Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novada dome «audzē» štata vietas 40

Lietvedis un vecākais grāmatvedis - tādas jaunas amata vietas izveidotas Bauskas novada administrācijā. Šo ieceri atbalstīja deputāti sociālo un veselības lietu komitejas sēdē 11. augustā. Galīgais lēmums vēl jāpieņem domes sēdē mēneša beigās. Sociālais dienests no līdzšinēja novada administrācijas struktūrvienības pārveidots par pastāvīgu iestādi. Tādējādi tās štatu sarakstā izveidota lietveža amata vieta. Deputāti vienojās šo pienākumu veicējam noteikt 530 latu mēnešalgu.  Iestādes «Bauskas novada sociālais dienests» vadītāja Iveta Kubliņa skaidroja, ka šim cilvēkam būs ļoti liels darba apjoms, jo ir liela dokumentu aprite. Deputāte Rudīte Čakāne ieteica, pieņemot speciālistu darbā, noteikt viņam pārbaudes laiku, kurā maksāt mazāku atalgojumu. I. Kubliņa pauda vēlmi, lai šim speciālistam būtu juridiskā izglītība. Taču tad jābūt arī atbilstīgam atalgojumam. Vēl viena amata vieta izveidota ekonomikas, finanšu un audita nodaļā. Te strādās vēl viens vecākais grāmatvedis, kuram mēnešalga būs 720 latu. Viņa pamatuzdevums būs veikt visus grāmatveža pienākumus, kas nepieciešami sociālajam dienestam. Līdz ar to sociālā dienesta vajadzībām vairs nebūs jāstrādā grāmatvežiem pagastu pārvaldēs. R. Čakāne rosināja pārskatīt pagastu grāmatvežu atalgojumu, ja reiz viņiem samazinās darba apjoms. Novada izpilddirektore Dagnija Ludrika apstiprināja, ka par to jau tiek domāts. Bauskas novada domes lietvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Andra Matuļenko informē, ka novada administrācijā, tās struktūrvienībās kopā strādā 70 speciālistu. «Tomēr joprojām jūtam strādājošo nepietiekamību. Īpaši tas jūtams ekonomikas, finanšu un audita, arī juridiskajā nodaļā. Novads teritoriāli ir viens no lielākajiem Latvijā, iedzīvotāju skaits arī ir liels. Tiek īstenoti daudzi projekti, kam paredzētas iepirkumu procedūras. Vairāki speciālisti, lai visus viņiem uzticētos pienākumus paveiktu, strādā ļoti garas stundas, pat vēlu vakaros,» tā A. Matuļenko.

Pievieno komentāru

Komentāri 40

traikais

Vel mazliet jāpagaida un tad Valdim ir kirdik tāpat Ludriķei ar visu savu radu kliķi,savākusi visus savus radus .Nedomāju kad pēc nākošajām vēlēšanām viņi tur sēdēs. Visi tur strādā priekš sevīm nevis priekš iedzīvotājiem.

pirms 6 gadiem, 2012.03.19 17:44

69

Ja par lietvežiem, tad par lietvežiem- interesanti kāda alga ir bāriņtiesas sekretārei? Ja tas nav noslēpuums! Vai arī Ls 500!

pirms 8 gadiem, 2010.08.13 15:45

Pasaules Bankas (PB) prezidents Roberts Zēliks Siguldas novadā, tiekoties ar simtlatnieku programmas dalībniekiem, interesējās vai 100 Ls ir samaksa par darbu dienā, bet programmas dalībnieki viņu informēja, ka tā ir samaksa mēnesī.
Mums arī vajag visās iestādēs pāriet uz Ls 100 mēnesī:)))))) un visiem vienādi!!!!!!!!

pirms 8 gadiem, 2010.08.13 13:16

lolis

bet kurš tad or šī gribošā dienesta adītājs?
varbūt jādomā par minētās I.Kubliņas nomainīšanu. Ja runājam par kompetenci, tad kompetences būtisks rādītājs ir veidot sistēmu un darīt darbu ar normāliem resursiem, ekonomiski un saimnieciski. Šie "vadītāji", kuri štatus audzē, manā izpratnē ir maināmi. Strādāju uzņēmumā un tāpēc varu tā runāt ar pilnu pārliecību. Valsts u pašvaldību darbiniekiem vēl jāmācās saprast un analizēt savus pienākumus un atbildību, lai galu galā rezultāts ir tas, ko vajag sabiedrībai, nevis darboties darbošanās pēc.
Es silti iesaku padomāt par vadītāju maiņu, izvēloties cita tipa darbiniekus.

