Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novada skolās sākas remonti 13

Bauskas novada domes deputāti nobalsojuši par naudas aizņemšanos novada izglītības iestāžu remontam. Pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Andra Matuļenko informē, ka darbu veikšanai Valsts kasē tiks ņemti 291 667 eiro.

Aizņēmuma atmaksas termiņš noteikts divdesmit gadu, pamatsummu atdot jāsāk 2017. gada martā. Pašvaldības izglītības iestādēs plānots veikt vienkāršotās renovācijas darbus, lai uzlabotu to infrastruktūru.

Atbilstīgi iepirkumu rezultātiem, darbus veiks vairāki pašmāju, kā arī citu novadu uzņēmumi. Apjomīgākos darbus uzņēmusies izpildīt SIA «PRO DEV» no Rīgas. Firma Ceraukstes pagasta Griķu pamatskolā, kā arī Bauskas bērnudārzā «Pasaulīte» remontēs jumta konstrukcijas, nomainīs segumu un siltinās bēniņu pārsegumu. Šī pati firma izvēlēta arī Bauskas sākumskolas kāpņu telpas un kabinetu remontiem, kā arī darbam Mežgaļu pamatskolā.

SIA «Viona» būs jāveic Pamūšas speciālās internātpamatskolas atklātās ugunsdzēsības ūdenstilpnes izbūve. Savukārt pašmāju firmai «Kvēle» bērnudārza «Pasaulīte» ēkā jāizbūvē ārējās zibens aizsardzības sistēma un jāveic evakuācijas izeju norāžu montāža. Lielāki un mazāki remonti paredzēti arī Codes, Mežotnes, Ozolaines un Bauskas pilsētas pamatskolā, Īslīces vidusskolā, Bauskas Valsts ģimnāzijā, kā arī Bauskas bērnu un jauniešu centrā.

Bauskas novada administrācijas saimnieciskās nodaļas vadītājs Mārtiņš Vilciņš «Bauskas Dzīvei» nenoliedz, ka skolu remonts šogad sākas nedaudz vēlāk, kā būtu vēlams. Darbi uzticēti septiņām dažādām firmām, celtniekiem noteiktajos termiņos vajadzētu iekļauties. Iepirkumā visvairāk objektu ieguvusi SIA «PRO DEV». Pērn firma ļoti labi veica darbus Bauskas bērnu un jauniešu centrā, pirms tam ir gājis visādi. M. Vilciņš cer, ka šovasar celtnieki strādās godprātīgi. Pārējām firmām, kas ir galvenokārt mūsu novadā reģistrēti uzņēmumi, darbu apjomi nav tik lieli, lai tos nepaveiktu laikā.

M. Vilciņš uzsver, ka nobeiguma fāzē ir būvdarbi Bauskas Valsts ģimnāzijā. Te vietējā firma «Kvintets M» siltina pamatus. Jūlijā celtniekiem no ģimnāzijas vajadzētu doties projām. Šī pati firma tagad strādā arī Bauskas mūzikas skolā. Direktore Anita Velmunska ar celtnieku darbu pašlaik ir apmierināta.

Divas novada izglītības iestādes no Gailīšu pagasta šopavasar bija nonākušas Būvniecības valsts kontroles biroja redzeslokā. Pamūšas speciālajā internātpamatskolā par nedrošām tika atzītas vecā korpusa jumta konstrukcijas. Ekspertu norādītās nepilnības operatīvi tika novērstas, tagad rit dokumentu noformēšana. Sarežģītāka situācija ir Uzvaras bērnudārzā «Lācītis», kur vienu korpusu eksperti atzina par ekspluatācijai neizmantojamu. Bērni tagad izvietoti otrā korpusā. Par turpmāko ēkas izmantošanu pašlaik viedokļi dalās. Lēmums par to jāpieņem novada domes deputātiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

P.P.

Vajag labi pieskatīt, lai badīgie pedagogi, ko nenozog.

pirms 2 gadiem, 2016.07.01 12:53

kasiere

Nu kā lai pedagogi nozog? iesakiet variantus!

pirms 2 gadiem, 2016.07.01 22:22

kasierei

Kādu krāsa bundžu, sietu vistu kūtij, pindzeli ... strādniekiem instrumentus.

pirms 2 gadiem, 2016.07.02 09:41

Napoleons

es jau ta zinu

pirms 2 gadiem, 2016.07.01 15:51

muļķības

Kā vēl zog! Šīs pašas skolas vēsturē ir fakts kad par padarītu, ļoti specifisku, augstvērtīgi izpildītu darbu, nesamaksā pus gadu, pie kam vēl no direktores puses izsakot asus, nepamatotus pārmetumus. Nekaunīga nemaksāšana arī ir zagšana.

pirms 2 gadiem, 2016.07.02 18:26

secinājums

Kaut kāds ārprāts - pat kārtējiem skolu remontiem jāaizņemas nauda, jo paši savējo ir veiksmīgi notrallinājuši savās un savas radu un draugu varzas algās!

pirms 2 gadiem, 2016.07.01 15:15

skolotāja

Vairs tālāk nav kur iet ,nezin kā bija jātrallina , lai aizņemtos naudu nieka remontam. Tas ir bezsaimnieciskums.

pirms 2 gadiem, 2016.07.01 16:23

0-0

Pilnīgi piekrītu, tas ir nesaimnieciskums visaugstākajā pakāpē.

pirms 2 gadiem, 2016.07.01 23:32

atklāsme

ne jau pa baltu velti ābeļnieks un Company grib likvidēt lauku skolas, kaut kā jau jānoraksta visi izpenderētie līdzekļi, Bērzi, ģimnāzija, datori, grāmatvedes, napoleons u.c. smagas novada ekstras

pirms 2 gadiem, 2016.07.01 23:39

vārds

Pēc bildes skatoties un pēc abu izmisušajām sejām, ka nē ātrāk par mācību gada beigām:)

pirms 2 gadiem, 2016.07.01 15:32

Vietējās ziņas