Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novads nevēlas pārņemt SOS bērnudārzu 14

Bauskas novada dome negatavojas nākamā gada vidū pārņemt savā pārziņā Īslīces SOS ciemata bērnudārzu. Tāds viedoklis pausts lēmuma projektā, ko pirmajā lasījumā paredzēts skatīt izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēdē 8. decembrī, informē novada domes lietvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Andra Matuļenko. Sagatavotajā lēmuma projektā uzskaitīti argumenti, kas deputātiem jāizvērtē, pieņemot lēmumu. Norādīts arī, ka, pārņemot pašvaldības pārziņā SOS bērnudārzu, pavisam tuvā nākotnē varētu rasties problēmas nokomplektēt pašlaik jau esošos pašvaldības bērnudārzus.  Tāpat ir minēts, ka SOS bērnudārzā ir ļoti augsti bērnu uzturēšanas izdevumi, salīdzinot ar līdzīgām iestādēm. Piemēram, bērnudārzā «Zīlīte» šogad mēnesī viena bērna uzturēšana izmaksā nepilnus 72 latus, savukārt SOS bērnudārzā gandrīz 200 latu. Ir paredzēts, ka komitejas sēdē savu viedokli izklāstīs Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja. Novembra vidū viņa jau apmeklēja Bauskas novada domi, tikās ar vadību.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

?!

Kāpēc tas SOSam nebija vēlēšanās atdot šo b/d treknajos gados, kad bērniem nebija vietu pašvaldības b/d, bet tagad, kad ir skaidrs, ka tas izputēs pēc pāris gadiem, tad kādam vajag to uzgrūst.... Nav lielākajai daļai iedzīvotāju nodokļu jānovirza tikai bērnudārziem un jāņem papildus klāt, ja pilnīgi pietiek ar jau esošajiem!

pirms 7 gadiem, 2010.12.09 20:28

gugss

Uzskatu, ka Pareizs lēmums! Pašvaldībai vispirms ir jātiek galā ar savām iestādēm un īpašumiem, jādomā, kā efektīvi piepildīt un apsaimniekot savus bērnudārzus, ja vajag - uzlabot pirmskolas izglītības kvalitāti, .. ja vajag - jāqdrāž esošo bernudārzu vadītājas un personāls, ja tās negrib uzlabot darbu!!!!! tikai tad, tikai pēc tam var padomāt par palīdzīgas rokas pasniegšanu finansiālās grūtībās nonākušai otSOSa organizācijai

pirms 7 gadiem, 2010.12.09 19:39

vilks

SOS bērnudārzā ir foršas audzītes - viena man joprojām patīk !

pirms 7 gadiem, 2010.12.09 15:24

nu, nu

''Anneli" neaiztiec, man kā kvartāla iemītniecei ar maziem bērniem tas ir pats parocīgākais bērnudārzs, gribu, lai to saved kārtībā. Padomā, cik mazu bērnu ir kvartālā un cik Bērzkalnos, es savējos uz SOS bērnudārzu tāpat nevedīšu, lai kā to te slavētu!

pirms 7 gadiem, 2010.12.09 15:17

Man trūkst vārdu, lai komentētu tik absurdu lēmumu! Vai renovēt un atjaunot "Anneli", kur telpas ir nolaistas un kur ārpusē bērniem nav ko darīt pastaigu laikā, būs lētāk kā pārņemt perfekti sakārtotu un ideālā tehniskā stāvoklī esošu bērnudārzu?Vai nebūtu loģiskāk slēgt "AnnelI"?Bez tam - cik man zināms,ja pašvaldība pieņem pozitīvu lēmumu attiecībā uz SOS bērnudārzu, tad SOS organizācija turpina vēl līdz 2012. gadam finansēt šo bērnudārzu!
Vai dome ir padomājusi, ka nākamajā mācību gadā būs jānodrošina vietas papildus apmēram 70 bērniem?, daudzi no viņiem vispār nefigurē nekādās bērnudārzu rindās, jo SOS bērnudārzā mazajiem brāļiem un māsām un tāpat SOS ciemata bērniem vieta tika nodrošināta automātiski!
Kas notiks ar tiem bērniem, kas šobrīd SOS var saņemt kvalificētu palīdzību, jo viņiem ir stājas/valodas/attīstības problēmas? Kurš bērnudārzs piedāvā individuālu darbu ar šādu bērnu? Vai tā audzinātāja, kurai būs jāstrādā grupās ar 30 bērniem - vai viņa pamanīs, kāpēc kāds ir dusmīgs/sabozies, par ko bērnam sāp sirds? vai viņa pamanīs to, kurš ir spējīgāks un iedos papildus darbiņu? vai darbosies kopā ar to, kam neveicas mācibās? Tas vienkāŗši nav iespējams, jo arī audzinātāja ir tikai cilvēks!

Gribētu ierosināt, lai Bauskas DZīves žurnālisti aizbrauc uz SOS bērnudārzu - nepieteikušies, nereklamējot savu vizīti un pavēro, kā notiek nodarbības - (starp citu,to var izdarīt pa lodziņiem no koridora) lai parunā ar vecākiem/bērniem/darbiniekiem! Arī mēs esam Bauskas novada iedzīvotāji un vēlamies tikai normālu lietu - kvalitatīvu pirmsskolas izglītību saviem bērniem un cilvēcīgu, cieņas pilnu attieksmi pret bērniem un viņu vecākiem. Jau tā Bauskas novada dome ir izvairījusies finansiāli atbalstīt sava novada bērnus; tajā pašā laikā ir ļoti daudz pašvaldību, kuras maksā privātajiem bērnudārziem par katru bērnu, kam tur ir vieta.

pirms 7 gadiem, 2010.12.09 15:04

Laine

SOS bērnudārzu ir apmeklējuši visi trīs mani bērni, šobrīd tajā mācās jaunākais. Vecākie bērni ir apmeklējuši arī Bauskas b/d, tā kā varu salīdzināt. Pilnībā piekrītu, ka Bauskas novadā šis ir labākais b/d, gan ar materiālo bāzi, gan audzinātāju un darbinieku kolektīvu.
No rīta palaižot bērnu grupiņā, uz darbu dodos ar mierīgu sirdi - zinu, ka mans bērns būs pieskatīts, samīļots, pabarots, nekad nebūs ar nenoslaucītu degunu vai slapjiem cimdiem un vakarā mājās pārnākot būs noguris, bet priecīgs, apmierināts un daudz jauna iemācījies.
Un vēl - tieši tie bērni, kuri mācījušies SOS b/d uz skolu aiziet vislabāk sagatavoti (vismaz manu vecāko bērnu klasēs).
Par maksu.Jā, tā ir augstāka kā citos b/d, bet es nenožēloju nevienu latu ko samaksāju, jo reāli redzu kur to ieguldu - sava bērna kvalitatīvā izglītībā. Un mūsu ģimenes budžets nebūt nav tas pārticīgākais.
Ļoti ceru, ka SOS b/d būs iespēja turpināt darbu un mūsu bērni arī turpmāk varēs iegūt kvalitatīvu pirmsskolas izglītību.

pirms 7 gadiem, 2010.12.09 09:37

Izklausās, ka Kukai vai nu nav bērnu, vai nu viņa pati ir izaugusi padomju garā un novēl to arī visiem citiem bērniem. Vai tiešām Bauskas domē strādā cilvēki, kuri neredz atšķirību starp bērnudārziem - kvalitātes ziņa, apmācības ziņā, materiālu ziņā.
Vai tiešām Bauskas dome ir iedomājusies, ka visi SOS bērnudārza bērni pāries uz Bauskas pašvaldības piedāvātajiem bērnudārziem?! Uz "jauko" Anneles bērnudārzu, kur audzinātājas pusdienas laikā bērniem pasakas nevar palasīt, jo vienkārši negribas, un uz otru jaunatvērto bērnudārzu, kurš atrodas pāris metri no A7 šosejas, un tā varētu vēl daudzas lietas uzskaitīt...

pirms 7 gadiem, 2010.12.09 09:09

Cien. Bauskas nov. dome vai nebūtu pienācis laiks beidzot sākt domāt arī par mūsu jauno paaudzi , lai mūsu bērni iegūtu kvalitatīvu un mūsdienu prasībām atbilstošu audzināšanu un dzīvotu un augtu labos apstākļos. SOS ciemata bērnudārzs ir vienīgais novadā , kurā es uzskatu ir radīti teicami apstākļi bērnu attīstībai. Tur ir viskvalitatīvākā novadā materiālā bāze, un visjaukākais , radošākais un zinošākais audzinātāju un darbinieku kolektīvs. Šajā bērnudārzā ir gājuši 5 mani mazbērni . Atmosfēru un auru, kas valda šājā bērnudārzā nevar salīdzināt ne ar vienu no pilsētas bērnudārziem,kuros vēl joprojām izteikti valda "padomijas"gars.To drīkstu apgalvot . jo esmu saskārusies arī ar pilsētas bērnudārziem.
Saprotu, ka nav viegli šajos krīzes laikos rast finansējumu , bet risinājumu noteikti var atrast , ja ir tikai vēlēšanās un gribēšana to darīt, kaut gan skumji, bet mūsu novada dome manuprāt vēl joprojām vairāk domā par savu labklājību un savām interesēm.
Ļoti ceru, ka tiks pieņemts pareizs lēmums un šis bērnudārzs netiks slēgts , jo zaudējumi slēdzot šādu bērnudārzu būtu milzīgi un tie būtu ne tikai materiālie.
Negribētos ticēt , ka visam tam apakšā ir kāda privātās intereses.

pirms 7 gadiem, 2010.12.09 08:42

ES

Bauskas novadam bērni jau ir pēdējā vietā, to pierādīja ar Pasaulītes filiāles kavēto atvēršanu un tagad arī SOS nav vajadzīgs, jo laikam bērniem ar īpašām vajadzībām pēc šāda lēmuma jāsēž savās četrās sienās.Kur vēl Bauskas novadā vai tuvākajā apkārtnē ņem bērnudārzos bērnus ar īpašām vajadzībām.

pirms 7 gadiem, 2010.12.09 08:28

Kāda sakarība Montesori kabinetam, masāžai un kristīgajai mācībai????? Mīļais cilvēk, Tev ir saprašana par mācību iestāžu piedāvājumu un specifiku? Un negatīvisms attiecība pret SOS bērnudārzu ir tikai latviskās skaudības dēļ- ja es tā nevaru, nevaru labāk par viņiem, tad viņi ir slikti; ja nevaru aiziet un pajautāt vadītājai kā mans bērns var šeit mācīties, rotaļāties un saņemt augsti kvalificētu speciālistu palīdzību (pie tam vēl ļoti daudzos gadījumos par simbolisku samaksu), tad tur ir slikti, man tas nav vajadzīgs....Beidzam vienreiz skaust kvlitāti!!!

pirms 7 gadiem, 2010.12.09 05:46

Tatad Kristīgā skola mums ir ,nu ir jataisa kristīgais bērnudārzs ar Montesori kabinetu un masāžām!!!

pirms 7 gadiem, 2010.12.08 23:42

Kā tad Tu, Kuka, zini, cik lielas ir algas? Man zināms, ka neko daudz jau no citu pedagogu un auklīšu algām neatšķiras, bet strādā gan no sirds un ar atdevi- tā teikt "uz visu banku"...tur neviens sevi nežēlo, nedomā, ka varētu "pakūkot" darba dienā...Galu galā arī speciālistu piedāvājums ir pārliecinošs. Kur vēl Bauskas rajonā parastās grupās ir bērni ar iekļaujošām vajadzībām, kur vēl bērniem ir Montesori kabinets un speciālists, kas strādā profesionāli, kur vēl bērniem ir koriģējošās vingrošanas, masāžas...Individuālie plāni tiem bērniem, kam mācīšanās grūtības...

pirms 7 gadiem, 2010.12.08 22:47

Kuka

Vislabākais ar vislabākajām algām pedagogiem un auklītēm starp Bauskas bērnudārziem!!! Skaidrs,ka novadam nav jāmaksā liela nauda kautkādiem mistiskiem izdevumiem!!!

pirms 7 gadiem, 2010.12.08 21:41

Kika

Nu gan dīvains lēmums! Kas par naidu pret SOS??? Man liekas, ka tas ir vislabākais bērnu dārzs!

pirms 7 gadiem, 2010.12.08 21:33

Vietējās ziņas