Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas muzejā atdzīvina vēsturi

Bauskas muzejs piektdien, 6. martā, pulksten 19 aicina uz jauna «dzīvās vēstures» ainu uzveduma prezentāciju, informē iestādes vēstures nodaļas vadītājs Aigars Urtāns. Atzinību izpelnījies jau ilgāku laiku rādītais teatralizētais uzvedums «Piedzīvojums Bauskā 20. gadsimtā», ko tagad papildinās jauna performance.

Atklāšanas dienā, kas ir pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas datums, muzeja Tautas lietišķās mākslas studijas izstāžu zāle pārtaps par improvizētu bijušās Kurzemes viesnīcas sarīkojumu zāli, kurā Veco strēlnieku biedrības Bauskas nodaļa rīkos atmiņu stāstu vakaru par 7. Bauskas strēlnieku pulka gaitām, atklāj A. Urtāns. Muzeja ēkā 20.–30. gados atradās Kurzemes viesnīca, kur kulturāli sabiedriskas saiešanas rīkoja daudzās apkaimes biedrības. Patriotiskās organizācijas tematiskos vakaros atcerējās strēlnieku gaitas Pirmajā pasaules karā vai brīvības cīņu epizodes.

Kā skaidro A. Urtāns, pagājušā gadsimta 20.–30. gados Bauskā darbojās daudz un dažādas biedrības. Apmeklētājiem tika piedāvātas lekcijas un priekšlasījumi, teātra izrādes, koncerti un deju vakari. Piemērota vieta sarīkojumiem bija Kurzemes viesnīcas – tagadējā Bauskas muzeja – telpas.

Atjaunotajā atmiņu vakarā mūsdienu ļaudis varēs iejusties vēstures gaisotnē. Kā 30. gados bija pieņemts, arī tagad vakaru kuplinās dziesmas un tolaiku dejas. Par tēju un uzkodām būs gādājušas strēlnieku dāmu komitejas kundzes, kuras organizēs arī bazāru un loteriju, lai laimīgo lozes biļešu īpašnieki tiek pie dāvanām. Savulaik loterijas un bazāri deva biedrībām ienākumus, ko varēja izlietot dažādiem sabiedriskiem mērķiem.

Dalība sarīkojumā ir bez maksas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas