Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas muzejs sirsnīgi svin 70. dzimšanas dienu 10

Bauskas muzeja darbinieki kopā ar bijušajiem kolēģiem, draugiem un atbalstītājiem piektdien, 21. aprīlī, svinēja iestādes 70 gadu jubileju.

Pēcpusdiena muzejā aizritēja, atceroties katru no septiņām vēstures desmitgadēm Bauskā un tās apkaimē, aiz laika nogriežņu durvīm atminoties cilvēkus un notikumus.

Bauskas novada pētīšanas muzejs dibināts 1947. gada 28. janvārī, pirmie eksponāti atvesti no Rundāles pils.

Viena no muzejnieku lasītajām vēstures ainiņām bija, piemēram, šī: «1954. gada 6. maijs citiem bija parasta un rosmes pilna darba diena, bet Mežotnes MTS traktoristam Kārlim Rutkovskim tā izvērtās par īpašu veiksmes dienu, jo traktorists Kārlis, ardams kolhoza lauku, atrod māla poda lauskas un ap to izkaisītas monētas. Saskaitot monētas, izrādījās, ka podā glabājušās 680 zviedru sudraba monētas no 17. gadsimta. Tās tiek nodotas Bauskas novada pētīšanas muzejam; šis naudas krājums ir lielākais depozīts, kāds jelkad atrasts Bauskas apkārtnē.»

Sarīkojumā muzicēja Bauskas mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi, sirsnīgās personiskās atcerēs dalījās viesi, kas gadu gaitā bijuši ar muzeju saistīti. Muzeja darbības sākumposmu atminējās tā kādreizējā direktora Laimoņa Liepas kundze Valērija Liepa. Atmiņās dalījās viens no bijušajiem šī muzeja direktoriem, tagad Bauskas pils muzeja vadītājs Māris Skanis, agrākā darbiniece, tagadējā Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja direktore Gita Grase. Savi stāsti bija Rundāles pils muzeja direktoram Imantam Lancmanim, mākslas zinātniekam, SIA «Intarsija» vadošajam pētniekam Dainim Bruģim, kurš novēlēja muzejam nākamajā desmitgadē pārmaiņas, jauninājumus, mūsdienu valodā – «restartu».

Svinību dalībniekiem pirmajiem bija iespēja piektdien apskatīt muzeja 70 gadu jubilejai veltīto izstādi no muzeja fondiem. Izlikti līdz šim neredzēti eksponāti no krājuma. Jubilejas izstādi «Laika ritumā... Bauskas muzejam – 70» iespējams izstāžu zālēs apmeklēt līdz 25. jūnijam, informē Ilga Balode, mākslas nodaļas vadītāja.

Plašāk par muzeja jubileju lasīsit «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā otrdien, portālā piedāvāsim fotogaleriju no sarīkojuma.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

?

Nesaprotu, kāpēc ir jāapraksta viena pašvaldības uzņēmuma korporatīvā ballīte? Tas varēja būt pasākums visiem, kuri vēlas piedalīties. Bet Bauskā jau tā laikam nenotiek....

pirms gada, 2017.04.22 14:50

?!

Umņik, uz tavu Dzimšanas dienas ballīti arī ierodas visi, kas grib! Datumu un adresi studijā!

pirms gada, 2017.04.22 15:03

?!>>>

Tu savu, savukārt, vari neteikt, tik un tā neviens pie tevis neies, umņik

pirms gada, 2017.04.22 18:54

Saprotošā

Labprāt būtu arī es piedalījusies, bet SAPROTU, ka muzejam nav tik lielas telpas, lai uzņemtu visus sadarbības partnerus, atbalstītājus un tos, kurus arī ikdienā apmeklē muzeju, ne tikai svētku reizēs un dienās, kad var bezmaksas apmeklēt muzeju

pirms gada, 2017.04.22 20:24

Hi-hi

var sanākt pāragrais restarts

pirms gada, 2017.04.23 18:30

Vecā biete

Pa tiem 70 gadiem muzejs riktīgi apaudzis ar sūnu. Pīļu dīķis.

pirms gada, 2017.04.23 21:09

robins huijs vecajai bietei

Un tu vienīga pusdzīvā pīle kura netiek tajā dīķī.

pirms gada, 2017.04.23 22:41

???

Vai Robins Vīriešu ģenitālija ir kāds no jubilejas vēl neatgājis muzeja darbinieks???

pirms gada, 2017.04.24 20:46

Vietējās ziņas