Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novada skolēni esejās apliecina personības briedumu 3

Bauskas Valsts ģimnāzijā (BVĢ) trešdien, 3. februārī, pulcējās novada sešu skolu septītklasnieki – eseju konkursa finālisti.

Tikšanos ievadīja radošā darbnīca, kurā vizuālās mākslas pedagogs Bruno Bahs aicināja jauniešus un pedagogus izgudrot nākotnes tehnoloģijas, kas palīdzēs mācībās. Bauskas, Īslīces, Codes, Mežgaļu, Ozolaines skolu jaunieši vairākās grupās 20 minūšu laikā atrada ideju un raksturoja četras nākotnes ierīces.

«Wi-Fi sports» būs velotrenažieris, kas nodrošinās internetu tikmēr, kamēr cilvēks min pedāļus. «Lidojošais skolotājs» ir individuāli ar katru skolēnu dažādos priekšmetos strādājošs dators – drons, kas ļauj bērnam zinības apgūt arī kustībā. «Starpgalaktiku maģiskā pildspalva» ar saīsinātu nosaukumu «NAM», apvienojot izgudrotāju vārdu pirmos burtus, pozitīvi noskaņotiem skolēniem labos kļūdas, rakstīs pareizās atbildes. Aplikācija «Gudrās atbildes» no mobilā telefona austiņās pateiks skolēnam īsto atrisinājumu ieskenētam uzdevumam.

B. Bahs uzteica visas grupas par radošumu un atjautību, iesakot idejas piedāvāt ražotājiem. Skolotājs demonstrēja jauniešiem fragmentus no filmas «Zaļais pipars», kurā veiksmīgi uzņēmēji iesaka, kā izvēlēties īsto profesiju un sasniegt dzīves mērķus.

Eseju konkursa moto šogad bija D. Džordana atziņa «Cilvēkam, kurš zina, kurp viņš iet, pasaule pati paver ceļu». Žūrijas pārstāve BVĢ metodiķe Malda Ignatjeva pasniedza balvas un atzinības rakstus visiem fināla dalībniekiem. Viņa uzsvēra, ka ikviena eseja apliecina domas dziļumu un atbildīgu skatījumu uz dzīvi.

Par labāko visi vērtētāji bija atzinuši Bauskas pilsētas pamatskolas audzēknes Gerdas Veršinskas eseju. Par to īpaši lepna bija viņas pedagoģe Gunta Spure. Otrā vieta – Katei Grigonei no Īslīces vidusskolas. Jauniete saņēma laikraksta «Bauskas Dzīve» speciālbalvu par esejā pausto personības briedumu un cilvēcisko vērtību nozīmi. Pateicības velti saņēma arī viņas skolotāja Rita Straumīte.
Trešā vieta konkursā ir Codes pamatskolas audzēknim Namejam Ennītim, viņa skolotāja ir Inga Kreņģele. Atzinības rakstus saņēma BVĢ skolniece Klēra Maldute, pedagoģe Solvita Lauzēja, kā arī Linda Ieva Šumina no Īslīces vidusskolas.

Pateicību par skolēnu sagatavošanu saņēma arī citas pedagoģes – Agita Barkova no BVĢ, Ozolaines pamatskolas skolotāja Daina Jarmalaviča. Mežgaļu skolotāja Anna Baradaka uzslavēja noslēguma sarīkojuma iedvesmojošo noskaņu, atzīstot – šādas darbnīcas būtu noderīgas visiem skolēniem.

Jau vēstīts, ka eseju konkursa finālā startēja 15 septītklasnieki. Darbus vērtēja arī BVĢ latviešu valodas skolotājas Inese Karūsa un Vija Cerusa, Vecumnieku novada Skaistkalnes vidusskolas sociālo zinību skolotājs Ingus Pavinkšnis, laikraksta «Bauskas Dzīve» pārstāve. M. Ignatjeva uzsvēra, ka 7. klašu eseju konkursu novadā organizēs arī turpmāk, aicinot piedalīties visas skolas.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Jauki

Islīcē visfooršākie skolotāji , bez pompozuma un ārišķības.

pirms 2 gadiem, 2016.02.05 20:21

CAURREDZIS

NE JAU VIENMĒR TAM IR TAISNĪBA , KURŠ VAR SKAĻĀK VAR PABĻAUT.

pirms 2 gadiem, 2016.02.05 20:49

Vietējās ziņas