Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novada pašvaldība SOS bērnudārzam nevēlas maksāt 6

Bauskas novada pašvaldība atsakās piemaksāt par novada bērnu uzturēšanos Īslīces SOS pirmsskolas izglītības iestādē. Tā tika nolemts apvienotajā finanšu komitejas sēdē. Galīgais lēmums vēl jāpieņem domes sēdē 22. jūlijā.SOS ciemata bērnudārzā izglītojas 53 novadā deklarētie bērni. No pašvaldības tika lūgts piemaksāt par katru bērnu mēnesī 37 latus. Gadā tie būtu nedaudz vairāk kā 21 tūkstotis latu. Debatēs deputāte Vera Grigorjeva izteica vēlmi rast naudu līdzfinansējumam. Viņa uzsvēra arī to, ka no 2012. gada SOS bērnudārzs pilnībā būs jāfinansē tikai pašvaldībai un vecākiem.  «Nebūtu prātīgi šo labi aprīkoto pirmsskolas izglītības iestādi izputināt,» viņai piebilda deputāts Raitis Ābelnieks. Tomēr tika nolemts atteikt līdzfinansējumu. Balsojumā atturējās V. Grigorjeva, kā arī deputāti Ārija Gaile un Uldis Kolužs. Īslīces SOS ciemata bērnudārza vadītāja Līga Valmiera «Bauskas Dzīvei» skaidro, ka vecākiem tādēļ, ka pašvaldība atsaka līdzfinansējumu, vairāk maksāt nevajadzēs. Pašlaik par bērnu mēnesī jāmaksā 80 latu. Tāda summa arī saglabāsies.  «Strādāsim un plānosim, lai iztiktu ar iekšējām rezervēm un vecākiem neliktu maksāt vairāk,» skaidro L. Valmiera. Viņa arī pauda cerību, ka nākamajā gadā pašvaldība tomēr radīs naudu līdzfinansējumam. Vadītājai ir solīts 2011. gada Bauskas novada budžetā iekļaut nepieciešamo naudas daudzumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Kaut kā tā...

Vai kāda zinoša galva no Domes varētu nosaukt bērnudārza piem. "Pasaulīte" budžetu un bērnu skaitu?

pirms 8 gadiem, 2010.07.23 13:45

Kaut kā tā...

Debatēs deputāte Vera Grigorjeva izteica vēlmi rast naudu līdzfinansējumam. Viņa uzsvēra arī to, ka no 2012. gada SOS bērnudārzs pilnībā būs jāfinansē tikai pašvaldībai un vecākiem.

«Nebūtu prātīgi šo labi aprīkoto pirmsskolas izglītības iestādi izputināt,» viņai piebilda deputāts Raitis Ābelnieks. Tomēr tika nolemts atteikt līdzfinansējumu. Balsojumā atturējās V. Grigorjeva, kā arī deputāti Ārija Gaile un Uldis Kolužs.

Vai es vienīgais saskatu divkosību no Grigorjevas kundzes? Populisms: finansējums jāpiešķir! Rīcība - balsojumā atturās!

pirms 8 gadiem, 2010.07.23 13:44

ne gluži tā

Ne jau pašvaldība maksā par bērnudārzos esošiem bērniem, bet gan uztur bērnudārzu ēkas, nomaksā komunālos maksājumus, izmaksā algas darbiniekiem un tamlīdzīgi. Tā nav nekāda nieka summa, kas tiek izlietota Bauskas novada bērnudārzu uzturēšanai. Vecāki maksā tikai par bērnu ēdināšanu.

pirms 8 gadiem, 2010.07.20 14:46

Par visiem bērnudārzos esošajiem bērniem pašvaldība maksā, tikai ne par sos bērnudārzā esošajiem bērniem...kāpēc mūsu bērni ir sliktāki ???

pirms 8 gadiem, 2010.07.20 14:07

???

Bet vai pašvaldība nevarētu piemaksāt vai izmaksāt katram novadā deklarētajam bērnam tos 37,00 Ls mēnesī, jo savādāk atkal iznāk ka visi ir vienlīdzīgi, bet citi vienlīdzīgāki...

pirms 8 gadiem, 2010.07.20 12:51

Vietējās ziņas