Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Bauskas alus" neatbalsta depozīta sistēmas ieviešanu 11

Iepakojumu depozīta sistēmas ieviešana negatīvi ietekmēs tautsaimniecību un nav atbalstāma, pārliecināts alus darītavas "Bauskas alus" valdes loceklis Vladimirs Brskovs.

Barskovs norādīja, ka neatbalsta depozīta sistēmas ieviešanu, jo viņa ieskatā tā negatīvi ietekmēs tautsaimniecību. "Pēc depozītu sistēmas ieviešanas gala produktu cenas palielināsies, uzņēmumu apgrozījums kristīsies, pastāv risks samazināties darba vietu skaitam uzņēmumos, bet valstij zaudēt ienākumus no iedzīvotāju ienākumu nodokļa un sociālā nodokļa," teica kompānijas valdes loceklis. Vienlaikus pozitīvā atdeve no tās ieviešanas būšot samērā maza.

Viņš gan pieļāva, ņemot vērā Saeimas vēlēšanu tuvošanos, tāda jauna iniciatīva kā depozīta sistēma šogad, visticamāk, netiks ieviesta.

Jau vēstīts, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izstrādājusi divus likuma projektus - "Grozījumi Iepakojuma likumā" un "Grozījums Dabas resursu nodokļa likumā", kas paredz Ministru kabinetam (MK) deleģēt izstrādāt depozīta sistēmas izveides principus un piemērošanas kārtību, lai veiksmīgi īstenotu plānotās depozīta sistēmas ieviešanu Latvijā. Likumprojekti paredz nosacījumu, ka MK noteiks depozīta maksas apmēru un kārtību, kādā pārdevējs un depozīta iepakojuma pieņēmējs, saņemot atpakaļ iepakojumu no patērētāja, atmaksā depozīta maksu. Vienlaikus plānots, ka MK noteiks depozīta iepakojuma veidus un dzērienu grupas, kuru iepakojumam nosaka depozīta maksu.

VARAM skaidroja, ka depozīta sistēma paredz iespēju iedzīvotājiem atgūt samaksāto depozīta maksu par iepakojumu, nododot iztukšoto dzēriena iepakojumu tirdzniecības vietā, iepakojuma pieņemšanas punktā vai dalītas atkritumu vākšanas laukumā, kur būs izvietoti pieņemšanas automāti vai pieņemšana notiks manuāli. Tirgotājiem, kas pārdod dzērienus depozīta iepakojumā, būs jāinformē patērētājus par iespējām nodot atpakaļ šo iepakojumu, norādot redzamā veidā tuvāko pieņemšanas vietu un darba laikus, ja iepakojuma pieņemšana nenotiks pašā veikalā.

Tāpat ziņots, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards ir iesniedzis Saeimai informatīvo ziņojumu par iepakojumu depozīta sistēmas ieviešanu. Līdz 2018.gada jūlijam viņš apņēmies panākt, ka Saeimai pieņem nepieciešamos grozījumus Iepakojuma, Dabas resursu nodokļa un Pievienotās vērtības nodokļa likumos.

Gerhards iepriekš pauda, ka iepakojumu depozīta sistēmas ieviešana ļaus iedzīvotājiem atgūt desmit centus par vienu iepakojuma vienību, turklāt tas nozīmē, ka atsevišķas preces varētu kļūt dārgākas.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

.

Par iepakojumu maksās patērētājs un to arī dabūs atpakaļ, neredzu tur nekā slikta. Tagad par taru,konkrēti PET pudelēm papildus nemaksāju, bet lielu daļu aizvedu un nododu LT, bizness maz, bet patīkami ;)

pirms gada, 2018.03.19 11:30

Pudelis

Lai "patērētājs'" dabūtu tos 10 centus par pudeli, viņam pirms tam noslauks 15 centus par pudeli sistēmas uzturēšanai un visādiem papildus nodokļiem. (PVN u.c.). Iegūs vienīgi ekoloģija, bet atkal kārtējo reizi uz vienkāršā patērētāja rēķina.

pirms gada, 2018.03.21 10:03

ieteikums

Turpmāk alu pildīt tetrapakās vai polietilēna maisiņos.

pirms gada, 2018.03.19 12:57

hm

Tas būtu normāli kā visās citās eiropas valstīs!A pa plastmasas taras izvešanu vēl pašiem jāmaksā!

pirms gada, 2018.03.19 13:36

Protams

Protams, ka ražotājiem izdevīgi pircējiem likt pirkt katru reizi jaunu pudeli vai burku.
Ne jau ražotāju interesēs ir ekoloģiska saimniekošana

pirms gada, 2018.03.19 14:11

Barskov,

kad Mūsā iesils ūdens, Tu un Tavā kantorī strādājošie varētu pa upi nobrist no alus brūža līdz šosejas tiltam, un tad parēķināt, cik izmaksās tavam uzņēmumam un valstij ķirurga sniegtie pakalpojumi un apmaksātās slimības lapas uz pudeļu lauskām sagriezto kāju īpašniekiem.

pirms gada, 2018.03.19 14:29

Vecais zēns

vārdu "ekoloģija" laikam nav dzirdējis. Liekas, vispār nesaprot, kāpēc tāda depozītu sistēma vajadzīga, jo var tak pudeli eleganti triekt pret asfaltu vai ielidināt upē

pirms gada, 2018.03.19 17:22

Runcis

Jautāt ražotājam,vai viņš vēlas ieviest depozitu sistēmu ir tieši tas pats,kas jautāt pelēm vai tās vēlas kaķu skaita palielināšanu muižā :)

pirms gada, 2018.03.20 10:24

Auroris Borealis

"Pēc depozītu sistēmas ieviešanas gala produktu cenas palielināsies, uzņēmumu apgrozījums kristīsies"

Principā, ja pircējs zinās, ka nododot taru, viņš saņems starpību atpakaļ, tad taču tas neko nemainīs. Bet no otras puses vismaz tara būs nodota kur vajag, nevis saplēsta mētāsies kur pagādās.

Viedoklis interesants katrā ziņā, absolūti man nesaprotams, bet interesants.

pirms gada, 2018.03.20 11:03

šis

viedoklis ir pilnīgi neloģisks. ar tādu nostāju sanāk, ka depozītu liks ieviest tikai Bauskas alum. visiem taču kāps vienādi, kāds apgrozījuma kritums.

pirms gada, 2018.03.20 14:07

TooT

Ar šo visu sistēmu Vācijā ūdens un labs alus maksā lētāk kā Latvijā.

pirms gada, 2018.05.25 17:41

Vietējās ziņas