Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas muzejā skatāma Māra Kreitenberga fotoizstāde 1

Fotogrāfs Māris Kreitenbergs izstādē «Kad mirklis par laiku ir garāks» skatītāju vērtējumam nodevis 46 fotogrāfijas. Līdz 11. septembrim darbi eksponēti Bauskas muzejā.

Izstādes atklāšanā 19. augustā interesenti aplūkoja fotoattēlus, sprieda par tiem un meklēja mirkļos fiksētos stāstus un emocijas, autoram klātneesot. M. Kreitenbergs bija paudis vēlmi nepiedalīties savai 65 gadu jubilejai veltītās izstādes atklāšanā.

Bauskas muzejā novietotā informatīvā lapiņa vēstī, ka ar fotografēšanu Māris Kreitenbergs sācis nodarboties pirms piecdesmit gadiem. Kopā ar draugu par pašu pelnīto un krāto naudu iegādāts fotoaparāts «Ļubiteļ». Pamazām izveidota fotolaboratorija, izkoptas prasmes skatīt pasauli caur objektīva aci.

«Māris ir ļoti ražīgs fotogrāfs. Kad viņš atnāk ar bildēm, līdzi ir lielas pakas,» par meistaru teic Bauskas muzeja speciāliste Ilga Balode. Fotoamatiere Skaidrīte Berķe, ielūkojoties ekspozīcijas darbos, atzīst, ka viņu uzrunā M. Kreitenberga dabas foto. Vairāk patīk krāsu bildes, taču tās nedrīkst būt pārāk samākslotas.

Arī citi izstādes apmeklētāji atzina, ka Māris izveidojis ļoti trauslu robežu starp mākslas foto un fotomontāžu. Tomēr atsevišķos melnbaltajos darbos krāsainie «triepieni» ir kā krāšņa broša pie svinīgas pelēkas kleitas. Tieši melnbaltajos portretuzņēmumos autoram izdevies visprecīzāk notvert attēlotās personas rakstura iezīmes, vizuālos efektus. Skaistas ir rievas kādas sievietes sejā, mirdzums baznīcēna acīs. Ir fotogrāfijas, kurās dabas tēli iemirdzas visā krāsu košumā un daudzveidībā.

Par vērtīgām laikmeta liecībām klātesošie nosauca Māra Kreitenberga iemūžinātos mirkļus savās mājās Gailīšu pagasta «Muižzemniekos».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas