Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas deju kopa «Vēlreiz» svinēs jubileju

Senioru deju kopas «Vēlreiz» dalībnieki uz savu jubilejas koncertu «Mīlestība pāri visam» Bauskas kultūras centrā (BKC) visus ielūdz sestdien, 20. februārī.

Kolektīva vadītāja Inese Smilškalne «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka piecos pastāvēšanas gados iemācītas gandrīz deviņdesmit dejas: «Kolektīva dāmām, kā arī vienam kungam, kas danco ar mums, piemīt neizsīkstoša enerģija. Kad vasarā mums ir brīvlaiks, viņas man zvana un taujā, kad beidzot atsāksies mēģinājumi. Tajos mēs tiekamies divas reizes nedēļā. Vairumam dalībnieku darbošanās šajā kolektīvā ir iespēja izkļūt no vientulības, satikties un parunāties ar līdzaudžiem. Apbrīnoju pacietību, izturību, jo katrai dejai jāiemācās savs soļu raksts, cita kompozīcija.»

Kad 2011. gadā I. Smilškalne dibināja deju kopu «Vēlreiz», bija iecere veidot senioru tautas deju kolektīvu. Tolaik Eiropas senioru deju žanru maz kas zināja. Vairums sanākušo savulaik bija darbojušies tautas deju kopās, tādēļ bija vēlme tādā pašā garā turpināt. Diemžēl aicinājumam dejot atsaukušies tikai trīs kungi. Izpildot latviešu tautas dejas, kolektīvā jābūt vismaz astoņiem pāriem. Tika rasts kompromiss, lemjot par Eiropas deju apguvi. Tās sevī ietver pasaules tautu folkloras dejas, modes un balles dejas. Tās ir vienkāršākas par latviešu tautas dejām, turklāt pārī var dancot vīrietis ar sievieti vai arī divas dāmas.

Piecu gadu laikā deju kopa «Vēlreiz» sevi pieteikusi pārliecinoši – Latvijas senioru deju kolektīvu vidū baušķenieki ir labāko pulkā. Šogad jau trešo reizi «Vēlreiz» uzaicināts piedalīties Baltu vienības dienā Lietuvā. I. Smilškalnes iniciatīva bija pirms pieciem gadiem Bauskā organizēt pirmo Latvijas senioru deju festivālu.

BKC sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Māla stāsta, ka jubilejas koncertā līdz ar gaviļniekiem uzstāsies vēl deviņi viesu kolektīvi. Tie būs baušķenieku draugi no Rundāles, Lielvircavas, Auces, Vircavas, Ceraukstes, Baložiem, Zvejniekciema, Brocēniem un Vecumniekiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas