Bauskas, Iecavas un Vecumnieku novada jauniešiem un junioriem panākumiem bagāts Latvijas čempionāts

Saldū noskaidroti Latvijas labākie U18 un U20 vecuma grupas vieglatlēti, kuru vidū ir Bauskas, Iecavas un Vecumnieku novada jaunie sportisti.

Pie bronzas medaļas tika Amanda Hilda Gromova no Iecavas sporta skolas «Dartija», viņa bija trešā labākā 400 metru skrējienā. Lielāks prieks droši vien bija par zelta medaļu – viņa kopā ar Lindu Linku, Eniu Tīnu Šustu un Paulu Kaupi bija ātrākās mazajā zviedru stafetē.

Par Latvijas čempioni 400 metru barjerskrējienā U18 vecuma grupā kļuva Madara Lungeviča no Vecumnieku novada.

Amanda Skultaite no Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) atkārtoja ziemā iespēto, kļūstot par Latvijas vicečempioni kārtslēkšanā.

Sīva cīņa risinājās trīssoļlēkšanas sektorā, kur Rinalds Smilga (BJSS) tikai par vienu centimetru pārspēja Denisu Saļihovu no Ludzas un izcīnīja trešo vietu, savā labākajā lēcienā pieveicot 13 metrus un 18 centimetrus.

Divas medaļas stafetēs arī BJSS audzēkņiem. Aksels Griba, Rinalds Smilga, Kristaps Sunteiks un Sandijs Jevmenovs izcīnīja trešo vietu 4x100 metru stafetē, bet nākamajā dienā viņi papildināja savu medaļu krājumu ar sudrabu mazajā zviedru stafetē. Jāatzīmē arī Krišjāņa Upenieka ceturtā vieta diska mešanā ar rezultātu 40 metri un 33 centimetri.

Krietna medaļu «raža» bija junioriem jeb U20 vecuma grupas sportistiem. Par Latvijas čempionu 110 metru barjerskrējienā kļuva baušķenieks Emīls Rūgums, viņa rezultāts – 14,33 sekundes. Ar to bija par maz, lai Emīls izpildītu kvalifikācijas normatīvu uz pasaules čempionātu Tamperē – tur vajag skriet ātrāk par 14,2 sekundēm.

E. Rūgums ar ilggadējiem komandas biedriem Dāvidu Kutru, Haraldu Ladusānu un Eināru Lazdiņu bija ātrākais kvartets 4x100 metru stafetē. Ar nelielu maiņu sastāvā, kad E. Lazdiņa vietā stājās Roberts Gļauda, BJSS puiši guva sudrabu mazajā zviedru stafetē. Jaunieši šādā sastāvā stafešu skrējienā startē kopš U16 grupas vecuma.

Individuāli veiksmīgs bija arī Dāvids Kutra. Viņš, pārvarot trīs metrus un 65 centimetrus augsto latiņu, izcīnīja bronzu kārtslēkšanā. Kārtslēkšanā juniorēm ar pārvarētiem trīs metriem labākā bija Samanta Homiča no Vecumnieku novada.

Vēl viens Vecumnieku novada pārstāvis Kristaps Jaunpujens-Pujens izcīnīja sudraba medaļu šķēpmešanā, piekāpjoties vienīgi Krišjānim Suntažam no Talsiem. Abiem puišiem sezonas svarīgākais starts vēl tikai priekšā – no 10. līdz 15. jūlijam Somijas pilsētā Tamperē notiks pasaules čempionāts junioriem.