Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novada eseju konkursā par labāko atzīts Uzvaras vidusskolas audzēknis

Bauskas novada 7. klašu audzēkņu eseju konkursā par labāko vairāku vērtētāju skatījumā nosaukts Uzvaras vidusskolas audzēkņa Sanda Jēkabsona darbs.

Otrā vieta piešķirta Bauskas Valsts ģimnāzijas (BVĢ) skolnieka Vara Jātnieka esejai, trešā – viņa skolasbiedra Matīsa Kataņenko darbam. S. Jēkabsona eseja par oriģinālu personiskās pieredzes atspoguļojumu un skaidru domas izklāstu saņēma arī laikraksta «Bauskas Dzīve» speciālbalvu. Sanda balvas viņam nodos skolotāja Ligita Būmeistare, jo pats autors slimības dēļ apbalvošanā nevarēja piedalīties.

Atzinības rakstus par labām esejām ceturtdien, 8. janvārī, sarīkojumā BVĢ Baltajā zālē saņēma Edvards Dubenlāže no Īslīces vidusskolas, Kristers Buka un Signe Kļaviņa no Codes pamatskolas, Līva Puriņa no Bauskas 2. vidusskolas, Undīne Priede no Uzvaras vidusskolas. Pateicības rakstus par dalību saņēma pārējie finālisti – Nikola Freimane un Aigars Miķelsons no Bauskas 2. vidusskolas, Ilze Elizabete Griķe no BVĢ, Māra Purva un Undīne Ūdrēna no Īslīces vidusskolas, Samanta Semibratova no Uzvaras vidusskolas.

Konkursa rīkotāja Solvita Lauzēja, BVĢ direktora vietniece audzināšanas jomā, «Bauskas Dzīvei» sacīja, ka eseju rakstīšanu rosinājusi, pārņemot pieredzi no savulaik Iecavas novadā organizētā. «Mācu sociālās zinības, un tieši 7. klasē jauniešiem ir ļoti svarīgi apzināties svarīgākās vērtības – ģimeni, valsti, kā arī veidot savu personību un iekļauties sabiedrībā.» Pedagoģe uzskata, ka pirmais konkurss izdevies ļoti labi, jo bērni aktīvi un atklāti pauda savu viedokli, bijis grūti izvēlēties labākos darbus.

Kopumā konkursa finālā žūrija vērtēja 14 skolēnu esejas no piecām novada skolām. Skolās esejas vērtēja arī pedagoģes Valentīna Ļeontjeva, Inga Kreņģele un Rita Straumīte. Vērtēšanā piedalījās Iecavas novada Dzimtmisas pamatskolas latviešu un angļu valodas pedagoģe Iveta Salgrāve, BVĢ latviešu valodas skolotāja Inese Karūsa un metodiķe Malda Ignatjeva, Bauskas sākumskolas sociālo zinību pedagoģe Agita Barkova, kā arī laikraksta «Bauskas Dzīve» galvenās redaktores vietniece Antra Ērgle.

M. Ignatjeva uzsvēra, ka sociālo zinību konkursu novadā iecerēts padarīt par tradīciju. Gan M. Ignatjeva, gan I. Salgrāve un citas vērtētājas bija vienisprātis, ka esejās pausts 7. klašu skolēniem ļoti dziļš viedoklis par dzīves svarīgākajām vērtībām, paaudžu mantojumu, godīgumu un atbildību, kas veidojies no jauniešu personiskās pieredzes.

Sarīkojumā S. Lauzēja un BVĢ audzēknis Reinis Ozols lasīja finālistu eseju fragmentus, Latīņamerikas deju priekšnesumus sniedza BVĢ 7. klases dejotāji.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas