Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novada Īslīces un Jelgavas novada Glūdas pagastus nosaka kā savvaļas cūku karantīnas teritoriju

Bauskas novada Īslīces pagasts un Jelgavas novada Glūdas pagasts ar Valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora rīkojumu noteikti kā savvaļas cūku karantīnas teritorija, aģentūrai LETA sacīja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

«Latvijas Vēstnesī» 7. septembrī publiskotajā Valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora rīkojumā minēts, ka saistībā ar šā gada 5. septembrī Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī publicēto 14. augusta Eiropas Komisijas īstenošanas lēmumu, kurā Bauskas novada Īslīces pagasts un Jelgavas novada Glūdas pagasts noteikti kā Āfrikas cūku mēra (ĀCM) otrā riska zona jeb teritorija, kurā saslimšana konstatēta savvaļas cūkām, un, pamatojoties uz Veterinārmedicīnas likumu, Valsts galvenais pārtikas un veterinārais inspektors nosaka ĀCM riska zonas Latvijā.

«Tā kā šī gada 9. augustā ĀCM tika konstatēts savvaļas cūkām Bauskas novada Īslīces pagastā un Jelgavas novada Glūdas pagastā, tad tā ar Valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora rīkojumu tika noteikta kā savvaļas cūku karantīnas teritorija,» papildināja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja.

Jau ziņots, ka ĀCM šogad konstatēts 967 meža cūkām.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014. gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas