Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novada dome palielina administrācijā strādājošo skaitu 3

Pēc garām diskusijām novada domes izpilddirektorei Dagnijai Ludrikai izdevās pārliecināt deputātus par administrācijas darbinieku skaita palielināšanas nepieciešamību. Par to tika spriests novada domes sēdē 29. aprīlī.Tādējādi tiks sludināts konkurss uz divām jaunām amata vietām novada domes administrācijā. Būs nepieciešams saimniecības nodaļas vadītājs, kuram noteiktā mēnešalga ir 810 latu, un darba aizsardzības galvenais speciālists ar 720 latu lielu mēnešalgu. Lēmuma projekta sagatavotājs novada domes jurists Modris Mākulēns sēdē skaidroja, ka ir grūti tikt galā ar lielo darbu apjomu. Tāpēc administrācijā nepieciešami papildu darbinieki. Viņa viedoklim piekrita arī novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips. Viņš uzsvēra, saimnieciskās nodaļas vadītājam jāatrod cilvēks, kuram ir plašas zināšanas dažādās jomās, vēlams - ar inženiera izglītību. Deputāts Raitis Ābelnieks iebilda pret saimnieciskās nodaļas vadītāja amata vietu. Viņam piekrita arī deputāts Alvis Feldmanis. Viņš uzskata, pārāk maz strādā speciālisti pagastu pārvaldēs. Tur joprojām to esot daudz, bet noslogoti viņi ir nepietiekami. Līdzīgu viedokli izteica domes priekšsēdētāja vietniece deputāte Ārija Gaile. Viņa klāstīja Bauskas pilsētas pārvaldē dzirdēto, ka novada administrācija ne vienmēr uzticas pārvaldes speciālistiem. Savukārt deputāte Vera Grigorjeva aicināja izveidot jaunās štata vietas, uzticot speciālistiem tādus amata pienākumus, kas atslogotu izpilddirektores darbu. D. Ludrika pamatoja deputātiem jaunu darbinieku nepieciešamību. Veidojot novada administrāciju pērnā gada vasarā, štati bija ļoti minimāli, daudz tika domāts par līdzekļu ekonomiju. Taču darba apjoms pieaug, strādājošajiem ir liela pārslodze. Strauji palielinās dažādu iepirkumu skaits. „Ja mums būs vairāk zinošu speciālistu, tad novads būs ieguvējs. Mēs spēsim vairāk paveikt, gatavojot kvalitatīvākus dokumentus dažādiem projektu konkursiem. Tas kopumā ļaus līdzekļus ietaupīt," tā D. Ludrika. Par sagatavoto lēmuma projektu nobalsoja visi klātesošie deputāti, izņemot Ā. Gaili un R. Ābelnieku. Viņi balsojumā atturējās.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Katra jauna štata vienība jābūt uz esošo "speciālistu" rēķina, t.i.no esošiem noņem no algas pa 20 Ls lai sanāk alga klātpienācējam ja nu tiešām netiek galā. Tikai tā, savādāk tulīt Makulēns vēl sev paplašinās papīru ķēzātāju-palīgu štatus, un tā līdz bezgalībai vairosies

pirms 8 gadiem, 2010.05.02 14:54

***

Atkal būs n-tie konkursi un atkal pieņems "pašu labāko speciālistu", kas tāpat kā IT kompetenču centra vadītājs vienkārši nekad nebūs darbā, bet algu saņems. Tur tiešam labu speciālistu pēc diviem konkursiem atraduši! - un ar LABU algu, galvenais!

pirms 8 gadiem, 2010.05.02 10:55

Vietējās ziņas