Bauskas basketbolisti pārliecinoši uzvar pēdējās divās spēlēs

Trīs spēļu maratonu Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijas (LBL3) čempionātā noslēguši «Bauskas BJSS/SC Mēmele» basketbolisti, kuri nedēļas sākumā uzvarēja divas no divām spēlēm, nodrošinot 1. vietu B grupā.

Par 8. janvāra neveiksmi Rūjienā jau rakstījām, taču nākamajās divās spēlēs gūtas uzvaras. Vispirms 11. janvārī viesos ar 93:73 uzvarēta «BJBS Rīga» komanda, bet dienu vēlāk, 12. janvārī, spēlējot mājās, baušķenieki ar 103:80 sakāva grupas vicelīderus, komandu «Saulkrasti», nostabilizējoties grupas galvgalī.

Spēlē pret «BJSB Rīga» komandu baušķenieki pamatus uzvarai lika jau no pirmās ceturtdaļas vidus, kad ar Māra Skrējāna, Nika Gagalieša, Mika Karlova un Toma Vilka pūlēm viesi iekrāja 11 punktu pārsvaru – 20:31. Nekas kardināls spēles otrajā ceturtdaļā nemainījās. Pretinieki Bauskas komandai ļāva izpildīt daudz brīvu metienu no distances, arī atlecošās bumbas gan savā aizsardzības zonā, gan uzbrukumā veiksmīgāk savāca «Bauska» spēlētāji. Pēc puslaika – 37:44 viesu labā.

Otrajā puslaikā laukumā turpināja dominēt viesi no Bauskas. Pēdējā ceturtdaļā baušķenieku labā trīspunktu metienus pretinieku grozā «salādēja» Kaspars Jakubonis un Eliss Upenieks, nodrošinot uzvaru. Eliss izcēlās ar 18 izmestajiem trīs punktu metieniem, no kuriem seši bija precīzi, bet Mikus Karlovs mačā izcīnīja 19 atlecošās bumbas.

Pēc spēles «Bauskas BJSS/SC Mēmele» komandas treneris Juris Ojāru sacīja, ka pretestība bijusi vāja. «Viņi necīnījās, ļāva mums savākt ļoti daudz atlecošo bumbu zem groziem viņu zonā. Arī mēs necentāmies mesties uz priekšu un gūt pēc iespējas vairāk punktu. Puiši aizvadīja mierīgu spēli. Metām daudz no distances, veidojām saspēli. Arī ar pretinieku apspēlēšanu nebija grūtību. Mēs vairāk domājām par nākamās dienas spēli. Tā bija svarīgāka,» pēc mača pastāstīja J. Ojāru.

Jau nākamajā dienā pēc mača Rīgā lielisku panākumu, spēlējot mājās, izdevās gūt otrdien, 12. janvārī, kad «Bauskas BJSS/SC Mēmele» komandas basketbolisti uzņēma vicelīderus, komandu «Saulkrasti». Pirms šīs tikšanās baušķeniekiem pēdējo trīs gadu laikā nebija izdevies uzvarēt saulkrastiešus, beidzot šo neveiksmīgo sēriju izdevās pārtraukt. Spēles sākums teicams padevās mājiniekiem. Bauskas komandas basketbolisti pirmo desmit minūšu laikā trāpīja visus izpildītos metienus, garām raidot tikai piecus no 21 mēģinājuma. Spēles otrajās desmit minūtēs komandas cīnījās neizšķirti – 22:22, un pēc puslaika mājinieki bija vadībā ar 52:37.

Tikpat jaudīga kā pirmā ceturtdaļa baušķenieku izpildījumā bija arī trešā – uzvara ar 26:13. Pēc izrāviena baušķenieki spēlēja mierīgāk un laukumā sūtīja jaunos spēlētājus. Lai arī pēdējās desmit minūtēs veiksmīgāk meta viesi – 25:30, «Bauska» svinēja pārliecinošu uzvaru ar 103:80.

«Prieks par uzvaru. «Saulkrastus» nebijām uzvarējuši pēdējos trīs gadus. Spēlētāji nosedza pretinieku komandas līderus. Māris Skrējāns «apstrādāja» Tomu Proveju, kurš Saulkrastos mums sameta 36 punktus – pusi no visas komandas punktiem. Šajā mačā viņam 4 punkti,» komandas veikumu raksturo «Bauskas BJSS/SC Mēmele» treneris Juris Ojāru. Viņš uzteica spēlētāju sadarbību un sapratni laukumā.

«Komandas biedri cits citu izjūt, zinām, kurā pozīcijā katrs atradīsies, kur piespēlēt. Jaunie ir kļuvuši nobriedušāki, gudrāki un mierīgāki. Viņi vairāk spēlē ar prātu. Aizvadījām trīs spēles piecās dienās. Ar fizisko sagatavotību basketbolistiem viss ir kārtībā,» komentē J. Ojāru.

LBL3 regulārajā čempionātā «Bauskai» atlikusi viena spēle – 21. janvārī savās mājās pret pēdējā laikā labi spēlējušo basketbola klubu «Krāslava.» Līdz šim baušķenieki  15 spēlēs ir uzvarējuši 12 reižu.

Uzziņai:
«Bauskas BJSS/SC Mēmele» komandas labā rezultativitātes punktus spēlē pret «BJBS Rīga» guva – Eliss Upenieks – 20 punkti (p.), Mikus Karlovs – 16 p., 19 atlecošās bumbas (a. b.), 9 rezultatīvas piespēles (r. p.), Kaspars Jakubonis, Niks Gaigalietis – 15 p., Toms Vilks – 11 p., 8 a. b., Māris Skrējāns – 11 p., 10 a. b., Mārtiņš Ābele – 3 p., Roberts Cers – 2 p.

«Bauskas BJSS/SC Mēmele» komandas labā rezultativitātes punktus spēlē pret «Saulkrastiem» guva – Ivars Zemītis – 28 p., 10 a. b., Kaspars Jakubonis – 19 p., Mikus Karlovs – 17 p., 9 a. b., 8 r. p., Niks Gaigalietis – 10 p., Niks Konstantīns Dibets, Robersts Cers, Toms Vilks – 7 p., Māris Skrējāns – 5 p., Mārtiņš Ābele – 3 p.