Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas baseina bezgalīgais stāsts 16

Mēdz sacīt – kas lēni nāk, tas labi nāk. Iespējams, šo sentenci varētu attiecināt arī uz Bauskas baseinu, taču pārāk liels gausums var pārvērsties bezgalīgā gaidīšanā.
 
Baseina būves ideja aktualizējās pirms desmit gadiem, kad pilsētas domē uzņēmējs Daniels Danoss pārliecināti stāstīja par ieceri ierīkot peldbaseinu laukumā aiz pašreizējā lielveikala «top!». Šī iecere palika ideju un skiču līmenī.

Par reālākām baseina aprisēm 2007. gadā pilsētas varas vīriem  stāstīja uzņēmējs Raivo Tarvāns. Par šīs idejas realizācijas gaitu liecina  «Bauskas Dzīves» publikāciju virsraksti. 2008. gada aprīlī «Raivo Tarvāns garantē – baseins būs». Šī paša gada maijā laikraksts pauž satraukumu «Baseina būvdarbi uz priekšu nevirzās». Bet augustā publikācijas nosaukums atklāj skaudro patiesību «Uzņēmējs atsakās no baseina būvniecības Bauskā».
 
Pēc pāris gadiem, jau izveidojoties Bauskas novadam, «Bauskas Dzīve» lasītājiem sniedz cerīgu informāciju «Bauskā aktualizē baseina būves ideju». Ziņa publicēta 2011. gadā. Pēc gada publikācijas virsraksts paziņo «Dod zaļo gaismu peldbaseina būvdarbu sākšanai», pēc pāris mēnešiem vēstījums ir vēl cerīgāks «Deputāti pirmie skata baseina skices». Gada nogalē ir jau konkrēts ziņojums «Baseina būve Bauskā jāsāk 2013. gada pavasarī». Taču tad tempi sāk pierimt. 2013. gada vidū laikraksts ziņo, ka «Bauskā turpinās baseina projekta izstrādi». Peldētgribētāju prātus noteikti iepriecināja publikācijas virsraksts 2014. gada oktobra sākumā «Bauskas novada pašvaldība meklē baseina būvnieku».
 
Taču mēneša beigās virsraksts avīzē vēstī «Bauskas baseina būvdarbu iepirkums apturēts». Pie tā arī pašlaik viss apstājies.
Bauskas novada administrācijas izpilddirektora vietnieces Inetas Ruhockas «Bauskas Dzīvei» sagatavotajā hronoloģiskajā pārskatā par peldbaseina jeb oficiāli dēvētā daudzfunkcionālā sporta un atpūtas centra būves notikumu gaitu kā pirmais minēts 2011. gada 7. jūlijā novada domes ārkārtas sēdē pieņemtais lēmums par tehniski ekonomiskā pamatojuma izstrādi peldbaseina celtniecībai Bauskā. Turpmāk secīgi rit nākamie darbi. Tiek izsludināts konkurss projekta izstrādei. Pašvaldība iecerējusi būvēt zemas enerģijas patēriņa celtni. Ekspluatācijā tā varētu būt lētāka, taču šādas ēkas būve prasa krietni lielākus līdzekļus. Par sākotnēji iecerētajiem diviem miljoniem latu (2 840 000 eiro) objektu nevarēs uzbūvēt.
 
2013. gada augustā sākas ieceres pārvērtēšana, celiņu skaitu no sešiem samazina līdz četriem. Tiek nolemts projektu uzlabot, aktualizējot tajā jaunākos nosacījumus. SIA «Rem Pro» ar projektēšanu nesokas tik raiti, kā sākotnēji iecerēts, termiņus pagarina. 2014. gada martā atbilstīgi iepirkuma rezultātiem pašvaldība noslēdz līgumu ar SIA «Alfina». Firmai jāveic izstrādātā tehniskā projekta ekspertīze.

Pērn oktobrī pašvaldība izsludināja konkursu, kurā aicināja pieteikties baseina būvniekus, taču pēc pāris nedēļām konkursu pārtrauca. Iemesls – daudzās nepilnības projektā. Par tām ziņoja būvdarbu veikšanas pretendenti. No tā laika līdz pat šai dienai turpinās nemitīga sarakste ar projektētāju un ekspertīzes veicēju, regulāri tiek rīkotas sapulces par būvniecības iepirkuma gaitā, kā arī pasūtītāja konstatēto projekta defektu likvidāciju.
 
Jaunākā informācija liecina – 28. maijā, kad SIA «Alfina» bija jāiesniedz ekspertīzes atzinums, tas netika izdarīts. Ir cerības, ka jūnijā tomēr izdosies izsludināt jaunu konkursu būvniekiem. Publiski pārmetumi gan nav izskanējuši, bet kuluāru sarunās nereti skarbus vārdus deputāti velta iepirkumu nodaļas vadītājam. Par neveiksmīgu atzīst projektētāja izvēli. Firma «Rem Pro» darbus uzticējusi veikt apakšuzņēmējiem no Lietuvas.

«Ar brāļiem lietuviešiem esam pamatīgi iegrābušies,» apliecinājis neviens vien deputāts. Ieceres gausās virzības dēļ par atbildības prasīšanu pagaidām neviens nerunā. Administrācijas speciālisti meklē būves līdzfinansējuma piesaistes iespējas no Eiropas Savienības fondiem. Šī iemesla dēļ iecerētais objekts nodots bērnu un jaunatnes sporta skolas pārziņā. Vai visa šī rosīšanās vainagosies ar pozitīvu rezultātu jau šogad, neviens neņemas apgalvot.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

juta

biju tikko pasvalē , tepat blakus leišos, tur baseins SUPER izpildījumā. Letiņi ir ŅUŅŅAS UN TĀDI PALIKS, JO TĀDI idiņi piedzimuši

pirms 4 gadiem, 2015.06.04 11:12

skaisti

Man patīk, ka tu esi paškritiska.

pirms 4 gadiem, 2015.06.04 14:00

babis

kamēr mūsējie saorganizēsies, kamēr iepirks, atpirks, izņemsies un izmuldēsies, tikmēr jau es būšu nosprādzis

pirms 4 gadiem, 2015.06.04 11:14

babim

napaleon, tu te komentārus drukā?

pirms 4 gadiem, 2015.06.07 09:18

zīlīte

Bauskā vispār neko nevar izdarīt.Apkārt halles ,baseini. Mums -deputātu kārtējie solījumi un neizdarība

pirms 4 gadiem, 2015.06.04 11:19

ak tu dieniņ

cik visi komentētāji saskābuši!- ja viss tik sūdīgi- jālec no tilta Daugavā!
aunu bars!

pirms 4 gadiem, 2015.06.04 13:59

Henrijs

Es jau vairākus gadus peldos neredzamā baseinā'!!

pirms 4 gadiem, 2015.06.04 17:11

tvaika iela

Un kā? Forši? Rezervējam tev palātu!

pirms 4 gadiem, 2015.06.05 09:14

gausais pelžonis

Upē,ezerā vai tērcē
Baušķis savu rumpi mērcē,
Baseins viņam zilā tālē,
Tam vēl tikai skices mālē,
Projektē un ekspertīzē ....
Muļķis laists tiek tādā vīzē !

pirms 4 gadiem, 2015.06.04 18:08

Klača

Bauskā vspār nekā nau izņemot deputātiem pašiem mājas sacelti baseini .

pirms 4 gadiem, 2015.06.04 19:25

Baušķiniece

Bauskā nekā nebūs,jo leiši maksa deputatiem. tiklidz uzcels te baseinu ta Pasvales baseins izputes. tas pastav no baušķinieku apmeklējuma. lūk ari atbilde kāpēc mums neko nevajag. tikai leisu veikali, leisu lupatas utt.

pirms 4 gadiem, 2015.06.04 22:48

dalibnieks

Kādu baseinu? Varbūt no sākuma pilsētai iekārtot(sakārtot) vismaz vienu moderni aprīkotu peldvietu? Pilsēta pie trijām upēm -peldietas nevienas. Kas apmeklēs baseinu? Tikpat jaunieši cik stadionu. Šie baseinu ''projektiņi''ir atsevišķu fīrmaņu barotavas-kamēr tiek celtas. Par projetētājiem no 'REM PRO'' paiteresejaties cik 'kvalitatīvi''izstrādāti projekti izstrādāti citās pisētās piem.Daugavpilī.

pirms 4 gadiem, 2015.06.05 06:08

uhhh

var jau gausties par to, ka nav uzcelts baseins, nav uzcelta sporta halle, bet var būt vispirms vajag padomāt, par kādiem līdzekļeim šīs būves tiks uzturētas? un atd sāks vaimanāt, nav labu ceļu un ielu, nav brīvpusdienu, nav atbalsta pensionāriem, katrā makā ir noteikts daudzums naudas un cita klāt nerodās, tā ak vispirms padomājam vai visus nodokļus maksājam godīgi, lai varētu padsmit miljonus tērēt'būvēm, kuras interesē tikai trīs deputātiem un trīs administrācijas darboņiem, un arī tikai tiem kuri ir saistīti ar būvniecības procesu??? vai nerodās nekādi jautājumi?

pirms 4 gadiem, 2015.06.05 13:48

sviests

Vēl pie visa tiek pamatīgi ekanomēts uz pirmsskolu rēķina, kaut vai paaugstinot minimālo bērnu skaitu grupiņās,nu jau uz 12 bērniem grupiņā, arī lauku reģionos, un nevienu neinteresē, kā audzinātājas tiks galā ar 12 maziem bērniņiem, paklausoties ierakstu no domes sēdes, tad viena no deputātēm skaidri un gaiši pateica, nav ko čubināties ar mazajiem, lai kā arī vecāki to gribētu, viņai vienalga, vai bērni tiks pabaroti, vai tiks apmainīti pameri utt. Kur nu vēl 5 un 6 gadnieku apmācību kvalitāte apvienotajās grupās? Tātad nav ko apčubināt, bet kā tad strādāt, kā ar maziem robotiņiem???? Arguments bērni ĻOTI slimojot, un ja neslimo, ko tad? Vai sākumskolas bērni neslimo, tur lūk vienlaga, jo šiem skolotājiem par darbu maksā valsts??? Un kur nu vēl tās regulārās kontroles PII, vispār kā es nezinu kur?Skoltājas tagad brīvlaikā parādās skolā un pazūd, bet algu saņem pilnu, bet nedod Dieviņ audzīte kaut minūti ātrāk aizies, arī, ja bērni jau būs izņemti, oi oi oi!!!!

pirms 4 gadiem, 2015.06.06 08:55

valde

pensionāre uzcels dodiet tikai zaļo gaismu.

pirms 4 gadiem, 2015.06.06 22:12

Džekijs Čans

Dzirdeju ka tagad bus, vai ne? :-) :-!

pirms 3 gadiem, 2016.02.29 17:42

Vietējās ziņas