Bauskas basketbolistiem mājās pārliecinoša uzvara; otrdien gaidāma principiāla spēle Iecavā ar «Dartiju» 2

Otro panākumu Latvijas basketbola 3. līgas čempionāta otrā posma spēlēs guvusi «Bauskas BJSS/SC Mēmele» komanda, 11. februārī savās mājās uzvarot «Vidzemes augstskolas» vienību ar 88:69.

Pirmajā čempionāta posmā jeb grupu mačos Bauskas komanda demonstrēja stabilu sniegumu, plūcot laurus 13 no 16 spēlēm un ierindojoties pirmajā vietā B grupā. Čempionāta otrajā posmā iekļuva katras grupas piecas spēcīgākās vienības.

Baušķenieki šajā posmā sacenšas ar A grupas labākajiem basketbolistiem. Pirmā desmitnieka vienībām otrā posma galvenais mērķis ir iekļūt labāko septiņniekā, kas nodrošinās tiesības spēlēt izslēgšanas turnīrā jeb «play-off» . Komanda, kas ierindosies astotajā vietā, par tiesībām spēlēt «play-off» divās pārspēlēs sacentīsies ar otrās grupas turnīra (11. – 19. vieta) uzvarētājiem.

«Bauskas BJSS/SC Mēmele» basketbolisti 11. februārī sporta namā «Mēmele» aizvadīja savu trešo cīņu otrajā posmā. Pirmā posma spēlē baušķenieki viesos dramatiskā mača galotnē ar 89:86 uzvarēja «SK Ezerzeme/ Rēzekne» basketbolistus, otrajā spēlē Daugavpilī Bauskas vienība zaudēja basketbola klubam «Daugavpils novads» ar 53:66.

Baušķeniekiem 11. februārī nācās uzņemt pirmā posma A grupas uzvarētājus «Vidzemes augstskola/Valmiera Glass-2». Mājiniekiem sastāvs bija teju optimālais, trūka vienīgi Kaspara Jakuboņa un Elisa Upenieka. Savu meistarību Bauskas basketbolisti apliecināja ar 7:0 izrāvienu spēles sākumā, kad punktus guva Mikus Karlovs un Māris Skrējāns. Viesi ceturtdaļas vidū pietuvojās līdz 14:12, bet Ivara Zemīša precīzie trīspunktu un soda metieni mājiniekiem pēc pirmajām desmit minūtēm ļāva būt vadībā ar 22:16.

Tā īsti apdraudēt baušķeniekus viesiem spēles gaitā vairs neizdevās. Otrajā ceturtdaļā mājinieki pārsvaru palielināja, precīzi spēlēja I. Zemītis, M. Karlovs un Oskars Liepiņš, nodrošinot desmit punktu pārsvaru – 43:33.

Mača otrajā pusē viesi pietuvojās līdz sešu punktu deficītam. Triecienu trešās ceturtdaļas ievadā deva I. Zemītis, gūstot divus punktus. Pretinieku nokautēja Arnis Simsons, realizējot divus trīspunktu metienus pēc kārtas un palielinot pārsvaru ar 51:38. Pēdējās desmit minūtēs meistarīgi bija Bauskas komandas līderi, ar labu precizitāti un lielisku aizsardzību pakāpeniski kaldinot panākumu – 88:69.

Bauskas komandā atsācis spēlēt vienības līderis Ivars Zemītis, kuram šoreiz 30 punkti. 13 atlēcošās bumbas un 15 punktus guva Mikus Karlovs, 11 rezultatīvas piespēles un 14 punkti Tomam Vilkam. Komandas labā punktus guva arī Māris Skrējāns – 11 p., Arnis Simsons – 9 p., Oskars Liepiņš – 6 p., Anrijs Janševskis – 3 p.

«Bauskas BJSS/SC Mēmele» treneris Juris Ojāru slavē vienības dalībniekus: «Puiši demonstrēja labu spēli – katrs veica savu darbu, nebija būtisku kļūdu. Mājas zālē mums ir laba metienu realizācija, tā deva vēlamo rezultātu.»

Nākamā spēle baušķeniekiem pret Iecavas klubu «Dartija». Abu komandu tikšanās allaž bijusi aizraujoša. «Puiši cits citu pazīst un vēlas pārspēt. Protams, ir vēlme uzvarēt jebkuru komandu, bet baušķenieku un iecavnieku duelis ir īpašs. Iecavnieki pērn kļuva par čempioniem, komandā pārmaiņu nav, viņu lielākais trumpis ir tas, ka puiši ļoti labi saspēlējušies. Sacensības būs interesantas, zēni cīnīsies ne tikai par punktiem, bet arī par prestižu un godu,» uzskata J. Ojāru.

Otrā posma kopvērtējumā Bauskas komanda pēc uzvaras pār vidzemniekiem ieņem pirmo vietu. Nākamā spēle baušķeniekiem būs Iecavā pret vietējo BK «Dartija» 16. februārī plkst. 20.30.