pirms 8 gadiem, 2010.08.13 06:57

Es zinu

..ka darbā domē pieņem atkarībā no partijas piederības un radurakstiem. Visi notikušie konkursi ir formāli un vnk smieklīgi. Un ja "juriste" var lepni pateikt, ka viņa nav informēta par jaunumiem likumdošanā un palīdzību meklēt ar google palīdzību, tad nu vispār nav vērts spriest par kompetenci...

pirms 8 gadiem, 2010.08.12 22:14

Es zinu

..ka darbā domē pieņem atkarībā no partijas piederības un radurakstiem. Visi notikušie konkursi ir formāli un vnk smieklīgi. Un ja "juriste" var lepni pateikt, ka viņa nav informēta par jaunumiem likumdošanā un palīdzību meklēt ar google palīdzību, tad nu vispār nav vērts spriest par kompetenci...

pirms 8 gadiem, 2010.08.12 22:12

Doma

Cienījamā - Es. Dažreiz ar izglītību vien ir par maz,lai varētu strādāt šais amatos. Papildus vajag arī saskarsmes kultūru,kura mūsu novada un pašvaldību darboņiem bieži pietrūkst. Dažu brīdi tā vien gribas atgādināt- kurš priekš kura tad īsti ir - cilvēki priekš Jums,vai Jūs priekš cilvēkiem. Un patreiz jau iet runa par to, cik milzīgi uzblīdis administratīvais aparāts.Tādēļ jau nauda nepietiek ne bibliotēku remontiem, ne pabalstiem. Skatās tik ko "lejās" var nogriezt,lai "aukšām "pietiktu.

pirms 8 gadiem, 2010.08.12 21:26

U2

Es! Nav labi melot, vai arī izplatīt nepatiesu informāciju. Tas ir attiecībā uz tavu teikto , ka JEBKURŠ var pretendēt. Tie ir lielākie meli, JO : vienmēr uz jebkuru vakanci ir viens it kā nevainīgs nosacījums- pretendentam jābūt pieredzei darbā PAŠVALDĪBĀ. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka ja tu neesi no bijušās RP, vai B Domes, vai pagasta darbinieks, tad lai cik būtu piemērots amatam tevi neviens'' pie siles'' nepielaidīs!

Otrs - tu lūdzu labāk nepretendē uz vietām administrāciju ar tik zemu kultūras līmeni un necieņu pret nodokļu maksātāju viedokļiem tik tālu, ka saukt tos par rējējiem. Fui! Diemžēl tādi tur jau ir pietiekoši. Pakaunies!!!

pirms 8 gadiem, 2010.08.12 19:11

es

Nu ko jūs visi variet te "riet" , laikam pašiem nav atbilstošas izglītības. Kas jums visiem liedz kandidēt uz šiem amatiem?! Kāpēc nesūtiet savus radus pieteikties, nekur nav minēts, ka būs darbinieks no jau esošajiem, tā ka mums visiem ir izredzes- arī man! Un es, jau nu noteikti nepaslinkošu un aizsūtīšu pieteikumu, līdzko vakance tiks apstiprināta, iesaku jums visiem, darīt to pašu, jo, ja nu paveicās. Veiksmi mums darba meklētājiem!

pirms 8 gadiem, 2010.08.12 19:02

HARI

pekriitu Experto kas par nekauniibu ar tiem papirparcilaataajiem. Veps kur skaties?????????????????

pirms 8 gadiem, 2010.08.12 18:06

Control

To Nu,Nu !----------Es nebūt neuzēdos finansistiem .Visa cieņa finansistiem un grāmatvežiem, kas apkalpo uzņēmumus un iestādes .Saprotu arī par uzskaites darba apjomiem vienai štata vienībai. Problēma citur: Es nevaru samierināties ar to, ka mazajās pārvaldēs atstātas šīs štata vienības, kur bez viņām itin labi var iztikt un uzskaite varēja būt tikai novada grāmatvedībā.
Par minimālām algām - nevajag! Tāaaaadu minimālo gribētu pelnīt daudzi un pretīm godīgi strādāt pilnu slodzi nevis uz 40-50%.

