Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas jaunie pianisti gūst panākumus starptautiskā konkursā

Bauskas mūzikas un mākslas skolas (MMS) klavieru nodaļas trīs audzēkņi 1. decembrī piedalījās XIV Starptautiskajā Pētera Čaikovska klaviermūzikas izpildītāju  solistu un klavierduetu konkursā Koknesē, kur ieguvuši kārtīga godalgu «buķeti», portālu informēja skolas direktore Anita Velmunska.

Viņa atklāja, ka 2. klavieru klases audzēknis Zhuens Jangs (pedagoģe Ineta Rozentāle) savā grupā ieguva 2. vietu. Enzo, kā skolā mīļi dēvē puisēnu, par savu sniegumu ieguva V. Purlītes speciālo balvu – komponistes nošu krājumu ar viņas autogrāfu. Mūziķe bija sajūsmā par zēna izpildījuma manieri, viņa pirksti esot «dziedoši», sacīja žūrijas pārstāve.

Ligitas Kārkliņas audzēkņi Kate Kononova (4. klavieru klase) lepojas ar 3. vietas diplomu, bet Reinis Grosbards – ar atzinību.  Ligita Kārkliņa ir ļoti gandarīta, ka viņas audzēkņu darbs ir novērtēts atzinīgi. A. Velmunska atgādina, ka L. Kārkliņas audzēkne  Katrīna Suroveca, kas tagad ir Latvijas Mūzikas akadēmijas studente prof. S. Osokina klavieru klasē,  arī katru mācību gadu piedalījās šajā konkursā un ieguva godalgotas vietas. Lai sagatavotu audzēkņus šādam konkursam, nepietiek vien ar parastām mācību stundām, daudz jāstrādā papildus. Pedagogiem nepieciešams arī vecāku atbalsts, un minētajiem skolēniem tāds tiešām esot.

Konkursu jau 14. reizi rīkoja Kokneses mūzikas skola sadarbībā ar vietējā novada domi. Dalībnieki bija ap 40 Latvijas un Lietuvas mūzikas skolu audzēkņi. Viņiem bija jāatskaņo viens vai vairāki P. Čaikovska skaņdarbi, kā arī 16., 17., vai 18. gs. komponista skaņdarbs pēc izvēles. Respektabla un profesionāla žūrija vērtēja skaņdarba stilu, žanra spilgtumu, ritma un tempa precizitāti, kā arī uzstāšanās kultūru. Žūrijā bija lietuviešu pianiste, pedagoģe un komponiste Vaiva Purlīte, Daugavpils mūzikas vidusskolas klavieru nodaļas vadītāja Elīna Bambāne, pianists un pedagogs Kaspars Bumbišs. 

Dalība šādos konkursos ir ļoti uzteicama un vērtīga, uzskata Bauskas MMS pedagoģes. Tā ir iespēja tuvāk iepazīt P. Čaikovska romantisko, melodisko un muzikāli izteiksmīgo klaviermūziku, tā attīstot mūzikas skolas audzēkņu spējas un dotumus, uzlabot mācību procesa kvalitāti. Konkursa norisi vēroja ne tikai žūrija un pedagogi, bet arī paši dalībnieki un viņu vecāki. Tā bija iespēja iepazīt gan repertuāru, gan novērtēt izpildītāju augsto tehnisko un māksliniecisko sniegumu. Skolotājas cer, ka šis konkurss būs labs pakāpiens audzēkņu muzikālajā pieredzē un viņi tajā piedalīsies arī nākamajos skolas gados. Arī klavierspēles pedagogi gūst pieredzi, paplašina mācību darbā izmantojamo repertuāru.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas