Bauskas BJSS basketbolisti uzvar pēdējā spēlē pirms «play-off»

Latvijas Basketbola līgas trešās divīzijas otrajā posmā pēdējo maču pirms izslēgšanas spēlēm 9. aprīļa vakarā aizvadīja Bauskas BJSS basketbolisti, savās mājās ar 89:70 uzvarot basketbola klubu «Madona/BJSS».

Pirmajā tikšanās reizē Madonā baušķenieki pretiniekus pārspēja ar 101:81, arī šajā mačā viņi kontrolēja spēles gaitu.
Mājinieki pirmo ceturtdaļu uzvarēja ar 17:13, bet otro zaudēja ar 17:18. Pēc puslaika minimāls pārsvars bija Bauskas basketbolistiem – 34:31.

Krietni citādāk, kā ierasts, baušķenieki aizvadīja trešo ceturtdaļu – šajā mačā izdevās uzvarēt ar 33:19. Ivars Zemītis pirmajās divdesmit spēles cīņās guva vien četrus punktus, taču vēlāk demonstrēja līdera dotības un spēles otrajā daļā guva 24 punktus. Mača pēdējās desmit minūtes mājinieki turpināja pārliecinoši. Uzvarot ceturto ceturtdaļu ar 22:20, baušķenieki svinēja pārliecinošu uzvaru – 89:70.
Bauskas BJSS komandā rezultatīvākais ar 24 punktiem (p.) bija Ivars Zemītis, kuram arī labākais rādītājs atlēcošo bumbu (a. b.) statistikas ailītē – 7. Labi spēlēja arī Renārs Rupkus – 15 p. un 6 rezultatīvas piespēles (r. p.), Arnis Simsons – 13 p., 6 r. p., Toms Vilks – 11 p., 5 a. b., 5 r. p., Māris Skrējāns – 10 p., 4 a. b., 4 r. p., Sandis Balodis – 8 p., 4 a. b., 3 r. p., Mikus Karlovs – 6 p., 5 a. b., 5 r. p., Roberts Cers – 2 p., 2 a. b.

«Bauskas BJSS» komandas trenere Līga Rimševica atklāja, ka mainījusi spēlētāju virknējumus, un uzteica puišus par otro puslaiku: «Apzinājāmies, ka šī mača iznākums mums neko neizsaka, taču vēlējāmies uzvarēt. Mainīju virknējumus, dodot iespēju sadarboties ar citiem komandas biedriem. Prieks par trešo ceturtdaļu, kurā izšķīrām spēles likteni. Zēni saņēmās, raidīja precīzus metienus un pārliecinoši spēlēja aizsardzībā. Netikām galā vien ar pretinieku Edgaru Saulīti, taču mūsu komandas līderi ar savu darbu visu kompensēja. Pirms «play-off» mačiem esam pozitīvi uzlādēti. Brīvi spēlējām atklātu basketbolu.»

Atbilstīgi čempionāta nolikumam, četras labākās vienības atbrīvotas no pirmās «play-off» kārtas. Tajā sacentīsies komandas, kas ieņem 5. – 12. vietu. Uzvarētāju noskaidros divu spēļu summā, pēc tam sekos ceturtdaļfināls, kurā spēkiem mērosies 1. – 8. vietas ieguvēji.
Bauskas BJSS vienība pamatturnīrā finišēja 7. vietā – 18 mačos izcīnītas septiņas uzvaras. Baušķenieku pretinieki pirmajā «play-off» kārtā būs komanda «VIA /Valmiera Glass 2». Iepriekšējās tikšanās reizēs komandas uzvaras dalīja uz pusēm. Viesos baušķenieki valmieriešiem zaudēja ar 74:68, taču mājās Bauskas basketbolisti bija pārāki ar 70:62. Drīz tiks paziņots arī spēles datums.