Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas domes ārkārtas sēdē izveido 13 cilvēku darba grupu «Rail Baltica» projekta apspriešanai 1

Bauskas novada domes ārkārtas sēdē ceturtdien, 16. aprīlī, tika izveidota pašvaldības un iedzīvotāju darba grupa 13 cilvēku sastāvā «Rail Baltica» plānojuma apspriešanai un izvērtēšanai, portālu informēja Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Andra Matuļenko.

Ņemot vērā, ka kopš 3.marta pašvaldībā tika saņemti vairāki kolektīvie iesniegumi, kurus parakstījis ievērojams skaits Bauskas novada iedzīvotāju, un šie iesniegumi satur daudz un dažādus iebildumus un priekšlikumus "Rail Baltica" projekta izstrādei, Bauskas novada dome nolēma izveidot darba grupu Bauskas novada iedzīvotāju interešu aizsardzībai un pārstāvībai saistībā ar "Rail Baltica" projekta izstrādes procesiem.

Jaunajā darba grupā tika apstiprināts Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks kā vadītājs, kā arī apstiprināti vēl divpadsmit darba grupas locekļi - Bauskas novada Brunavas pagasta iedzīvotāja Daina Akmentiņa, Bauskas novada Codes pagasta iedzīvotāja Ilze Avota, Bauskas novada administrācijas Attīstības un plānošanas nodaļas teritorijas plānotāja Inga Bērziņa, Bauskas novada Ceraukstes pagasta iedzīvotājs Uldis Biķernieks.

Tāpat darba grupā iekļauti Ceraukstes pagasta pārvaldes vadītājs Viesturs Janševskis, Brunavas pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Marčenkova, Bauskas novada Vecsaules pagasta iedzīvotāja Ineta Niedra, Bauskas novada domes deputāts Jānis Rumba, Codes pagasta pārvaldes vadītāja Dace Šķiliņa, Vecsaules pagasta pārvaldes vadītāja Līga Vasiļauska, Bauskas novada Codes pagasta iedzīvotājs Uvis Slakteris, kā arī Vecsaules pagasta iedzīvotājs Lauris Ropājs.

Jaunizveidotajai darba grupai dome noteikusi piedalīties sēdēs, kas saistītas ar "Rail Baltic" projekta tehniskās izpētes procesu, ietekmes uz vidi novērtējumu, lokālplānojumu izstrādi pašvaldības teritorijai, ja nepieciešams, detālplānojuma teritorijas paplašināšanu.

Tāpat darba grupas pienākumos būs sniegt viedokli pašvaldības deputātiem un gatavot priekšlikumus Satiksmes ministrijai un citām projektā iesaistītām Latvijas un Lietuvas Republikas atbildīgām institūcijām.

Starp darba grupas uzdevumiem arī paredzēts, ka jāaktualizē jautājums par automaģistrāles pieslēgumu industriālajam parkam un jāaktualizē sasaiste ar apvedceļu Bauskai.

Darba grupas darbības termiņu dome noteica līdz šā gada 31.decembrim.

Pašvaldība apzinājusi, ka "Rail Baltica" plānošanā līdz šā gada rudenim tiks sākts vai turpināsies projekta tehniskās izpētes process, ietekmes uz vidi novērtējums, lokālplānojuma izstrāde pašvaldībās, ja nepieciešams, detālplānojuma teritorijas paplašināšana.

Lokālplānojuma izstrāde pašvaldībās varētu tikt sākta maijā, kā rezultātā tiks veidoti tehniskie risinājumi (pārvadi, divlīmeņu autoceļu un "veco" sliežu ceļu šķērsojumi, zvēru pārejas, energoapgādes risinājumi un citi) un tiks veikts ietekmes uz vidi novērtējums (IVN), lai septembrī un oktobrī kopā ar IVN ziņojumu sabiedrībai parādītu lokālplānojumu projektus un tos apspriestu tajās pašvaldībās, kuras skar "Rail Baltica" trase, liecina informācija pašvaldības rīcībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas