Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas ģimnāzisti un pedagogi gūst zināšanas jaunos projektos 2

Bauskas Valsts ģimnāzija (BVĢ) šajā mācību gadā piedalās divos «Erasmus +» starptautiskos projektos, informē ģimnāzijas direktora vietniece Malda Ignatjeva.

Ģimnāzijas pedagoģes atgriezušās no Itālijas, kur izstrādāja projekta «S.M.I.L.E.» darba plānu. Tajā līdz ar Latviju iesaistījušās Itālija, Rumānija, Polija un Turcija. Par plānošanas sanāksmēm un projekta ideju stāsta BVĢ skolotāja Egita Atslēga: «Izvēlētā tēma ir interesanta, taču nav viegla. Latvijā tas varbūt nav tik aktuāli, bet, piemēram, Itālijā ir liela problēma ieinteresēt jauniešus nākt uz skolu. Tādēļ mēs divu gadu laikā izstrādāsim, pārbaudīsim vairākas metodes, kā darbu skolā organizēt saistošāku, kādas jaunas mācību metodes ieviest, lai jaunieši vēlētos izglītoties.»

Projektā skolēniem pedagogu uzraudzībā jāveic pētījumi, jāapkopo statistikas dati, regulāri jādalās savos vērojumos. Tā būs jauna pieredze ne tikai pedagogiem, nebijušus iespaidus gūs arī skolēni. Paredzētas tikšanās dalībvalstīs, komunikācija ar līdzaudžiem, sabiedrības izzināšana.

Projekta «Dispute. Discuss. Develop» mērķis ir apgūt debašu metodes pielietojumu mācību procesā, pilnveidot angļu valodas zināšanas un sadarbības prasmes. Līdz ar BVĢ šajā projektā iesaistījušies jaunieši no Ungārijas, Spānijas un Grieķijas. Pieci ģimnāzisti un skolotājas Daiga Telnere un Līga Elmane piektdien, 29. janvārī, izlidoja uz Spāniju. Tur, Vigo pilsētā, no 1. līdz 5. februārim notiks starptautisks debašu turnīrs.

«Tas būs interesants piedzīvojums, protams, arī atbildība pārstāvēt savu skolu un valsti. Esmu šādos starptautiskos projektos piedalījies, tāpēc īpaša satraukuma nav. Pirms došanās uz Spāniju vācām materiālus un pārrunājām aktualitātes par ģenētiski modificēto pārtiku,» dienu pirms izlidošanas uz Spāniju «Bauskas Dzīvei» pārdomas atklāja BVĢ 12. klases audzēknis Edgars Liepa. Līdz ar viņu komandā būs arī 10. klases audzēknis Arnis Cimermanis un 11. klases skolēni Uldis Urtāns, Elza Sējēja un Vineta Ūdrēna.

Decembra sākumā projekta dalībnieki tikās neklātienes debatēs tiešsaistē. Tajās viņi sprieda par jaunizgudroto medikamentu testēšanu uz dzīvniekiem. Skolotāja D. Telnere stāsta, ka aprīlī Bauskā ieradīsies 15 jaunieši no projekta dalībvalstīm. Tad paredzēts diskutēt par literatūru, vēsturi un multikulturālismu. «Līdztekus debatēm centīsimies viesiem parādīt tautas tradīcijas, skaistākās vietas, mūsu viesmīlību,» atklāj skolotāja D. Telnere.

Ģimnāzijas direktora vietniece M. Ignatjeva «Bauskas Dzīvei» apliecina, ka skolas iesaistīšanās divos starptautiskos projektos ir liels izaicinājums pedagogiem, kā arī audzēkņiem: «Protams, mēs visi daudz iegūstam saskarsmē ar citu valstu kolēģiem. Tā ir gan valodas bagātināšana, gan jaunas zināšanas projektos apskatāmajās tēmās. Mēs apgūstam prasmes mācīties un strādāt mūsdienu globālajā pasaulē.»

Tomēr M. Ignatjeva piebilst, ka projektu īstenošana kļūst arvien sarežģītāka. Birokrātiskās prasības, atskaites un nosacījumi par finanšu izlietojumu kļuvuši ļoti detalizēti, daudzviet neizprotami. Iepriekšējā periodā «Erasmus» projektos daudz vairāk uzticējās skolotājiem, bija lielākas iespējas pašiem plānot un īstenot iecerēto.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

foršas

ekskursijas sanāk. Tikai tāpēc jau iesaistās projektos. Kāda tur pieredze.

pirms 2 gadiem, 2016.02.02 20:16

foršas

ekskursijas sanāk. Tikai tāpēc jau iesaistās projektos. Kāda tur pieredze.

pirms 2 gadiem, 2016.02.02 20:16

Vietējās ziņas