Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Bauskas namsaimnieks» naudas trūkuma dēļ šovasar lielus darbus neplāno 11

SIA «Bauskas namsaimnieks» šovasar lielus darbus neplāno, jo nav finanšu uzkrājumu, tomēr virkne darbu tiks veikti. SIA «Bauskas namsaimnieks» valdes locekle Jolanta Ķikute stāstīja, ka liela uzmanība būs pievērsta māju, kuru iedzīvotāji paši nodrošina siltumu, skursteņiem. «Ziema bija ļoti auksta, kurināts daudz, tāpēc skursteņu tīrīšanai pievērsīsim īpašu uzmanību. Pagājušajā gadā plūdu dēļ netika veikts Dārza ielas 18. mājas balkonu remonts, to izdarīsim šogad,» stāsta J. Ķikute. Firma, kas uzvarēs konkursā, būvēs stāvlaukumu pie Pilskalna ielas 51. un Upmalas ielas 4. nama. Par stāvlaukuma izbūvi iedzīvotāji nobalsoja kopsapulcē. Ir arī neapmierinātie. Daļa iedzīvotāju, kuriem nav automašīnu, nevēlas finansēt stāvlaukuma izbūvi. Taču J. Ķikute sacīja, ka stāvlaukums ir kopīpašums, par kuru maksā visi mājas iedzīvotāji. SIA «Bauskas namsaimnieks» administrācijai šovasar jāveic vēl kāds darbs - daži iedzīvotāji vēlas siltināt māju. Diemžēl valsts paredzētais līdzfinansējums dokumentācijas sagatavošanai 80 procentu apmērā vairs nav pieejams. Pēdējie pieprasījumu paguva iesniegt Kareivju ielas 3. mājas iedzīvotāji. Zemgales reģionālās enerģētikas aģentūras direktors Mārtiņš Prīsis skaidroja, ka izmaksas var iekļaut Eiropas Savienības 50 procentu līdzfinansējuma programmā, ja izvēlas siltināšanu. Atsevišķi mājas dokumentācijas sagatavošanai līdzfinansējuma vairs nav. J. Ķikute pēdējā gada laikā vairākas reizes dažādos semināros un sapulcēs atgādināja, ka 80 procentu līdzfinansējums ir iespēja, kas jāizmanto. Pašlaik nav dzirdēts, ka valsts vēl piešķirs šādu iespēju. Sadarbības līgumu ar SIA «Bauskas namsaimnieks» ir noslēgusi dzīvokļu īpašnieku kooperatīvā sabiedrība «K3». Kareivju ielas 3. mājas iedzīvotāji kopsapulcē vienojās, ka sagatavos dokumentāciju, veikts energoauditu un pēc tam kopsapulcē pieņems lēmumu par to, vai veikt renovāciju.Vienas Bauskas mājas iedzīvotāji jau iesnieguši dokumentus sagatavošanai, lai varētu veikt mājas siltināšanu, izmantojot Eiropas Savienības līdzfinansējumu. Vairāku namu iedzīvotāji plāno sasaukt kopsapulces, lai lemtu par dokumentācijas sagatavošanu. Kamēr nav noslēgts līgums par renovāciju, SIA «Bauskas namsaimnieks» vadība nevēlas atklāt, kuras ēkas tās ir. Vēl aizvien atmiņā ir notikumi Salātu ielā 8, kad vairāk nekā gada garumā publiski gatavoto projektu pēdējā brīdī neapstiprināja mājas iedzīvotāji.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

kājiņa

es tak tik ar kājiņām, kur nu man stāvlaukumu???

pirms 8 gadiem, 2010.05.26 14:15

Maksatājs

Es maksāju katru mēnesi par 65 kv. 0,35 saņtiķi par kavdratu, maksaju cītīgi, parada neesmu, maksaju jau no 1985. gada, kad mūsu maja tika uzcelta un no ta laika namsaimnieks savu pirkstu nav piedūris un nevienu uzlabojumu veicis, ta ka reāliste aizver muti

pirms 8 gadiem, 2010.05.26 09:55

fuj

Tur tik daudz cilvēku strādā "namsaimnieka"kantora sēta vienmēr pilna ar sēdētājiem un pīpētājiem, tiem tak arī vajag algas

pirms 8 gadiem, 2010.05.26 09:45

besis

Jātaisa bokots, nauda jāmaksā nežēlīga un darbus neplāno. Nu protams, ka ķikutei alga jānopelna, un pārējiem liekēžiem un dzērājiem "Namsaimniekā".

pirms 8 gadiem, 2010.05.26 09:44

reāliste

Ir jau kautkas jāsamaksā, pirms vēlies saņemt pakalpojumu.

pirms 8 gadiem, 2010.05.25 20:15

neaimnieks

Vispar jau balkoni ietilpst dzīvokļa kopēja kvadratūrā un arī par palkona kvadrātiem tiek maksata apsaimniekošanas maksa.

pirms 8 gadiem, 2010.05.25 17:42

neizpratnē

Vai tad balkons nav katra dzīvokļa īpašnieka privātīpašums, kāpēc par to būtu jāmaksā arī to dzīvokļu īpašniekiem, kuriem nemaz nav balkonu? Kā var balkonus remontēt no mājas kopējās apsaimniekošanas maksas?

pirms 8 gadiem, 2010.05.25 17:14

Neaismnieks

....Pilskalna ielas 51. un Upmalas ielas 4. nama. Par stāvlaukuma izbūvi iedzīvotāji nobalsoja kopsapulcē. Ir arī neapmierinātie. Daļa iedzīvotāju, kuriem nav automašīnu, nevēlas finansēt stāvlaukuma izbūvi. Taču J. Ķikute sacīja, ka stāvlaukums ir kopīpašums, par kuru maksā visi mājas iedzīvotāji.
Vai Ķikute zin, ka saskaņā ar Civillikumu rīcībai ar kopīpašumu jasaņem 100% dzīvokļu īpasnieku piekrišana,rīcībai ar kopīpasumu nepietiek ar kopsapulces balsojuma vairakumu.

pirms 8 gadiem, 2010.05.25 16:10

Neaismnieks

...Pilskalna ielas 51. un Upmalas ielas 4. nama. Par stāvlaukuma izbūvi iedzīvotāji nobalsoja kopsapulcē. Ir arī neapmierinātie. Daļa iedzīvotāju, kuriem nav automašīnu, nevēlas finansēt stāvlaukuma izbūvi. Taču J. Ķikute sacīja, ka stāvlaukums ir kopīpašums, par kuru maksā visi mājas iedzīvotāji.

pirms 8 gadiem, 2010.05.25 16:08

Iedzīvotajs

Un kā tad ar obligati veicamajiem darbiem, kuri noteikti Parvaldīšanas un apsaimniekošanas likumā? Ka tad ar kāpņu telpu uzkopi,kura janodrošina Namsaimniekam saskaņa ar jauno Apsaimniekošanas likumu, nevis tas jadara iedzīvotajiem?

pirms 8 gadiem, 2010.05.25 16:06

Kā tad ...

... lielus darbus neplāno, bet apsaimniekošanas cenas gan plāno paaugstināt. Uz ko saderam ??? Kaut kā jau tā naudiņa jāpelna. Krīzes laikā to var itin labi darīt uz maznodrošināto un nabagu rēķina. Dusmas konkrētās ... Par ko tad man jāmaksā, ja jūs neko neplānojat darīt ? Par NEKO ???

pirms 8 gadiem, 2010.05.25 13:25

Vietējās ziņas