Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas mūzikas skolu absolvē 19 jaunieši 4

No Bauskas mūzikas skolas izspurguši 19 skanīgi, talantīgi putnēni. Pirms tālākā lidojuma nošu, melodiju un mūzikas skaņu pasaulē audzēkņus 27. maija pēcpusdienā sveica skolas izlaidumā.

Augstāko vērtējumu – 9,3 balles – eksāmenos ieguvusi Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkne Elīza Paula Graudiņa.

«Centība laikam ir labu sekmju panākumu pamats. Mūzikas skolā šo īpašību esmu izkopusi. Tāpat neiztikt bez spīta, spējas pārvarēt grūtības. Pēc pieciem te aizvadītiem gadiem biju pilnībā nolēmusi pamest mācības. Tagad esmu priecīga, ka toreiz neaizgāju,» par savu izglītošanos «Bauskas Dzīvei» stāsta Elīza Paula Graudiņa. Viņa nedomā kļūt par profesionālu pianisti. Skolā apgūtās klavierspēles prasmes izmantos ikdienas dažādošanai.

Direktore Anita Velmunska, rodot labu vārdu par katru audzēkni,  īpaši uzteica flautas klases absolventi Artu Tīnu Leimani. «Lai būtu laba flautiste, ir jāspēj pārvaldīt savu elpu, jāprot veikli strādāt ar pirkstiem. Līdztekus šīm prasmēm skola manī ieaudzinājusi apņēmību – kas iesākts, tas jāapgūst. Sākuma gados mācības bija vieglākas, pēc tam bija grūtāk. Bija jāmācās sarežģītākas kompozīcijas, vairāk jāspēlē,» par skolas gadiem teic Arta Tīna Leimane.

Svinīgajā pasākumā uz zaļajām nošu līnijām pirms izlidošanas sasēdās 19 dažādi putniņi. Katrs raksturoja kādu absolventu. Karīna Baļuka ir kā zīlīte – muzikāla, sirsnīga, mīlīga un mērķtiecīga. Viņa ir meitene ar smalku iekšējo pasauli, jauka, vienmēr pieklājīga. Elīza Paula Graudiņa ir kā svīre – radoša personība, prot koncentrēties, māk apvaldīt emocijas, lai gan tas ne vienmēr ir viegli, jo ir enerģiska, erudīta, iniciatīvas bagāta. Viktorija Mahļineca ir čakla kā irbe. Viņa ir ļoti atbildīga, nosvērta gudra, atsaucīga, sirsnīga, tur doto vārdu, ir pateicīga par savu izaugsmi. Elizabete Sekļucka ir brīva kā kaija – meitene ar savu viedokli, neatkarīga, patīk plašumi, viņai ir laba atmiņa un tāls domu lidojums.

Samantu Strautnieci direktore salīdzina ar vālodzi. Meitene ir pilna ilgu, nedaudz skumju un pārdomu, klusa, ļoti pieklājīga, muzikāla un talantīga. Elīza Stella Štraumane ir kā dzilna – kārtīga, centīga, prot ieklausīties citos, lai gan arī viņai pašai ir savs viedoklis, atvērta arī jaunām idejām. Annija Vērmane – gulbis – cēla, trausla, uzticīga mūzikai, ar baltām domām un sajūtām.

Ēriks Zoliņš tiek nodēvēts par medni. Viņam patīk dzīvot savā mežā, noslēpumaini smaidīgs, draudzīgs ar citiem putniem, labsirdīgs. Puisim piemīt diplomāta spējas, ir sirsnīgs, godprātīgs. Ēriks pierādīja, ka spēj saņemties un labā līmenī apgūt akordeona spēli. Mārcis Ojārs Kaņeps ir kā ērglis, kurš prot spēlēt vijoli, kādreiz spēlē arī uz dvēseles stīgām. Viņš ir iekšēji stiprs, pamazām kļūst gatavs lielam un garam lidojumam. Puisim piemīt labas komunikācijas prasmes, ir sirsnīgs un atraktīvs.

Sanda Bitina ir cīrulis – dzied no agra rīta līdz vēlam vakaram, spēj arī kādreiz pavasarī skanīgi puteņot. Raimonda Liāna Gausiņa ir cielava. Klusa un noslēpumaini smaidīga, gaiša meitene, kurai vairāk jātic saviem spēkiem, tad viss izdosies. Elīna Pole – bezdelīga, kura spēj lidot  viena, patīk laidelēties arī baros un dziedāt koros. Meitene ir aktīva un izpalīdzīga, izstaro sirsnīgu baltumu.

Moniku Sokolovsku direktore pielīdzinājusi lakstīgalai. Daudzi viņu ir dzirdējuši, bet ne visi ir redzējuši. Meitene apzinās savu vērtību, ir centīga un ļoti pieklājīga. Arta Tīna Leimane ir kā stērste – nosvērta, ļoti latviska, ar bagātu iekšējo pasauli, gudra, talantīga, apzinīga. Elānija Anna Berlinska – zīlīte. Viņa ir klusa, centīga, mērķtiecīga, ar augstu atbildības izjūtu. Inga Ieva Rotberga – dzērve. Gudra, talantīga, apzinīga, inteliģenta. Viņai līdzsvarā ir loģiskā un radošā domāšana.

Linda Zilberte ir grieze – meitene ar ļoti bagātu iekšējo pasauli, bieži pārsteidz ar iztēli un fantāziju, artistiska, ar savu nostāju. Ritvars Mūrnieks pielīdzināms balodim. Sākumā šķiet – visu protu, bet dažkārt nekas dižs neiznāk. Tomēr beigās sekmīgi apguvis saksofona spēli, ir potences vēl sevi pilnveidot. Kristiāns Graudiņš ir kā zvirbulis – jauks, vienkāršs, patiess, kustīgs, ar nedaudz spurainu raksturu, kādreiz ziņkārīgs, bet spēj izcelties uz citu pelēkā fona.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

tā tas ir

meitenes meitenes meitenes. ja būtu vairāk Latvijas puišu zinātnē un māklsā, tad tas nāktu Latvijai par ļoti labu pienesumu. Bet nu meitenes ikdienā visur un vienmēr pārsvarā - tas nav baigi labi

pirms 2 gadiem, 2016.05.30 08:27

māksliniex

kapēc nav tikpat skaisti izsmeļošs raksts par to , ka šogad arī Mākslas skolā bija izlaidums... ar ko viņi ir sliktāki vai ievērības mazāki par mūziķiem?

pirms 2 gadiem, 2016.06.03 21:23

xxx

skolas vadītāja neizrādīja iniciatīvu un neuzaicin'ja presi

pirms 2 gadiem, 2016.06.05 09:03

5555

Mākslai pašiem sevi jāprezentē.Viss atkarīgs no direktores.

pirms 2 gadiem, 2016.06.05 14:24

Vietējās ziņas