Bauskas florbolisti piedzīvo sagrāvi pret turnīra līderiem 3

Jaunā gada pirmajā spēlē 3. janvārī Latvijas florbola virslīgas čempionātā sporta namā «Mēmele» florbola klubs (FK) «Bauska» pārtrauca četru nezaudētu spēļu sēriju, piedzīvojot sagrāvi pret turnīra līderi vienību «Mogo-RTU/Rockets» (RTU) ar rezultātu 4:8.

Tas, ka baušķeniekiem viegli neklāsies, bija skaidrs pirms spēles. RTU florbolisti ik gadu cīnās par medaļām, baušķeniekiem «play-off» prieki parasti beidzas pirmajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā. Kopš 2009. gada pēdējās 12 tikšanās reizes vienīgā uzvara ar rezultātu 5:4 Bauskas florbolistiem pār rīdziniekiem bija 2012. gadā

Viesi no Rīgas izvirzījās vadībā jau pirmajā spēles minūtē. Turpinot iesākto, viņi pakāpeniski palielināja pārsvaru visu periodu, uzvarot ar rezultātu 0:4. Lai arī baušķenieki izdarīja par četriem metieniem vairāk nekā sāncenši – 16:12, vārtus gūt viņiem neizdevās.

Otrā perioda vidū baušķenieki atklāja savu vārtu rēķinu. Pēc Ginta Velmunska piespēles rezultātu guva Pēteris Zeltiņš. Turpinājumā mājiniekiem bija iespēja cīnīties skaitliskajā vairākumā, bet tas diemžēl netika izmantots. RTU florbolisti otrajā periodā nepalika sausā un, gūstot vārtus, panāca 1:5. Pēc zaudējuma vairākums atkal bija mājiniekiem, bet arī šoreiz, spēlējot nevienādos sastāvos, vārti netika gūti.

Spēles beigu perioda sākumā rīdzinieki guva vārtus mazākumā un pēc mirkļa palielināja pārsvaru, raidot vēl vienu bumbiņu Elvja Holsta sargātos vārtos un panākot 1:7.

Baušķenieku treneris Ingus Panteļejevs spēles 45. minūtē nomainīja vārtsargu, uzticot komandas drošību Reinim Kirilko. Drīz vien baušķenieki divas reizes raidīja bumbiņu pretinieka vārtsarga sargātā taisnstūrī, samazinot vārtu starpību līdz -4 (3:7). Spēles pēdējos vārtus ar soda metienu guva RTU komandas spēlētājs, pieliekot punktu spēlei ar rezultātu 4:8.

FK «Bauska» galvenais treneris Ingus Panteļejevs pēc spēles atzina, ka pret šādu pretinieku viņa komanda vēl nav gatava cīnīties par uzvaru: «Visu izšķir epizodes. Mēs pirmo periodu zaudējām ar 4:0, bet abi nākamie noslēdzās ar 1:1 un 3:3. Realizējot kādu vairākumu, mēs ar viņiem varētu pacīnīties, ja ne par uzvaru, tad par līdzvērtīgāku rezultātu.»

Ingus uzskata, ka treniņu apmeklējums apliecina komandas spēju cīnīties ar otrā četrinieka vienībām, bet, lai mērotos spēkiem ar «TOP 4», vēl daudz jāstrādā. «Nākamās divas spēles – cīņa ar tuvākajiem sekotājiem – mums ir ļoti svarīgas. Darīsim visu, lai uzvarētu abus mačus,» teic treneris.

Mājinieku komandas labā vārtus guva Pēteris Zeltiņš, Toms Niedre un Andis Levītis, rezultatīvu piespēli demonstrēja Dinārs Vaitaitis, Gints Velmunskis un Reinis Kirilko. Par labāko spēlētāju FK «Bauska» komandā atzīts Uģis Ritvars Jirgensons. Metienu attiecība: «Bauska» – 41, «Mogo-RTU/Rockets» – 39.

Pēc zaudējuma baušķenieki ar 24 punktiem 16 spēlēs saglabā septīto vietu tabulā.

Gada otrā spēle florbola komandai «Bauska» paredzēta 9. janvārī viesos pret SK «Pārgauja» komandu.