Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas muzejā uzzied gleznotājas Īras Rozentāles peonijas 1

Bauskas muzejā 14. janvārī draugu, kolēģu un mākslas cienītāju lokā gleznotāja Īra Rozentāle atklāja personālizstādi «Peonijas». Viņa dzīvo Rundāles novada Svitenē, ir Rundāles novada mākslas un mūzikas skolas pedagoģe.

Bauskas muzejā, Rundāles novadā, Rīgā un Vācijā gleznotājai bijušas vairākas personālizstādes. Viņas darbi kopš 80. gadiem tiek eksponēti arī daudzās grupu darbu izstādēs Rīgā, daudzās Latvijas pilsētās un ārzemēs. Īra Rozentāle ir viena no latviešu gleznotāju vidējās paaudzes pazīstamākajām abstrakcionistēm, taču kolekcijas «Peonijas» darbi it nemaz nav abstrakti.
Baltas un sārtas peonijas baltā ziemā ir burvīgs kontrasts.

Par izstādes tapšanu «Bauskas Dzīvei» Īra Rozentāle stāsta: «Pērn Bauskas muzeja izstāžu kuratore Ilga Balode man piedāvāja eksponēt ciklu «Peonijas». Vēl decembrī spriedām, ka zaļā ziemā labi  iederēsies vasaras ziedu krāšņums. Mūsu nodomus mainīja daba. Tas ir pat labāk, nekā iepriekš iztēlojāmies. Tagad cilvēki brien pa sniegu, viņiem salst, bet muzeja zālēs gleznas izstaro vasaras siltumu un piesātinātās krāsas. Man patīk tāds kontrasts, esmu ļoti priecīga atkal eksponēt gleznas Bauskā. Kolekcijā ir darbi, kas gleznoti kopš 2007. gada, kad iemūžināju savu pirmo peoniju, kā arī daudzas šogad tapušas kompozīcijas. Jāņu dienā pirms deviņiem gadiem, ejot pa asfaltētu celiņu Svitenē, starp nobirušām zaļām ķiršogām ieraudzīju nokritušu vāru, necilu baltās peonijas ziediņu. To aiznesu mājās un uzgleznoju. Kopš tā laika peoniju gleznošana man kļuva par aizraušanos. Brīnumainos ziedus esmu vērojusi gan Rundāles pils dārzā, gan Svitenes muižas parkā un citur. Peoniju dēļ pat uzdrīkstējos mainīt savu ieradumu strādāt tikai ar eļļas krāsām. Dažos jaunākajos ziedu gleznojumos, kā arī izstādē eksponētajās abstraktajās kompozīcijās esmu izmantojusi akrila krāsas.»

Īras Rozentāles personālizstāde būs atvērta līdz 24. februārim, informē Bauskas muzeja speciāliste Ilga Balode. Viņa atgādina, ka otrā muzeja izstāžu zālē piektdien, 15.janvārī, atklāja Rīgas galerijas «Figaro Art» tekstilmākslinieču un juveliera Anatolija Nazarenko bronzas, emaljas un pusdārgakmeņu rotu ekspozīciju «Dāmu paradīze».

Vairāk lasiet „Bauskas Dzīves” drukātajā versijā pirmdien.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas