Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas dziedātāji iegūst Zelta diplomu 2

Bauskas mūzikas skolas koris spoži nostartēja ceturtajā Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkursā «Lai skan!».

Ceturtajā Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkursā «Lai skan!» piedalījās 53 kolektīvi, kopā vairāk nekā 1600 dalībnieku no visas Latvijas. Baušķenieki šim nozīmīgajam pārbaudījumam bija sagatavojuši trīs kompozīcijas «a cappella», stāsta Mūzikas skolas direktore Anita Velmunska.

Žūrija, kurā strādāja kordiriģenti Māris Sirmais, Arvīds Platpers, Jānis Erenštreits un Jānis Ozols, noklausījās latviešu tautasdziesmu «Cekulaina zīle dzied(a)» no Jēkaba Graubiņa daiļrades, Selgas Mences melodiju «Nāc, vasarlaiks!» un latviešu tautasdziesmu «Visi ciema suņi rēja» Sarmītes Skrūzmanes apdarē.

«Mūsu skolas kora skanīgo, niansēto un saliedēto dziedājumu žūrija novērtēja ļoti atzinīgi, piešķirot Zelta diplomu. Pavisam nedaudz punktu pietrūka, lai mēs saņemtu konkursa lielāko balvu – «Grand Prix», ko šoreiz ieguva Jelgavas mūzikas vidusskolas koris. Neviltots prieks un gandarījums par korim piešķirto žūrijas īpašo balvu. To mēs izpelnījāmies par vislabāko Jēkaba Graubiņa skaņdarba interpretāciju,» dalību konkursā raksturo A. Velmunska. Direktore neslēpj lepnumu un gandarījumu par kora un tā vadītāju Ingas Bukšas un Ievas Ūdres augsto darba novērtējumu. Viņa pateicas Aijai Dūmiņai par dziedātāju tērpu modelēšanu un izgatavošanu.

Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkurss «Lai skan!» tiek rīkots, lai nodrošinātu bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu darbības procesa nepārtrauktību, pilnveidotu to māksliniecisko izaugsmi, veicinātu tautas un mūsdienu mūzikas mantojuma apgūšanu un saglabāšanu. Šogad dziedātāji Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā sacentās marta vidū.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ilga

Prieks par baušķeniekiem! Tā turpināt! Arī man Inga Bukša mūzikas skolā bija skolotāja. Par viņu varu teikt tikai visu to labāko, tāpēc nepārsteidz pozitīvais rezultāts, bet ļoti iepriecina.

pirms 2 gadiem, 2016.03.24 08:12

Precizējums

Jelgavas Mūzikas vidusskolas koris bija uzvarētājs savā grupā un cīnījās par "Grand Prix" finālā, tomēr galveno balvu ieguva Jāz.Mediņa 1.mūzikas skolas meiteņu koris "Vivace".

pirms 2 gadiem, 2016.03.24 09:28

Vietējās ziņas