«Bauska» viesos cīnās neizšķirti ar «Pārgauju»

Latvijas florbola virslīgas čempionātā turpina cīnīties florbola kluba (FK) «Bauska» komanda. Šajā nedēļas nogalē vienības spēlētāji devušies divu dienu izbraukumā uz Vidzemi. Pirmā pieturvieta piektdienas, 9. janvāra, vakarā bija Pārgaujas novada Stalbē – baušķenieki viesojās pie komandas «Pārgauja». Sestdien, 10. janvārī, spēle paredzēta Kocēnos pret vienību «Rubene».

Pirmajā izbraukuma spēlē «Bauska» cīnījās neizšķirti ar 8:8 pret mājinieku komandu «Pārgauja». Spēles pamatlaika pēdējās sekundēs uzvaras vārtus baušķenieku labā guva Ņikita Maksurovs.

Mača sākumā vadībā bija mājinieki, taču baušķenieki pusminūtē guva divus vārtus, izvirzoties priekšgalā ar 2:1. Perioda turpinājumā komandas apmainījās ar veiksmīgiem metieniem, un rezultāts pēc pirmā perioda bija 3:2 baušķenieku labā.

Otrajā trešdaļā dominēja baušķenieki, gūstot četrus vārtus. Pretinieks atbildēja ar diviem precīziem raidījumiem, rezultātam kļūstot 7:4 viesu labā.

Desmit minūtes pirms spēles beigām baušķenieki bija vadībā ar 8:5. Taču mājinieki minūtes un dažu sekunžu laikā raidīja trīs bumbiņas «Bauskas» komandas vārtsarga Reiņa Kirilko sargātajā vārtu taisnstūrī un panāca izlīdzinājumu – 8:8.

Pēc neveiksmīgajām epizodēm Bauskas komandas treneris Ingus Panteļejevs nolēma vārtu sargāšanu uzticēt Elvim Holstam. Atlikušajās deviņās minūtēs komandas apmainījās ar bīstamiem uzbrukumiem, bet vārti netika gūti.

Pagarinājumā abas komandas spēlēja no aizsardzības. Likās, ka vārti vairs netiks gūti un sekos pēcspēles soda metienu sērija. Taču pēc Rolanda Kovaļevska piespēles dažas sekundes pirms pagarinājuma beigām vārtus guva Ņikita Maksurovs, izraudams savai komandai uzvaru ar rezultātu 9:8.

Šosezon baušķenieki četras reizes ir cīnījušies neizšķirti, visās četrās spēlēs izcīnītas uzvaras – trīs pagarinājumā un viena pēcspēles soda metienos.

Baušķenieku rindās labākā spēlētāja gods šoreiz tika Ņikitam Maksurovam, kurš guva uzvaras vārtus un divas reizes veica rezultatīvas piespēles. Rezultativitātes punktus guva arī Pēteris Zeltiņš – viņam divi vārti un viena rezultatīva piespēle (1+2), Valdis Vāvers – 0+3, Toms Niedre – 2+0, Gints Velmunskis – 1+1, Rolands Kovaļevskis – 1+1, Edgars Liepa un Kristaps Namiķis – 1+0.

Bauskas florbola komandas treneris Ingus Panteļejevs pēc spēles sacīja – kaut gan izlaista uzvara izbraukumā, spēlējot uz mazāka laukuma nekā citām vienībām, par izcīnītajiem diviem punktiem ir jāpriecājas. «Komanda startēja normāli, taču Reinis varēja labāk nospēlēt pie ātri zaudētajiem trim vārtiem,» uzskata treneris.

Šodien gaidāma cīņa pret tabulā blakus esošo komandu «Rubene». I. Panteļejevs teic, ka florbolisti ir gatavi mačam. «Šī būs ļoti svarīga sešu punktu spēle. Vakar vārtos no sākuma bija Reinis, šodien tos sargās Elvis Holsts, kā bija plānots. Cīnīsimies par uzvaru,» teic I. Panteļejevs. Komandai šodien nevarēs palīdzēt Gints Velmunskis, vienību papildinās Andis Levītis un Edgars Lujāns.

Pirms spēles pret vienību «Rubene», kura ir vietu augstāk ar 28 punktiem, baušķeniekiem ir 26 punkti un septītā vieta tabulā. Tuvākā sekotāja – vienība «Pārgauja» – no Bauskas komandas atpaliek par četriem punktiem.

Šovakar pulksten 18 «Bauska» viesosies pie komandas «Rubene» Kocēnos.