pirms 8 gadiem, 2010.08.12 18:03

Experto

Vo, Vo,no algas nost kādus 150-200 Ls- uzreiz tiks galā . Administrācijā jau salīduši riktīgi žuki: paprasi par darba apjomu un katrs teiks ka pārslogots. Tur ir tā : ja kāds darbs jāizdara mēneša laikā , tad uz visu mēnesi to arī izstieps. Ja to pašu steidzīgā kārtā vajadzētu izdarīt- to pašu dabūs gatavu pāris dienās. darbs nenormēts, grūti kontrolējams, bet ar tendenci meklēt palīgus vai vietniekus . Un to nekādīgi nedrīkst pieļaut

pirms 8 gadiem, 2010.08.12 17:52

Nu,nu

Contro, tav gan būs kāds finansists stipri ieriebis. Nu uzsēdās grāmatvežiem. Daudzi nesaprot cik sīkumains un darbietilpīgs ir finansista darbs. Tā replika vien, "ja nu mēneša pēdējos datumos", jau liek secināt cik maz šis cilvēciņš zin par šo darbu pašvaldībās. Vai tad viņi vieni tikai saistīti ar sociālo dienestu. Tāpat lietveži un galu galā arī pārvalžu vadītāji. Un varbūt veidojam tikai jaunus dienestus un algas samazinām pārvaldēs strādājošiem līdz minimālajai. Un mēs tik vēl tie Latvijā palikušie letiņi, kuri vēl neesam ārzemēs, NOGRAUŽAM VIENS OTRU.

pirms 8 gadiem, 2010.08.12 17:44

$

Neko neteiktu par lietvedi ar tādu algu. Bet, to, ka vēl lielāku saņem Hiv kantoris, kur vispār neviens neiegriežas, kā vien klaču draudzenes, to gan nespēju aptvert. Kas to lobē???

pirms 8 gadiem, 2010.08.12 17:43

nost ar štatiem

piekrītu Control,
jauno šatu alga jānokomplektē, sasmazinot algu jau esošajiem. TAD UZREIZ REDZĒS KAS IR KAS. LIETAS SĀKS NOTIKTIES AR ESOŠAJIEM ŠTATIEM.

pirms 8 gadiem, 2010.08.12 17:18

Control

To iii Zini, tavs ierosinājums ir diezgan pamuļķīgs tālab, ka nav iespējams katru darba dienu atrasties pagasta grāmatvedei blakus uz skatīties uz rokām. Un ja vienu dienu kāds atrastu laiku kontrolei (teorētiski) tad dienu var būt noklabinātu klaviatūru. Taču skaidrs,ka darba slodze pilnai dienai ja nu mēneša pēdējos datumos. Par pārējo laiku - nav ko miglu pūst acīs. Un deputātu kungi , lūdzu prātīgi lemjiet: ja jauna štata vienība, tad droši jācērpj algas pagastu grāmatvežiem. Tā pat ar visiem pārējiem ''jauniem krēsliem'' jābūt uz to rēķina,kuri netiek ar saviem pienākumiem galā, nevis uz nodokļu maksātāju rēķina!

pirms 8 gadiem, 2010.08.12 17:13

Vova

Tas jau preses uzdevums - sarīdīt mazos rējējus, lai šie pa pagalmu ņemas, kamēr īstie darboņi atroka piedurknes...:)

pirms 8 gadiem, 2010.08.12 16:13

Domāju

Pašlaik es vēl nekādu ekonomiju novada veidošanā nesaskatu - Domē darbinieku skaits milzīgs, pagastu pārvaldēs neesmu manījis, ka kaut kas būtu mazinājies, katra dokumentu lapa jāved uz Bausku un mēnešiem jāgaida apstiprinājums. Nu nejūtu es uzlabojumus :(

pirms 8 gadiem, 2010.08.12 16:10

iii

Man ir ierosinājums( jo pašai arī būtu interesanti uzzināt) ---------lūdzu aizejiet viens no tiem rakstītājiem uz kādu pagasta pašvaldību un paskataties ko dara lietvedis, grāmatvedis un pārējie darbinieki un tad arī izdariet secinājumus, ko katrs dara katrā pašvaldībā un tad uzrakstiet un nosauciet arī pašvadības nosaukumu , bet no rakstītā var secināt ja viens iesāk čengāties, tad otrs piemetina kaut ko klāt !!!!!!!!!!!

pirms 8 gadiem, 2010.08.12 15:59

Vietējās ziņas