Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas pašvaldība varētu lauzt līgumu ar «Windau»; maksa par apkuri nepalielināšoties vairāk par 15% 20

Saistībā ar SIA «Windau» jauno tarifa plānu, kurā paredzēts 71% kāpums, Bauskas novada pašvaldība ar savas kapitālsabiedrības SIA «Bauskas siltums» starpniecību nepieļaus līdzīgu kāpumu gala tarifam patērētājiem, neizslēdzot iespēju pārtraukt siltumenerģijas iepirkšanu no «Windau».

Bauskas novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Kalinka informēja, ka SIA "Bauskas siltums" neplāno palielināt tarifa apjomu virs pašreizējās pašizmaksas, tādēļ nevar būt runa par siltuma tarifa krasu kāpumu SIA "Bauskas siltums" pakalpojuma ņēmējiem. Maksimāli tas varētu palielināties par 15%.

Faktiski kāpums varētu būt mazāks, un tāpēc tas būtiski nevarētu iespaidot pašvaldības pabalstu sistēmu, skaidroja Kalinka.

Viņš pastāstīja, ka līdz šim SIA "Windau" tarifs bija ļoti zems. Tas bijis krietni zemāks par SIA "Bauskas siltums" ražotā siltuma pašizmaksu. Tāpēc Bauskā bija iespējams ar gāzes apkures katlumājām nodrošināt iedzīvotājiem tādus tarifus, kādi mēdz būt novados ar šķeldas apkuri.

Savukārt, ja SIA "Windau" tarifa kāpums pārsniegs "Bauskas siltuma" ražotā siltuma pašizmaksu, tad pastāvot pat iespēja, ka tiks pārtraukts iepirkt siltumenerģiju no "Windau". Tādējādi iedzīvotājiem siltumenerģijas gala tarifs paliks "Bauskas siltuma" noteiktajā līmenī, kas tomēr būšot nedaudz lielāks kā līdz šim, skaidroja pašvaldības izpilddirektors.

SIA "Bauskas siltums" spējot nodrošināt pašvaldībai nepieciešamo siltuma daudzumu.

Kalinka informēja, ka pašvaldībā patlaban tiek meklēti risinājumi nākotnē pāriet uz citu kurināmo, samazinot vai novēršot gāzes patēriņa īpatsvaru.

"Līdz ar normatīvo aktu izmaiņām valstī, kas paredz, ka valsts subsīdijas koģenerācijas stacijām tiks pārtrauktas no 2017.gada, Bauskas novada pašvaldība ir gatava risināt jautājumu, un pašlaik tiek veikta izpēte par alternatīvo enerģijas resursu - šķeldas, granulu vai kūdras - izmantošanu centralizētas apkures nodrošināšanai," skaidroja Kalinka.

Pašvaldībā secināts, ka risinājums būs jārod līdz 2016.gadam, nevis 2017.gadam, kā tas tika plānots iepriekš.

Bauskas novada pašvaldības izpilddirektors guvis apstiprinājumu, ka SIA "Windau" plāno par 71% palielināt siltuma tarifu, un tarifa izmaiņas ir saistītas ar subsidētās elektroenerģijas nodokļa ieviešanu no šā gada 1.janvāra, dabas resursu nodokļa likmes paaugstināšanos, kā arī ar koģenerācijas iekārtu remontu izmaksām.

Bauskas novada pašvaldībai nav tiesību iespaidot SIA "Windau" plānoto siltuma tarifu palielinājumu. Tomēr tas neizbēgami var iespaidot SIA "Bauskas siltums" gala tarifu, pauda Kalinka, taču tas nebūšot tik krass kā "Windau" plānā.

SIA "Windau" tarifa plāns nav tas, pēc kura norēķinās baušķenieki, jo gala tarifu iedzīvotājiem veido SIA "Bauskas siltums", kas ir SIA "Windau" kliente. Patlaban "Bauskas siltums" iepērk siltumenerģiju no "Windau", jo viņu piedāvātais tarifs ir zemāks par pašreizējo siltuma ražošanas pašizmaksu un regulatora noteikto tarifu SIA "Bauskas siltums", skaidroja Kalinka.

Koģenerācijas stacijas īpašnieks SIA "Windau" nodrošina pilsētas siltā ūdens apgādei nepieciešamo siltumenerģijas daudzumu vasaras mēnešos, kā arī aptuveni 50% nepieciešamās siltumenerģijas daudzuma apkures sezonā.

Kā ziņots, SIA "Windau" iesniegusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) siltumenerģijas tarifa projekta precizējumu, kas paredz, ka pie esošās gāzes cenas šīs katlumājas tarifs varētu augt par 71%, liecina paziņojums "Latvijas Vēstnesī".

SIA "Bauskas siltums" valdes priekšsēdētājs Ilmārs Rūsis aģentūrai LETA skaidroja, ka SIA "Windau" neslēdz līgumus pa tiešo ar iedzīvotājiem, bet to dara "Bauskas siltums", kas ir SIA "Windau" klients.

Tomēr SIA "Windau" plānotais tarifu kāpums nozīmējot, ka arī SIA "Bauskas siltums" aprēķinātais gala tarifs iedzīvotājiem varētu krasi kāpt. Pagaidām gan neesot aplēšu, kāds būs šis kāpums. Viņš pauda, ka pagaidām esot pāragri runāt par noteiktu procentu pieaugumu, jo arī starp SIA "Windau", SPRK un valsts institūcijām turpinās sarakste par tarifa aprēķiniem.

Rūsis prognozēja, ka drīzumā varot rasties vēl viens tarifu augšanas iemesls, kas saistīts ar energoefektivitātes direktīvu, saskaņā ar kuru valsts plāno siltumapgādes uzņēmumiem uzlikt par pienākumu samazināt gala patēriņu. Šāda normatīva ieviešana, pēc pašreizējām aplēsēm, arī varētu palielināt tarifu par 20%-25%.

Kā liecina "Windau" SPRK iesniegtais tarifa plāns, pie patlaban spēkā esošās dabasgāzes tirdzniecības cenas 277,46 eiro par 1000 normālkubikmetriem gāzes SIA "Windau" siltumenerģijas tarifs Bauskā varētu pieaugt par 71%, jeb no 17,12 eiro par megavatstundu līdz 29,32 eiro par megavatstundu. Pie citām gāzes cenām tarifa kāpuma starpība ir atšķirīga.

Apstiprināšanas gadījumā SIA "Windau" piedāvātais tarifs varētu stāties spēkā no šī gada 1.jūlija.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

nezinitis

siltuma piegādātāju,ražotāju un citu apsaimniekotāju naudas alkatība mūsu valstī arvien pieaug, plus vēl godīgie maksātāji ir jau apmaksājuši visus nemaksātāju parādus.Kā veidojas siltuma tarifs-reāli patērētais siltums+parādnieku neapmaksātie rēķini+vajadzīgā peļņa+ iestādes izmaksas !!!.Savādāk šo terifu kāpumu izskaidrot nevar.Ja valstī būtu miljonu siluma parādi ,tad notiktu kāda darbība ar šo parādu pieadziņu,bet tas nenotiek.Ziņo tikai par parādu pieaugumu ,bet par reālu darbu ar parādniekiem ne vārdu ne darbu .Un tā mēs turpināsim maksāt par pārādniekiem.

pirms 4 gadiem, 2014.05.28 19:26

0-0

Ikdienā redzu apsaimniekotāja darbu ar parādniekiem. No malas tas izskatās ļoti vienkārši, bet patiesībā parāda piedziņa ir sarežģīts un ilgs process, vienam dzīvoklim/parādniekam tas ir apmēram pusotra gada garumā līdz tiesas procesam. Ja cilvēkam ir ienākumi un piedziņa ir iespējama, tad process turpinās, līdz apsaimniekotājs saņem reālu naudu. Ir gadījumi, kad nav pret ko vērst piedziņu (dzīvoklim Zemesgrāmatā nav ierakstīts īpašnieks, notikusi īpašnieku maiņa, īpašnieks ārzemēs vai oficiālie ienākumi tik mazi, ka piedziņa nav iespējama).

pirms 4 gadiem, 2014.05.29 09:25

Omīte

...Rūsis prognozēja, ka drīzumā varot rasties vēl viens tarifu augšanas iemesls, kas saistīts ar energoefektivitātes direktīvu, saskaņā ar kuru valsts plāno siltumapgādes uzņēmumiem uzlikt par pienākumu samazināt gala patēriņu. Šāda normatīva ieviešana, pēc pašreizējām aplēsēm, arī varētu palielināt tarifu par 20%-25%.
Kāds valsts aparātā būs saspiedis galvu! Tikpat labi, var cīnīties par iedzīvotāju veselīgāku dzīves veidu medikamentu/zāļu cenu paplielinot divas rezes.

pirms 4 gadiem, 2014.05.28 20:18

omīt

vecums jau nenāk viens, tādēļ ir grūti saprast, ka gala patēriņa samazinājums būtu obligāts priekšnoteikums, mājas jāsiltina obligāti. Arī zāļu patēriņš butu obligāti jāsamazina, lai aptiekās nedzirdētu tādu stāstu, kā ludzu man to preparātu, nu to, ko televīzijā reklamēja... Ja gribi mazāk maksāt, cīnies par siltuma ekonomiju, ja vēlies būt vesels, piekop veselīgu dzīvesveidu, nevis cīnies par aplamību saglabāšanu, tādu kā OIK un " reklāmas zālēm"

pirms 4 gadiem, 2014.05.29 13:31

Omīte to omīt

Vēl viens piemērs:
Lozungs: Cīnīsimies par tiesībām elpot svaigu gaisu un lietot tīru ūdeni! Tādēļ jāsamazina auto izplūdes gāžu CO izmeši 2 reizes!
Tātad visi turpmāk brauks tikai ar līdz 5 gadiem lietotiem auto, pārējie "nabagi", kuri nevar atļauties tādas nopirkt, staigās kājām.
Ideju saprati?

pirms 4 gadiem, 2014.05.29 16:07

omīt

tu esi kā Ļeņins, visu laiku tev jācīnās, sāc ko darīt, lai nebūtu tik liels rēķins, vismaz nopērc biezāku pufaiku, ideju saprati? Tikai nespied uz OIK, kas tagad par tavu siltumu dzīvoklī spiež maksāt jebkuru elektrības lietotāju.

pirms 4 gadiem, 2014.05.29 18:14

Omīte to omīt

Grūti ar tiem trešklasniekiem. Lasīt iemācījās, bet jēgu nesaprot.
Paskaidroju: energoefektivitātes direktīvas ieviešana mūsu valstī nozīmē, ka Valsts apņemas samazināt energoresursu patēriņu. Energoresursi: ogles, šķelda, elektroenerģija, dabasgāze u.t.t. (palasi, avots īsumā http://www.slideshare.net/siltinam/221113-zakumuiza-enef).
Pieredze rāda, ka sadarbība ar Mūsu pašvaldības uzņēmumiem ir iespējama, pie tam rūpīgi un neatlaidīgi strādājot var panākt labu rezultātu. Te grībētu pateikt PALDIES atsaucīgiem un ieinteresētiem pašvaldības uzņēmumu Vides serviss, Bauskas siltums darbiniekiem.

pirms 4 gadiem, 2014.05.29 18:52

omīt

es jau teicu, ka vecums nenāk viens, tu jau esi tik tālu aizrunājusies, ka aizmirsi par ko savā pirmajā komentārā rakstīji. Pirmajā noliec Rūsi, pēdējā izsaki paldies BS, kurš tad ir tas pareizais tavs spriedums, jeb tu kārtējo reizi drukā drukāšanas pēc?

pirms 4 gadiem, 2014.05.30 10:46

mjāā

Kādēļ mūsu valstī notiek savādas dīvainības- aug tarifi- elektrībai, apkurei, degvielai, ārstniecībai, nodokļiem utt, un tikai algas stāv uz vietas? Bērni arī vēl ir jāpaspēj izskolot! Kā, lai cilvēki dzīvo un par visu būtu spējīgi samaksāt? Kurš varētu apņemties uz šo atbildēt?

pirms 4 gadiem, 2014.05.28 21:24

nenopietni

Tam vīrietim jāpārbauda, savas nieres un aknas, un tas jādara ātri!

pirms 4 gadiem, 2014.05.29 07:30

iedzīvotājs

vispār jau WINDAU nav kur likt silto ūdeni,tātad cenas var noteik pašvaldība-iepirkšanas cenas-

pirms 4 gadiem, 2014.05.29 08:22

Omīte

Izvērtējot dzīvokļu īpašniekiem piestādītos rēķinus var secināt, ka BS drīkst piemērot atlaidi apstiprināta tarifa cenai. Analoģiski WINDAU varēs piemērot atlaides no tarifa, ja gribēs pārdot siltumu BS. Jautājums cik ātri tehniski var pārslēgties no WINDAU siltuma un palaist katlu BS?
Globāli plānojot BS jāparēķina vai pašam būtu izdevīgi ražot elektrību?! Diversificējot kurināmo, tāpat būs jāveic apjomīgas investīcijas.

pirms 4 gadiem, 2014.05.29 09:09

omīt

cik viegli izteikt spriedumus, pat rakstu līdz galam neizlasot, Windau siltums ar visu sadārdzinājumu tāpat būs lētāks nekā BS ražotais, BS elekrtību varētu ražot vien tad, ja darbā pieņemtu kādu balerīnu, un tā visu laiku tik grieztos, grieztos, kā savulaik teica Raikins...

pirms 4 gadiem, 2014.05.29 13:38

:(

saskaņā ar kuru valsts plāno siltumapgādes uzņēmumiem uzlikt par pienākumu samazināt gala patēriņu. Šāda normatīva ieviešana, pēc pašreizējām aplēsēm, arī varētu palielināt tarifu par 20%-25%.????
KO tas nozīmē?kurinās pa minimumu bet maksāsim pa maksimumu?

pirms 4 gadiem, 2014.05.29 10:28

kalorija

Nevis varētu lauzt līgumu ,be tir obligāti jālauž!

pirms 4 gadiem, 2014.05.29 11:55

siltums ir alū

pareizi, jālauž un jāslēdz ar tiem, kam kalorijas dod stiprais alus, jo Bauskā pagaidām nav lētāka siltuma pārdevēja kā Windau

pirms 4 gadiem, 2014.05.29 13:44

Lūk!

Galvenais izveidot darbīgu komisiju! Autobusus jau "nomainīja"!

pirms 4 gadiem, 2014.05.29 16:22

Skat

izdodas nevainojami, ar to jāsaprot izveidot "darbīgu" komisiju...

pirms 4 gadiem, 2014.05.29 22:43

MGW

Vai Bauskas karstā ūdens lietotāj var izlietot pilnībā SIA Windau el.en. ražošanas atlikuma produktu karsto ūdeni? Kur paliek neizlietotais?Kanalizācijā?Kas zin kādi ir BS aprēķinos siltuma zudumi vasarā?BS to nekur nerāda.

pirms 4 gadiem, 2014.05.30 10:27

PS

Cirkulācijā :-))

pirms 4 gadiem, 2014.06.03 09:53

Vietējās ziņas