Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas muzejs atklāj renovētu namu vecpilsētā un izstādi «Katram pašam savu tērpu» 6

Bauskas muzejs piektdien, 5. oktobrī, kopā ar speciālistiem un interesentiem atklāja Bauskas vecpilsētā skaistāko renovēto ēku – muzeja pagalmā, Kalna ielā 6a, kā arī tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) «Bauska» izstādi «Katram pašam savu tērpu».

Interesentiem tiek piedāvāta TLMS vadītājas Sanitas Behmanes-Baibakovas pirmā veidotā ekspozīcija viņas otrajā darba gadā šeit. Izstādes koncepcija ir citāda nekā līdz šim iekārtotās, sacīja Bauskas muzeja direktore Baiba Šulce.

Sanitas pirmā organizētā izstāde atklāta 45 gadus pēc TLMS «Bauska» pirmās ekspozīcijas, kas bijusi 1973. gadā. Vēsturiskos akcentus TLMS pusgadsimta garumā sākusi pētīt un apkopot Ieva Bronko-Pastore, daļa padarītā skatāma izveidotajās planšetēs «Bauskas toreiz un tagad».

Izstādē izliktie ģērbi ir studijas dalībniecēm piederoši, gan pašu darināti un mantoti, gan šūti un pirkti, jau vilkti un vēl nepabeigti… Skatāms, piemēram, līdz galam nesašūts krekls, lai apmeklētāji redz apģērba darināšanas procesu. Ir tautiskie brunči, kam visas ieloces sadiegtas, lai uzskatāmi parādītu, kā tie sagatavojami pirms tīrīšanas un gludināšanas, ekspozīciju raksturo Sanita Behmane-Baibakova.

Katra eksponētā tērpa īpašniecei ir arī savs stāsts, ar ko apmeklētāji var iepazīties.

Izstāde Bauskas muzejā aplūkojama līdz 11. novembrim.

Par Bauskas muzeja rīcībā esošo ēku Kalna ielā 6a un tās renovāciju «Bauskas Dzīves» 5. oktobra numurā jau bija plaša publikācija, ar to joprojām iespējams iepazīties.

Nama renovējamo fasāžu arhitektoniski māksliniecisko izpēti ir veikusi mākslas zinātniece Ina Līne, viņa piektdien muzejā klātesošos īsi iepazīstināja ar veikumu, akcentējot šī darba nozīmi pilsētas dzīvē.

Teodoram Lodingam 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā piederējušais nams bija zirgu stallis, un tagad varam skatīt, ka savulaik pat staļļus būvēja tik skaistus, ka tie rotāja un joprojām rotā pilsētu. Šīs skaistās ēkas fasāžu restaurācija nozīmīga arī ekonomiski, jo vairo tūristu interesi un viņu skaitu, papildina skatāmo un fotografējamo objektu klāstu Bauskā.

Ēkas renovācijas gaita un rezultāts pierāda, ka mums Bauskā ir kvalificēti būvnieki un amatnieki, kas var paši veikt restaurācijas darbus, tādējādi saglabājot un paaugstinot amatnieku meistarību. Kalna ielas 6a nama fasādes renovēja Bauskas būvorganizācija SIA «Kvintets M».

Šīs skaistās ēkas fasāžu renovācija sniedz cerību, ka tā iedvesmos gan novada pašvaldību, gan vietējos iedzīvotājus turpināt vecpilsētas atjaunošanu un rūpes par to.

Plašāk par abiem notikumiem Bauskas muzejā lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā otrdien.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

pārpārēm iedvesmotais

Konkreti kuri "speci" nāca pie secinājuma,ka tā ir skaistākā renovētā ēka ?

pirms 8 mēnešiem, 2018.10.08 13:33

Garlaikotais

Kuru tad tu piedāvā kronēt par noplukušās vecpilsētas skaistumkaralieni?

pirms 8 mēnešiem, 2018.10.08 20:17

kas ir,tas ir

Vienīgā vienmēr ir tā skaistākā !

pirms 8 mēnešiem, 2018.10.11 15:48

IvetaK.

Brīnišķīgi!Atkal par vienu skaistumu Baukā vairāk!Tā turpināt,kamēr visa Vecpilsēta tiks atjaunota un renovēta!lai top!

pirms 8 mēnešiem, 2018.10.09 06:39

> IvetaK.

Ja skaistina Bausku,tad domniecei Kristīnei Kazakai nav jēga cīnīties par apvedceļu - skaistummīļi taču brauks daiļpilsētai garām ...

pirms 8 mēnešiem, 2018.10.09 10:16

Vietējās ziņas