Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas jaunsargus nebiedē dubļi un lietus 2

Bauskas 508. jaunsargu vienības vairāk nekā 30 pusaudži sestdien, 15. martā, devās pārgājienā no pilsētas pāri bijušā lidlauka teritorijai uz Beku mežu. Lai sasniegtu mērķi, viņiem nācās lietū brist pāri dubļainiem laukiem, iet pa pielijušu mežu.

«Mamma, no rīta paskatījusies pa logu, ieteica – varbūt es varu neiet šajā pārgājienā. Es viņai pilnībā aizliedzu par kaut ko tādu pat ieminēties, jo īstu karavīru nekādi laikapstākļi nedrīkst biedēt,» savu atrašanos lietainajā un vējainajā sestdienā Beku mežā pamato jaunsargs, Īslīces vidusskolas 7. klases audzēknis Kārlis Helvigs.

Bauskas jaunsargu vienības vadītājs Zigurds Kalējs teic, ka pusaudži brīdināti par iespējami sliktajiem laikapstākļiem un grūtībām, kas viņus gaida ceļā. Tomēr pasākumā piedalījās vairāk nekā 30 jaunsargu, kuriem bija jāveic dažādi izturības un veiklības pārbaudījumi.

Bauskas 2. vidusskolas 5. klases audzēknim Artim Praudem ir pieredze šādos pārgājienos. Viņš uzskata, ka laikapstākļi nevar būt šķērslis. Te viņš apgūst dažādas iemaņas izdzīvošanai ekstremālos apstākļos. Arī Bauskas sākumskolas 6. klases audzēkņiem Artūram Alksnim un Eltonam Endriheitam, kuri ir pieredzējuši jaunsargi, šis pārgājiens ir kārtējais lieliskais piedzīvojums.

Pusaudžiem mežā nācās veikt dažādus pārbaudījumus: pārvarēt šķēršļus, uzsliet telteni, šaut mērķī ar pneimatisko ieroci. Saistošākais no visiem uzdevumiem bija kariņa spēlēšana, izmantojot peintbola ieročus. Zemessargs Edgars Klincevičs pauda gandarījumu, ka mazie puikas braši turas, nebaidās veikt grūtos uzdevumus. Pēc aktīvās izkustēšanās visiem bija iespēja baudīt karstu tēju un maizītes.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

pensionāre

Malacis Zigurds, jo spēj aizraut un nodarbināt jauniešus!!!

pirms 4 gadiem, 2014.03.17 08:23

lapa

Tiešām paldies, vairāk tādu aktivitāšu.

pirms 4 gadiem, 2014.03.17 08:25

Vietējās ziņas