kārtībnieks Aldonis Buls stāsta par vairākiem pagājušajā nedēļā fiksētajiem gadījumiem. Kāda ģimenes, kas dzīvo Bērzu ielā, pirms neilga laika saņēmusi vēstuli. Lapu rotājuši vairāki zīmogi, firmas prezidenta paraksts, tādējādi darot sūtījumu maksimāli ticamu. Vēstules saņēmējiem vēstīts, ka viņiem ir liela veiksme - laimēts 20 000 latu. Laimestu var saņemt vai nu naudā, vai arī graudā. Otrajā variantā piedāvāts vieglais automobilis «Škoda». Lai kādu variantu izvēlētos, vēstulē bija jānosūta savs bankas konts. Tikai pēc ilgas apspriešanās ģimene nolēmusi no piedāvājuma atteikties un ar vēstuli iepazīstināja kārtībnieku. Cits gadījums risinājies Zemgaļu ielas privātmāju rajonā. Kāds gara auguma vīrietis 18. decembrī apstaigājis privātmājas un to saimniekiem piedāvājis iegādāties jaunas māju numuru plāksnītes. Vīrietis stāstījis, ka tas jādara steidzami, jo pieņemti jauni noteikumi. Turklāt, ja mājā esot divi saimnieki, divas ieejas, tad numura plāksnīte nepieciešama pie abām durvīm. Vīrietis prasījis no saimnieka desmit latu un solījis plāksnīti pēc tam atnest.  J. Mičulis teica, ka viena sieviete pat esot samaksājusi 20 latu. Kādu citu saimnieci numurzīmju piegādātājs apmeklējis pirmdienas, 20. decembra, rītā, prasot par plāksnīti desmit latu. J. Mičulis brīdina iedzīvotājus akli neuzticēties šādiem tirgotājiem, bet naudu maksāt tikai tad, ja tiek atdots pasūtījums. Kārtībnieks min vēl vienu gadījumu, kura noskaidrošanā viņš iesaistījies. Pie kādas ģimenes Strautnieku ielā ieradies vīrietis, kurš sevi dēvējis par sociālo aprūpētāju. Šī ģimene izmanto sociālā aprūpētāja pakalpojumus, taču parasti pie viņiem nākusi kāda sieviete. Vīrietis šoreiz uzdevies par zināmās sievietes dēlu un piedāvājis ģimenei sarūpēt nepieciešamās mantas. Viņš lūdzis iedot bankas karti, kā arī nosaukt PIN kodu. Tad blēdis devies projām un savām vajadzībām izlietojis to naudas mazumiņu, kurš bijis bankas kontā.  A. Buls aicina akli neuzticēties šādiem palīgiem. Ja vien ir šaubas par sociālā aprūpētāja personību, ir jāpieprasa dokumenti. Bankas kartes kategoriski aizliegts nodot citām personām, tostarp arī darīt citiem zināmu kartes PIN kodu. To paredz bankas un klienta noslēgtais līgums. Ja tas nav ievērots, banka negarantē naudas atdošanu tās izkrāpšanas gadījumos.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

pļurkt...

Lielākie krāpnieki tomēr ir saimā,pilsētu domēs,šitie ir tikai maziņi blēdīši...Un Aldonis iekš TV bija vienkārši burvīgs,labi ka pilsētā ir tāds kārtībnieks...:)))

pirms 7 gadiem, 2010.12.22 07:38

par to pašu ...

Liepu ielā piedāvāja ne tikai jaunu ma'jas numuru plaķsnīti, bet arī jaunu karogu noaust vai pašūt(īsti nesapratu), ja vecais izbalējis. Pasūtīju vienu māju tālāk, tādēļ par cenām nepaspēja pateikt.Vēlāk gan pie sevis nodomāju. ka tas garais vecis diezgan precīzi bija papētījis, kas mājai jauns noderētu.Labi, ka neiekritu!Fu...

pirms 7 gadiem, 2010.12.21 20:25

vēl viens variants

Pie mana dzīvokļa durvīm, kas atrodas ēkā ar koda atslēgu, brīvdienā zvana kāds vīrietis, kas uzdodas par Baltkom speciālistu un vēlas pārliecināties par TV kvalitāti. Personu apliecinošu dokumentu neuzrāda. Tā kā manā dzīvoklī tobrīd atradās brālis, tad viņš tika iztaujāts, kad es varētu būt satiekama. Naivais arī izstāstījis. Tā kā brīnumainā kārtā mājas iedzīvotāji nav novērtējuši koda atslēgas priekšrocības, ārdurvis gandrīz vienmēr ir vaļā. Man jau liekas, ka tā siro arī dzīvokļu zagļi. Sargāsim paši sevi. Nu pārstājam būt naivi! Un beidzot aizveram durvis!!!!

pirms 7 gadiem, 2010.12.21 17:09

Vietējās ziņas