Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novada skolēni apliecina gatavību svētkiem 13

Bauskas novada pirmais skolēnu dziesmu un deju svētku koncerts „Es iekrāsoju pasauli" 28. maija vakarā pulcēja pilnu Pilskalna estrādi. Vairāki simti dalībnieku tur ieradās no Rātslaukuma, ejot gājienā pa pilsētas ielām. Pilskalna estrādē skolēni izpildīja vairāk kā 30 dziesmu un deju. Līdz ar Bauskas novada jauniešiem bija dziedātāji no Vecumnieku novada, gājiena dalībniekus uzmundrināja Skaistkalnes pūtēji. Koncertā izskanēja šovasar Rīgā paredzēto Skolēnu dziesmu un deju svētku repertuārs. „Man ir liels gandarījums un pacilājoša sajūta. Zemgales kopējā deju solī un kora balsīs mūsu novada skolēni iekļausies lieliski. Skolotāji ieguldījuši patiesi lielu darbu, lai sagatavotu audzēkņus šīs vasaras nozīmīgākajam notikumam - Latvijas Skolēnu dziesmu un deju svētkiem," tā pēc koncerta „Bauskas Dzīvei" pastāstīja Bauskas bērnu un jauniešu centra direktore Benita Svareniece. Prieku par jauko koncertu pauda arī bērnu vecāki. Lāsmai Maikūnei dēls Renārs dejo ansamblī „Mēmelīte". Māmiņa bija gandarīta par dēla uzstāšanos: „Man skolas gados nesanāca dejot, dziedāju korī. Tagad priecājos, kā dēls, kā citi bērni dejo. Laiks ir lielisks un koncerts ļoti jauks." Koncertam Rīgā jūlijā gatavojas divi deju kolektīvi no Mežgaļu pamatskolas. Ar mazajiem dejotājiem strādā skolotāja Guna Levane. Skolas direktore Agnese Mackeviča norādīja, ka skolēni un skolotāja ieguldījuši ļoti lielu darbu. "Esmu priecīga par viņiem. Vienlaikus es gribētu, lai bērni dejo ne tikai šī goda dēļ. Lai dejošana ir viņu iekšējā sajūta. Mani satrauc tas, kā sabalansēt komercializāciju, kas spiežas iekšā šādos svētkos, ar dziesmas un dejas garu, ar nepieciešamību izkopt savu iekšējo pasauli." Diemžēl ne visi koncerta dalībnieki ieguvuši tiesības jūlijā piedalīties svētkos Rīgā. Vecsaules pamatskolas deju grupas „Adatiņa" audzēkņi „Bauskas Dzīvei" skumji atzina, ka gribējies gan tikt uz svētkiem Rīgā. Tomēr arī koncerts Bauskā ir jauks. „Mums ļoti patīk dejot mēģinājumos, piedalīties koncertos. Lielisks šodien bija svētku gājiens, saucieni kolektīviem," stāsta Monta Kalniņa. Savukārt Agnese Elmane piebilst, ka dejotprieku viņai un pārējiem bērniem rada skolotāja Tamāra Ļisovcova: „Viņa ir stingra, bet arī smaidīga un reizēm uzvedas tieši tāpat kā mēs. Tas ir tik jauki!" Koncertā Bauskā dziedāja un dejoja Bauskas 1. vidusskolas draugi no Igaunijas - Antslas ģimnāzijas koris un dejotāji. Deju grupas vadītāja Rūta Kaivisto „Bauskas Dzīvei" pauda prieku par jauko uzņemšanu. Viņa arī atzina, ka dziedāšanas un dejošanas tradīcijas igauņiem un latviešiem ir līdzīgas. Tomēr deju soļi atšķiras. „Bija jauki, ka mūsu uzstāšanos šeit uzņēma ar aplausiem," tā R. Kaivisto.  

Pievieno komentāru

Komentāri 13

kurp ejam?

