Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novada pedagogiem paaugstina algas 16

Bauskas novada domes 30. septembra sēdē deputāti apstiprināja izmaiņas pedagogu mēneša darba algas likmēm. Ziņojumu par iecerētajām izmaiņām domes sēdē bija sagatavojusi izglītības pārvaldes speciāliste Laila Jurcika. Atbilstoši Ministru Kabineta noteikumiem no 1. septembra par vienu slodzi alga paaugstināta visiem vispārizglītojošo skolu skolotājiem. Šajā kategorijā nav iekļauti tikai speciālajās skolās, kā arī piecgadīgo un sešgadīgo bērnu grupās strādājošie pedagogi. Darba algas likmes paaugstinātas dažādi, atkarībā no pedagoģiskā darba stāža. Tāpat algas apmērs atkarīgs no skolēnu skaita klasē. Piemēram, pedagogam ar darba stāžu lielāku par desmit gadiem un kurš strādā klasē, kur skolēnu skaits ir līdz 15 audzēkņiem, alga par likmi līdzšinējo 280 latu vietā noteikta 310 latu. Mazākais atalgojums par likmi - 270 latu - ir pirmsskolas izglītības, interešu izglītības pedagogiem, kuru darba stāžs ir mazāks par pieciem gadiem. Jaunās darba algas likmes būs spēkā līdz šī gada beigām.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Aina

Interesanti gan, kāpēc tad speciālo skolu pedagogiem nevajag algu paaugstināt???
Nu vēl lai kāds pastāsta, ka tur vieglāk strādāt, utt.

pirms 7 gadiem, 2010.10.06 19:54

Aina

Interesanti gan, kāpēc tad speciālo skolu pedagogiem nevajag algu paaugstināt???
Nu vēl lai kāds pastāsta, ka tur vieglāk strādāt, utt.

pirms 7 gadiem, 2010.10.06 19:54

lailai

Speciāliste laila veikusi jaunatklājumu - internātvidusskola iekļauta speciālo skolu grupā! URRRAAAA Bauskas novada IP!!!

pirms 7 gadiem, 2010.10.05 19:58

bērnudārza skolotājas- vājas un stipri viduvējas skolnieces... diemžēl.....BET TA IR TAISNĪBA

pirms 7 gadiem, 2010.10.04 09:04

Tad diez kamdēļ jūs, lielie un varenie intelektuāļi, laižat tos savus bērnus pie tām padumjajām b/d audzinātājām, ko jūs gribat no viņām? Audziniet paši! Dumjums esot lipīgs- lai tik nepielīp jūsu bērniem no tām dumjajām audzinātājām...

pirms 7 gadiem, 2010.10.03 16:34

nona

Nu tiešām nožēlojami, ka netiek novērtēts pirmsskolas darbs,šis laiks bērna dzīvē ir vissvarīgākais......es domāju katram skaidrs!

pirms 7 gadiem, 2010.10.03 14:54

Diemžēl tāds ir šis viedoklis- patiesībā diezgan tumsonīgs...reizēm pat grūti izprast šos cilvēkus, kam liekas, ka bērnudārza audzinātājas ir viegli padumjas...

pirms 7 gadiem, 2010.10.02 20:25

Bērnudārzs ir un paliek bērnudārzs. Kas aiziet mācīties par bērnudārza skolotājām- vājas un stipri viduvējas skolnieces... diemžēl...

pirms 7 gadiem, 2010.10.02 19:55

...

Atceros, kad es kādreiz strādāju bērnudārzā. Man ir vidējā pedagoģiskā izglītība un tobrīd man bija 11 gadu darba stāžs. Savu darbu darīju ar entuziasmu un to prata novērtēt arī vecāki, kas atzina, ka esmu laba audzinātāja, tomēr pēc mūsu valsts jocīgajiem likumiem es saņēmu mazāku atalgojumu par audzinātāju kurai nebija šī speciālā pirmsskolas izglītība, bet gan augstākā fizkultūrieša izglītība gan. Jo... viņai ir augstākā... Jāsaka, ka mana izglītība nodrošināja visas pirmsskolas īpatnību un metodikas pārzināšanu, kas ļāva man kvalitatīvi veikt savu darbu. Kā ar neatbilstošu augstāko izglītību to var izdarīt? Ar to es vēlos pateikt, ka skolotāji kas mācījušies pasniegt zināšanas skolā pilnvērtīgi to nevarēs darīt bērnudārzā, jo tur jau ir cita metodika. Bēdīgi, ka pirmsskolas skolotājas netiek novērtētas. Cik grūtu būtu uzsākt mācības skolā bērniem kuriem sākuma zināšanas netiktu ieliktas bērnudārzā. Un grūti būtu arī skolotājām kam būtu jāstrādā ar šādiem bērniem.

pirms 7 gadiem, 2010.10.02 18:13

Katram ir jāstrādā savā vietā- nevarēs ne bērnudārznieks ieiet vidusskolas klasē, ne vidusskolas skolotājs pilnvērtīgi un pareizi strādāt bērnudārza grupiņā...visi pedagogi ir mācījušies 4-5 gadus, lai iegūtu augstāko izglītību, liela daļa arī maģistratūrā vēl divus gadus. Nemitīgi tiek meklēti un apgūti dažādi veidi kā pilnveidot apmācības procesu, nereti skolotāji mācās katru brīvu sestdienu, darbdienu vakaros, naktis un agras rīta stundas pavada, lai sagatavotu kvalitatīvas nodarbības un mācību stundas...to zina tikai šo cilvēku ģimenes, kuras, diemžēl, cieš no šīs skolotāju darbošanās...atalgojumam ir jābūt atbilstošam. Kuras profesijas pārstāvji vēl tik pat daudz sava brīvā laika pavada, lai sagatavotos darba dienai?

pirms 7 gadiem, 2010.10.02 17:23

arī skolotājai

vidusskolas skolotājs bērnudārza grupā pastrādās gan, tiesa vienkāršāk un bez pekstiņiem. Bet īsts joks būs tad, kad bērnudārznieku ielaidīs vidusskolas ķīmijas vai fizikas stundā!

pirms 7 gadiem, 2010.10.02 16:06

arī skolotāja

Gribētu redzēt vidusskolas skolotājus pastrādājam bērnudārza grupā, tas tik būtu joks!!!! Kāpēc liekas , ka lielajās klasēs strādāt ir grūtāk nekā ar pirmsskolniekiem, nāciet un pamēģiniet!

pirms 7 gadiem, 2010.10.02 13:59

Nesen vēl rakstīja, ka finansējum maz un jāslēdz skolas, a tagad jau paaugstina algas..hmm..a mož Kristīgo vairs neslēgs????????

pirms 7 gadiem, 2010.10.02 13:40

Ļoti pareizi, ka algas sadiferencētas atkarībā no skolēnu skaita klasē. Vēl jādomā, vai 1.-6.klases skolotājs zina tikpat daudz savā priekšmetā kā vidusskolas skolotājs.

pirms 7 gadiem, 2010.10.02 12:55

Vietējās ziņas