Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novada skolēni – līderi finanšu pratības konkursā 4

Bauskas novada skolu audzēkņi izcili startējuši finanšu pratības konkursā, liecina Latvijas Bankas pārstāvja Jāņa Silakalna izplatītie rezultāti.

Konkursa apbalvošanas ceremonijā 19. maijā Latvijas Bankā piedalījās Bauskas sākumskolas, Bauskas 2. vidusskolas un Īslīces vidusskolas audzēkņi ar vecākiem un pedagogiem, «Bauskas Dzīvei» pavēstīja pedagoģe Solvita Lauzēja, paužot gandarījumu par tik labu startu.

Trīs skolas
Finanšu pratības konkursu rīko biznesa izglītības biedrība «Junior Achievement Latvija» (JAL) sadarbībā ar Latvijas Banku. Šogad konkursā «Mana vārdnīciņa» un «Biznesa pasaka» žūrija vērtēja 188 darbus no 30 Latvijas skolām.

Konkursā «Mana vārdnīciņa» 3. – 4. klašu grupā 1. vietu ieguva Monta Paula Leitlante no Bauskas sākumskolas. Viņas pedagoģe ir S. Lauzēja. Konkursā «Biznesa pasakas» 1. vietu ieguva Tīna Rimševica no Īslīces vidusskolas, viņas pedagoģe ir Rita Straumīte. Abas uzvarētājas dosies «Tallink» dāvātā ceļojumā.

Konkursā «Mana vārdnīciņa» 1. – 2. klašu grupā 2. vietu ieguva Estere Kampuse no Bauskas sākumskolas, pedagoģe Santa Nākmane.
Latvijas Bankas Radošuma balvu ieguva Kate Esīte no Īslīces vidusskolas un Jana Zvirbule no Bauskas sākumskolas, viņu pedagoģes ir R. Straumīte un S. Lauzēja.

Konkursā «Mana vārdnīciņa» laureāts ir Denijs Vilhelms Krauklis no Bauskas 2. vidusskolas, viņa skolotāja ir Iveta Leitlante. «Biznesa pasaku» konkursā laureāte bija Paula Kļaviņa no Bauskas sākumskolas, skolotāja Vija Cerusa.

Sadarbojas paaudzes
Iveta Leitlante «Bauskas Dzīvei» pauda īpašu gandarījumu par sasniegumiem, jo uzvarētāju pulkā ir gan viņas meita, gan audzēknis.
«Finanšu pratības konkurss «Mana vārdnīciņa» noritēja visa gada garumā. Trīs paaudzes – skolēni, viņu vecāki un vecvecāki – veidoja savu ekonomisko terminu skaidrojošo vārdnīcu,» laikrakstam «Bauskas Dzīvei» atklāj I. Leitlante, «tā bērns mācās izprast ekonomikas pamatjēdzienus, diskutēt par tiem ar vecākiem un vecvecākiem, kā arī patstāvīgi domāt un attīstīt sevī radošumu.»

Bauskas sākumskolas 3.a klases skolniece Monta Paula Leitlante «Mazo vārdnīciņu» veidojusi kopā ar tēti un vectēvu, kuri bija jāintervē. Darbs veidots ar datoru, atrodot oriģinālu noformējumu – senlaicīgu kases aparātu, ko Monta bija redzējusi kādā Dānijas muzejā, stāsta Iveta.

Iespaidiem bagāta diena
«Monta ir ļoti pārsteigta un laimīga par sasniegumu. Pēc apbalvošanas viņai pirmo reizi bija jāsniedz intervija radio žurnālistei un visiem ceremonijas dalībniekiem jāskaidro vārds «labklājība». Tā ir konkursa būtība – nevis vecāki saka priekšā, ko rakstīt, bet gan bērns pats ar savu līdzšinējo pieredzi to pamato,» uzsver māte un pedagoģe.

Uzvarētāji saņēma arī sudraba kolekcijas monētu «Eža kažociņš» un JAL dāvanas. Latvijas Bankas atzinības raksti pasniegti laureātu ģimenēm.

I. Leitlante piebilst, ka Rīgā pavadītā diena bijusi ļoti bagātinoša un emocionāla: «Latvijas Bankā gan bērniem, gan vecākiem notika aizraujoši un izglītojoši pasākumi. Liels prieks par panākumiem un kopīgi pavadīto dienu.» Leitlantu ģimene dzīvo Rundāles novada Saulainē, paaudzēm kopīgi vadot vairāku nozaru uzņēmējdarbību.

Jau vēstīts, ka šo Bauskas novada pedagogu konsultētie audzēkņi arī sekmīgi piedalās JAL skolēnu mācību uzņēmumu programmā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Optimists

Pacieties, pāris gadu un no kāda novada atkal izlīdīs resna lauciniece, tipa VID Pētersone un atkal būs labi ...

pirms 2 gadiem, 2016.05.24 15:19

Skudra

Malači!
Ivetai Leitlantei talants skolēnus un meitu audzinot!

pirms 2 gadiem, 2016.05.24 21:17

Bauska

Malači skolēni un skolotāji! Lai vairāk mums pozitīvu cilvēku visapkārt!!

pirms 2 gadiem, 2016.05.25 10:58

Vietējās ziņas