Gan raksts, gan fotogalerija - diletantisma un paviršības paraugs.
Un tas viss - Dziesmu svētku priekšvakarā.
Nožēlojama ir žurnālistu neizpratne par šo svētku svarīgumu un par katra dalībnieka un kolektīva emocionālo atdevi, lai svētki vispār varētu notikt.
Paldies visiem dalībniekiem! Koris skanēja lieliski!
Paldies arī organizatoriem un režisorei par šo skaisto piektdienas vakaru!

pirms 8 gadiem, 2010.05.31 21:27

Gunārs

Un kāpēc negribējāt ziņu veidā šeit pastāstīt par rezultātiem???

pirms 8 gadiem, 2010.05.31 19:22

Gunāram

Par amatieteātru skati raksts bija publicēts jau 26. maija avīzē. Tur arī rezultāti.
Portāls, Gunārs ir tikai ziņām, nevis rakstiem.

pirms 8 gadiem, 2010.05.31 15:54

Malači koristi!

"Garais starpbrīdis - ipaši jauks un solisti - Elīna un Normunds -izcili!!!

pirms 8 gadiem, 2010.05.31 14:23

mjaa

... šie pasākumi nodoti aizmirstībai, pazuda no pirmās lapas...

pirms 8 gadiem, 2010.05.31 13:23

Gunārs

Piekrītu Kikai. Kaut kas ar kultūras darba atspoguļošanu patiešām nav kārtībā. Esmu vecs teātrmīlis un jau nedēļa pagājusi, kad bija jābūt materiālam par to, kāda bija jūspusē teātru skate, kādas bija izrādes, kas interesants, bet vēl aizvien nekā nav. Avīzes lasu tikai internetā. Vai tā skate Bauskā vispār notika?

pirms 8 gadiem, 2010.05.31 09:26

skatītāja

Par koru vizuālo ignorēšanu pilnīgi piekrītu, kas tas par fotogrāfu?????
Pilnīga neprofesionalitāte.

pirms 8 gadiem, 2010.05.31 09:04

Eli.

Paldies par vispusīgo fotogaleriju! Tā vien šķiet, ka gājienā piedalījās 3 deju kolektīvi, bet koncertā viņiem pievienojās pārējie deju kolektīvi.

Ja vienā no bildēm [visticamāk, nedaudz neveiksmīgas sakritības pēc] nepavīdētu diriģente Mārīte Jonkus, domātu, ka koristi vispār šajā pasākumā nav bijuši un dejotājiem fonā uz trepēm vienkārši sasēduši bērni, varbūt citi dejotāji.

Neatbalstu negāciju izdalīšanu, bet šoreiz tiešām jūtos vīlusies, jo cerēju bldēs ieraudzīt arī savus draugus, kas piedalījās gājienā ar labāko sirdsapziņu, tomēr atradās "rindas" vidū, vai pat beigās, kā arī cerēju ieraudzīt fantastisko kopkora kopbildi, jo tomēr viņi bija daudz, un visi tikai mūsējie :)

pirms 8 gadiem, 2010.05.30 21:48

KIKA

Vai tiešām nav speciālista ,kas prot atspoguļot kultūras pasākumus tā, ka nākošajā reizē visiem gribas tos apmeklēt? Šajā reizē bija ļoti laba apskaņošana. Kori skanēja labi. Solisti dziedāja ļoti labi: N. Karpičs,E. Stabule,K. Markevičs, L. Kupča. Paldies visiem koru dalībniekiem un diriģentiem! Lai izdodas X Skolu jaunatnes Dziesmu svētki!

pirms 8 gadiem, 2010.05.30 17:16

eva

jaa.taa jau jaa...bet galerija korus pat tuvplana nenofotograafeeja!!!:(
un arii gaajienaa tikai paradija tos kas pirmie gaaja!!!:(

pirms 8 gadiem, 2010.05.30 13:07

skatītājs

Skatītāju diemžēl bija maz. Gājienam ienākot Pilskalnā, aizņemtas bija tikai 4 skatītāju rindas. Pēc tam sanāca, gājienu skatošie, vecāki.

pirms 8 gadiem, 2010.05.30 12:41

Prieks par to, ka tik daudzi jaunieši savu brīvo laiku pavada saturīgi- izkopjot savu stāju un balsi, nevis "slīpē" ielas...

pirms 8 gadiem, 2010.05.29 23:24

jaaa

skaists koncerts...
kvalitatiivi prieksnesumi
paldies berniem un pedagogiem

pirms 8 gadiem, 2010.05.29 21:48

Vietējās ziņas