Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas ģimnāziste iepazīstas ar farmaceita darbu

Lai skolēnos veicinātu interesi par eksaktajām zināšanām, informētu par karjeras iespējām farmācijas nozarē un mainītu stereotipu, ka tikai vidusskolu un augstskolu beidzēji var kļūt par labiem ķīmijas speciālistiem, ik gadu a/s «Grindeks» organizē Profesiju dienas skolēniem. Šajā aktivitātē piedalījusies arī Bauskas Valsts ģimnāzijas skolniece Ance Žubēre, kura šonedēļ iepazinās ar ražošanas farmaceita darbu «Grindeks» gatavo zāļu formu izstrādes laboratorijā, portālu informēja uzņēmuma komunikāciju departamenta vadītāja Laila Kļaviņa.

Savā pieteikuma vēstulē Ance Žubēre rakstīja, ka jau kopš 9. klases izlēmusi savu nākotni saistīt ar farmācijas nozari. Viņas mērķis ir tālāk studēt farmāciju augstskolā, un šobrīd viņa jau cītīgi gatavojas ķīmijas eksāmenam. Ance vēlas kļūt par farmaceiti, un pieļauj, ka varbūt  «Grindeks» kā vadošais nozares uzņēmums varētu kļūt par viņas nākamo darbavietu.

Jauniete negrib pamest Latviju, bet vēlas iesaistīties tās attīstībā, pētot un radot kaut ko jaunu, lai tādā veidā varētu palīdzēt cilvēkiem. Ance uzskata, ka dalība «Profesiju dienās» ir efektīvs veids kā noskaidrot, kāda ir ķīmiķa darba ikdiena un kādas zināšanas vēl jāapgūst, lai strādātu farmācijā.

Vērtējot uzņēmumā «Grindeks» pavadīto dienu, Ance savus iespaidus raksturo šādi: «Bija pat vēl interesantāk, nekā biju gaidījusi! Redzēju, kā veido un pārbauda ziedes, redzēju dažādas tehnoloģijas. Ļoti patika šī diena, jo sapratu, ka varētu ar prieku katru dienu nākt un darīt šādu darbu!»

«Grindeks»  gatavo zāļu formu izstrādes laboratorijas vecākā ražošanas farmaceite Eleonora Gurkovska portālam atklāja, ka iepazīstinājusi Anci ar dažādām gatavo zāļu formām. «Kopīgi veicām arī dažādas tablešu kvalitatīvās analīzes – sairšanas, nobirzuma, cietības un viskozitātes pārbaudes. Ance visā notiekošajā piedalījās ar lielu interesi, un es domāju, ka šāda veida iepazīšanās ar dažādām profesijām noteikti palīdz jauniešiem izdarīt pareizo studiju virziena izvēli nākotnē,» pārliecināta E. Gurkovska.

Uzņēmuma komunikāciju departamenta vadītāja Laila Kļaviņa atzīmēja, ka «Profesiju dienas skolēniem» ir īpaši uz karjeru ķīmijas un farmācijas nozarē orientēts projekts, kuru organizē «Grindeks», un kas šogad norisinās no 5. februāra līdz 5. martam. Projekta laikā «Grindeks» piedāvā iepazīt desmit, ar farmācijas nozari saistītas, profesijas.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas