Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas ģimnāzisti apmaiņas programmā Spānijā 3

Bauskas Valsts ģimnāzijas pieci jaunieši – Arnis Cimermanis, Edgars Liepa, Uldis Urtāns, Vineta Ūdrēna un Elza Sējēja – kopā ar skolotājām Daigu Telneri un Līgu Elmani desmit neaizmirstamas dienas apmaiņas programmā «Erasmus+» K2 «Dispute, discuss, develop» pavadīja Spānijas pilsētā Vigo.

Starptautiskā Latvijas, Ungārijas, Grieķijas un Spānijas projekta laikā tika organizēti aizraujoši debašu turnīri iepriekš sagatavotās un jauktās komandās, kur katrs dalībnieks bija no citas valsts. Īpaši interesanti bija tad, kad debašu tēmu uzzinājām vien iepriekšējā dienā – lai pēc iespējas labāk sevi apliecinātu, visi ļoti azartiski strādājām, vācām informāciju. Debates par aktuālām tēmām «Vai pasaule būtu labāka bez ĢMO pārtikas» un «Vai vegānu diētai būtu jābūt obligātai» izvērtās visai «karstas». Abās reizēs uzvarēja komandas, kas pauda noliedzošu nostāju. Veiksmi, kā allaž, noteica spēja labāk argumentēt, pārliecinošāk pierādīt savu nostāju, būtisks bija arī oratora talants.

Spānijā no 29. janvāra līdz 7. februārim guvām spilgtus iespaidus, mūs sajūsmināja dienvidnieku kultūra. Cilvēki tur ir ļoti draudzīgi, tā vien liekas, ka siltumu izstaro pat pilsēta. Sākumā šķita neierasti, ka satiekoties spāņi cits citu noskūpsta uz abiem vaigiem. Drīz mūsu mulsums zuda, pat nepamanījām, ka paši esam sākuši dāvāt draudzīgus skūpstus.

Savdabīgi likās, ka vakariņas Spānijā ir ļoti vēlu – pulksten desmitos vai divpadsmitos vakarā. Ieteikumus neēst pēc pulksten sešiem vai divas stundas pirms gulētiešanas viņi neņem vērā, taču ļoti reti sastapām iedzīvotājus ar lieko svaru.

Vigo, tāpat kā Bauska, tiek saukta par mazu pilsētiņu, lai gan tur ir 30 reižu vairāk iedzīvotāju nekā mūsu pilsētā. Vigo atrodas okeāna krastā. Mūs, latviešus, sajūsmināja ūdeņu varenība un siltums, tagad tur ir aptuveni plus 15 grādu. Viņi šo laiku sauc par ziemu, lai gan mums likās, ka baudām pavasari. Sniegs tur esot ļoti reti, to varot manīt vienīgi kalnos. Un kalnu tur ir daudz, to varenums liek elpai aizrauties. Mūsu sapnis bija apskatīt palmas. Tās tur bija ik uz soļa, tāpēc Vigo mums šķita kā sapņa piepildījums. No rītiem dzērām svaigi spiestu apelsīnu sulu, kaut gan pirms tam likās, ka to dara tikai meksikāņu seriālos.

Ja būtu jāizvēlas ceļojuma tīkamākā diena, mēs teiktu – tā bija tad, kad braucām uz Galisijas autonomā apgabala galvaspilsētu Santjago de Kompostelu. Tās vecpilsēta, tāpat kā Rīgas senākā daļa, ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Pilsētas arhitektūra ir bezgala skaista. Ļoti patika Santjago de Kompostelas katedrāle, kur saskaņā ar tradīciju tika nogādātas svētā Jēkaba mirstīgās atliekas, tāpēc tas ir svētceļojumu (Svētā Jēkaba ceļa) galamērķis. Todien bija jauks laiks, mēs sēdējām uz trepītēm un baudījām Spānijas sauli, ielu muzikanta priekšnesumus un pilsētas patīkamo noskaņu.

Neatsverams ieguvums ir uzlabotās angļu valodas zināšanas – visu nedēļu ar apmaiņas studentiem sarunājāmies tieši šajā valodā. Atgriežoties Latvijā, nebija viegli adaptēties.
Projekts joprojām turpinās, ir noslēgusies tikai viena tā daļa – debates Spānijā. Ģimnāzistu grupai paredzēts brauciens arī uz Grieķiju un Ungāriju. Pavisam drīz, aprīlī, projekta dalībnieki ieradīsies mūsu pilsētā, te viņus uzņems Bauskas Valsts ģimnāzija.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

mamma

Malači, Bauskas Valsts ģimnāzijas enerģijas pārpilnie, pozitīvie skolotāji un jaunieši! D. Telnere ar savu labestību, vieglumu un patiesumu ir FANTASTISKA SKOLOTĀJA, riktīgs dzinējspēks! Pateicoties viņai, mūsu bērni debatē Latvijā un tagad jau Spānijā!

pirms 2 gadiem, 2016.02.22 21:23

tētis

Foršs raksts, Elza! :)

pirms 2 gadiem, 2016.02.23 21:40

Vārdsdoud

Правильно делают. Развитым странам - таким как Англия, Германия, Франция от ЕС - один убыток. Люди платят огромные налоги, которые идут не на развитие свое страны, а на содержание всяких голозадых побирушек, типа "новых стран ЕС". При этом от этих нищебродов еще едут толпы мигрантов, ухудшая рынок труда, уровень жизни коренного населения и создавая криминогенную обстановку. Давно надо развитым странам выйти и создать свой альянс - Англия, Германия, Франция, возможно Италия. А нищеброды пусть остаются в ЕС. Только из кого они деньги высасывать будут?

pirms 2 gadiem, 2016.02.24 04:35

Vietējās ziņas